SAÇ KESİMİ

Saç kesimi denildiğinde, yüzünüze uygun bir model bulmak oldukça önemli. Saçlar dış görünüşümüzün en önemli parçalarından biri ve aslında saç kesimimiz yüz şeklimizi de belirleyen en önemli unsurlar arasında. Nasıl ki saçlarımızın canlılığını korumak için düzenli olarak bakımlar yapıyor ve saçlarımız için en uygun ürünleri seçmeye çalışıyorsak, saç kesimimiz için de doğru modeli seçmek saçlarınızın kolay şekil almasından, canlı görünmesine kadar etkili.


 

Alelade kesilmiş saçlar, pişman olunan kaküller, fön çektirdiğinizde ortaya çıkan yamukluklar ve daha niceleri biliyoruz ki can sıkıcı. Bu yüzden saç kesiminizi değiştirmeden öne ne istediğinizi bilmeli ve saçlarınızı kestirdiğinizde ortaya çıkan modelin nasıl olacağını da az çok öngörüyor olmalısınız.

Kendiniz için doğru saç kesimini bulun

İyi bir saç kesimi seçmenin ilk ve en önemli nedeni, saçlarımızın aslında yüz şeklimizi de oldukça etkilemesi. Yani eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa, kulaklarınızın altından kestirdiğiniz küt bir saç modeli yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine neden olabilir.

Tabii aslında hiç vazgeçemediğimiz ama yaptırdıktan sonra acaba mı dediğimiz kakül ve perçemler de oldukça önemli konulardan. Eğer dar bir alnınız varsa, kakül yaptırdığınızda yüzünüz çok daha dar görünebilir. Bu noktada doğru kakül ve perçem modellerini keşfetmek, kuaförden son derece mutlu çıkmanıza neden olacaktır.

Saç kesimi hakkındaki yazılarımızla ihtiyacınız olan tüm bilgileri keşfedin

Siz de saç kesimi hakkında hazırladığımız blog yazılarımız ile ihtiyaç duyduğunuz her detay ve tüyoyu keşfedebilirsiniz. Saç kesimi kategorimiz ile yüz şeklinize uygun modelleri bulabilir, yüzünüzü daha ince ya da daha yuvarlak göstermek için hangi kesimleri tercih edeceğinizi keşfedebilirsiniz.

Ayrıca, saç tipinize ve saç şeklinize uygun kesim yöntemlerini keşfedebilir, saçlarınızı canlandırmak için hangi saç kesim modellerini tercih edeceğinizi de bu tüyolardan öğrenebilirsiniz.

Kısacası saç kesimi hakkında ihtiyaç duyduğunuz her şey Saç Bakım Güzellik’te!

Saç Bakım Güzellik’te ayrıca saç modelleri, saç renkleri, saç bakımı, özel gün saç modelleri, saç tipi, saç trendleri gibi konular hakkında da bilgilendirici içerikler bulabilirsiniz.