KIVIRCIK SAÇ MODELLERİ

Konu kıvırcık saç modelleri olduğunda işlerin biraz daha karıştığını kabul etmek gerek. Çünkü eğer doğal olarak kıvırcık saçlarınız varsa, bir numaralı düşmanınız olan kabarma ile uğraşmaya alışmışsınızdır… Kuru ve yıpranmış saçlara nasıl bakım yapılacağını öğrenmek; pürüzsüz, parlak saç telleri oluşturmak için çok önemli. Dolayısıyla kıvırcık saçlar için ideal modeller ve onlara nasıl şekil verileceği konusunda bazı püf noktalarını öğrenmek yararlı olabilir.


 

Kıvırcık saçlar düz saça göre doğal olarak daha kuru oldukları için kabarmaya daha yatkınlar. Bu yüzden, kıvırcık saçı doğru şekillendirmeli ve aynı zamanda doğal olarak kıvırcık dokusunu kucaklayan sevimli saç modelleri yaratmalısınız.

Kıvırcık saç modelleri ile stilinizi destekleyin

Kıvırcık saçlarla uğraşmak zor ama doğru ipuçları, ürünler ve stille herkes buklelerini kucaklayabilir! Harika, doğal ve kıvırcık saç modelleri için birkaç püf noktası var. Dilerseniz saçlarınızı kısa kestirebilir veya kakül kullanabilirsiniz. Buklelerinizin güzel görünmesi için her zaman kuaförünüze gitmeniz gerekmiyor. Tüm bunların sırrı, harika bir saç kesimine sahip olmak.

Doğru bir kesim sayesinde kıvırcık saçlarınıza kolayca şekil verebilirsiniz. Kıvırcık saç modelleri arasından hangisini denerseniz deneyin saçınızı kurutursanız, bir difüzör kullandığınızdan emin olun. Ama yapabileceğiniz en iyi şeyin buklelerinizi doğal olarak kurumaya bırakmak olduğunu unutmayın. Saçınız kuruyana kadar her 15 dakikada bir bukleleri avucunuzun içinde toplayın ve sıkın. Tüm kıvırcık saçların yoğun nemlendirmeye ihtiyacı var. Bu yüzden buklelerinizi kurutabilecek ürünlerden kaçının. Bu küçük detaylara dikkat ederseniz, saçlarınızda büyük farklar göreceksiniz.

Kıvırcık saç modelleri hakkındaki yazılarımızla ihtiyacınız olan bilgileri keşfedin

Kıvırcık saçlı kadınlar, bazı saç modellerinin özellikle bukleli saçlarda daha iyi göründüğünü gayet iyi bilirler. Bununla birlikte tıpkı yukarıdaki tüyolar gibi bazı detayları önemseyerek her zaman buklelerin tadını çıkarabilirsiniz…

Daha fazlası ve kıvırcık saç modelleri hakkında ihtiyacınız olabilecek tüm tüyolar, Saç Bakım Güzellik’te yer alan blog yazılarımızda. Kıvırcık saç modelleri kategorimiz; kıvırcık saç bakımından en iyi kıvırcık saç modellerine kadar pek çok konuda size yardımcı olabilecek içeriklerle dolu!

Saç Bakım Güzellik’te ayrıca düz saç modelleri, kolay saç modelleri, yüz şekline göre saç modelleri gibi konular hakkında da bilgilendirici içerikler bulabilirsiniz.