0

Modası hiç geçmeyen V saç kesimini genel itibariyle anlatmak gerekirse, saçın yanlarının kısa arkaların uzun bırakılarak V şeklinde görünmesiyle elde edilen kesimdir. Saç uzunluğuna göre ayarlanan bu model, modern görünümüyle fazlasıyla tercih edilir.

Aslında her saç uzunluğuna uygulansa da genellikle saçları sırtına kadar inen uzunlukta kişilere çok daha fazla yakışmasıyla bilinir. Peki saçınızı V kesim yaptırmadan önce nelere dikkat etmelisiniz ve hangi modeli seçmelisiniz? Biz sizin için araştırdık, okumaya devam edin.

V Kesim Saç Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik V Kesim Saç Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

V şeklinde kesim kimlere yakışır?

Öncelikle, saç kesim modelinizi de yüz tipinize göre seçmeniz gerektiğini söyleyelim. Saçlar yüz şeklini belirginleştirmesi ve hatta değiştirmesiyle de bilinir. Tıpkı kakül seçerken alnınızın genişliği nasıl önem taşıyorsa, saçınızın modelini de yüz hatlarına göre seçmelisiniz.

V şeklinde saç kesimi en çok oval yüz tiplerine yakışır. Daha yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, hatlarınızı belirginleştirmek için, V şeklinde kesim yaptırdığınızda bunun katlı bir modelde olmasına dikkat edin. Katlı bir kesim yüz hatlarınızı keskinleştirerek daha oval bir görünüm verebilir.

Eğer zaten keskin bir yüz hattına sahipseniz, yani yüz şekliniz kare bir yapıdaysa, V kesim önlerden kısa arkaya doğru uzun bir modelde geldiği için, yüzünüzün daha da keskinleşmesine neden olabilir. Bu yüzden farklı modeller denemeyi düşünebilirsiniz.

Yüz şeklinizden tam olarak emin değilseniz, 4 Kolay Adımda Yüz Şeklinizi Belirleyin yazımıza bir göz atmanızı öneririz.

V şeklinde saç kesim modelleri

V kesim katlı bir modelde yapıldığı için saçı olduğundan daha gür ve hacimli gösterebilir. Saçınızı v kesim ile kestirdikten sonra dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat modelin ön plana çıkması için saçınızı açık bir modelde de kullanabilirsiniz. İster düz, ister dalgalı, ister kıvırcık duştan sonra saçınızı Elidor 7/24 Saç Şekillendirici Krem ile şekillendirmeniz yeterli. Bu sayede gün boyu elektriklenmeyen, kabarmayan ve dilediğiniz görünümde olan saçlara kavuşabilirsiniz.

Tabii bir de toplu saç modelleri var. Eğer saçınızın ön kısmı, perçem denilebilecek bir kısalıkta ise, tepeden bir atkuyruğu ya da topuz yaptıktan sonra önleri tokadan dışarı çıkararak kullanabilirsiniz. Saçınızın önde kalan kısımlarını dalgalı bir modelde kullanmak da saçınıza ayrı bir hava katacak.

V Kesim Saç Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik V Kesim Saç Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Kısa v saç kesimi

Saçınız omzunuzun üstü bir kısalıktaysa, V kesim saçınıza çok uygun bir model olmayabilir. Önlerin kısa arkaların daha uzun kesildiği bu model size uygun olmayabilir. Kısa saçlar için en sevilen modellerden biri genellikle V kesimin tam tersi olan önlerin daha uzun, enselerin ise daha kısa olduğu bob ya da lob saç kesimleridir. Eğer kısa saçlarınız varsa bu modellere göz atabilirsiniz. Saçınız omuz hizasında ya da daha uzunsa, v saç kesimini deneyebilirsiniz.

Ayrıca Evde Saç Nasıl Kesilir ve Mullet Saç Kesimi yazılarımız da ilginizi çekebilir.