0

İlk duyduğunuzda kulağa çok hoş gelmese de siyah saça sarı ombre ve balyaj yapabileceğinizi; hatta çok yakışacağını söyleyelim. Söz konusu siyah saça sarı ombre olduğunda; tabii doğru tonu seçmeniz neredeyse hayati önem taşıyor. Çiğ sarıları ya da turuncuya kaçan sarı renkleri şimdilik aklınızdan çıkarın. Aslında koyu renk saçlar ombre, sobre, balyaj gibi daha açık renklerle yapılan işlemlerin görünürlüğünü arttırır. Yine söylüyoruz kendi saç renginize yakışacak doğru tonu seçtiğiniz takdirde!

Siyah Saça Sarı Ombre Tonları-1 - Saç Bakım Güzellik Siyah Saça Sarı Ombre Tonları-2 - Saç Bakım Güzellik

Siyah saça sarı ombre

Siyah saç, ombre tekniğini en iyi gösteren saç renklerinden biri. Koyu bir ton olması sebebiyle uygulanan ombreyi özellikle belirgin kılar. Siyah saça sarı ombre yapılırken mutlaka saç renginin açılması gerekir. Ombre, uygulama gereği saçın boylarına uygulandığından saç renginin tamamının açılmasına gerek yok.

Siyah saça sarı ombre yapılabilmesi için uygulanan açıcının kaliteli olması gerekir. Bu nedenle bu uygulama için bir profesyonelden yardım almanızı öneririz. En iyi sonuçları alabilmek için saçlarınızı bir uzmana emanet etmeniz şart.

Siyah saça küllü sarı ombre

Siyah saça çok açık sarılar yerine koyu ve yoğun tonda sarılar ile ombre uygulamak gerekir. Siyah saça uygulanan açık renkler ombre görünümde kontrast oluşturacağı için kesik kesik bir görünüm yaratabilir ve bu da hoş görünmeyebilir. Küllü sarıları tercih ederek hafif geçişler şeklinde yaptıracağınız ombre saçınıza canlılık katacaktır. İnce ince ve sık şekilde uygulamayı tercih ederseniz doğal bir görünüm de elde edebilirsiniz. Başlangıçta küllü kumral, koyu kumral, dore gibi renklerin dışına çıkmamaya özen gösterin.

Siyah saça platin sarı ombre

Siyah saça platin sarı ombre, saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlar. Modası asla geçmeyen bir renk olan platin sarı, ombre tekniğiyle uygulandığında saçlarınıza şık ve zarif vurgular kazandırır. Üstelik bunu yaparken saçlarınıza çok fazla zarar vermemiş olursunuz. Saçlarınızın orta kısımlarından boylarına kadar uzanan platin sarı ombreleriniz ile çok havalı görünebilirsiniz.

Siyah saça platin soğuk sarı ombre 

Siyah saça platin soğuk sarı ombre ise özellikle yaz aylarında kullanabileceğiniz bir model. Siyah ile zıt renkte olan bu ışıltılar sayesinde yüz hatlarınız daha fazla ortaya çıkar, göz makyajınızı daha fazla vurgulayabilirsiniz. Saçlarınızın arasındaki buz rengi sarı ışıltılar, açık ve koyu renklerin arasındaki geçişleri yumuşatır. Böylece gittiğiniz tüm ortamlarda saçlarınızla dikkat çekebilir, hafif bir makyajla bile son derece bakımlı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Siyah Saça Sarı Ombre Tonları-3 - Saç Bakım Güzellik Siyah Saça Sarı Ombre Tonları-4 - Saç Bakım Güzellik

Siyah saça sarı ombrede bakım önerileri

Siyahtan daha açık renge geçmek için saçınızda renk açıcı kullanılacağından saçlarınızın hasar görebileceğini unutmayın. İlk defa böyle bir işlem yaptırıyorsanız güvendiğiniz bir kuaföre gitmenizde fayda var. Sonrasında ise saç bakımınıza ekstra özen göstermeniz gerekecek.

  • Saçlarınızın yıpranıp kırılmaması için mutlaka haftada 1 maske uygulayın. Bu maskeleri doğal yağlar kullanarak elde edebilirsiniz. Hindistancevizi yağı, zeytin yağı, jojoba yağı gibi doğal yağlar saç tellerinizin nem ihtiyacını karşılamanıza yardımcı olacak.
  • Saçlarınız boyandıktan sonra bir süre ısı ile şekillendirmemeye dikkat edin. Saç açıcı ısı ile bir araya geldiğinde kırık uçların artmasına neden olabilir.
  • Saçınıza uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmayı alışkanlık haline getirin. 

Eğer kısa saçınıza ombre yaptırmak istiyorsanız, farklı renklerden ilham almak için Kısa Saça Ombre Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz. Ayrıca daha doğal geçişlerden oluşan bir saç uygulaması arıyorsanız sombre tekniğini de deneyebilirsiniz. Küllü gri ombre modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.