0

Fönlü saçlar hepimizin kurtarıcısı. Bu teknikle saçlar çok daha kusursuz ve parlak görünüyor. Ancak kendi saçlarınıza bir kuaför kadar net bir fön çekmeniz biraz zor. Fönün nasıl yapılacağına dair birkaç tüyo öğrenmek işinizi kolaylaştırabilir.

Fön, nemli saça çekilir ki saç içindeki suyun buharlaştırılma sürecinde istenen şekil verilebilsin. Eğer saçlarınızı fırçaya dolarsanız ve makineyi üzerinde bekletirseniz dalgalı fön olur. Ancak biz düz fön için tüyolar vereceğiz.

  • Duştan çıktınız. Saçlarınız nemli. Düz fön için saç şekillendirici ya da düzleştirici bir üründen destek alın. TONI&GUY Şekillendirici Sprey Wax işinize yarayacak. Daha sonra saçınızı ısıdan koruyacak TONI&GUY Isıya Karşı Koruyu Sprey gibi bir ürün kullanabilirsiniz.
  • Hazırlık sürecinden sonra saçlarınızı hızlıca kurutun ama biraz nemli kalmasına dikkat edin. Başlamak istediğiniz bölgeyi ön plana çıkarın ve kalan saçları klipslerle tutturun.
  • Saçlarınızı fırçaya dolayın; dışa doğru gelirken makineyi dik tutmaya özen gösterin. Bu işlemi iki defa yapın.
  • Ardından düzleşen saçınızı parmağınıza dolayıp o şekilde tutturun. Böylece işlem yapmadığınız kısımları diğerlerinden ayırabilirsiniz.
  • Bu işlemi saçınızın tamamına uygulayın hatta daha da pürüzsüz olması için bittikten sonra bir kere daha tekrarlayın. Unutmayın, saçlarınız kabarmamalı. Fön işlemi bittiğinde TONI&GUY Yoğun Işıltı Veren Serum uygulayabilirsiniz.