0

Bir tür gölgeleme tekniği olan ombre, saçın ortasından ucuna doğru yumuşak bir geçiş ile daha açık renklerde boyanmasıyla elde edilen bir saç uygulaması. Hayatımıza girdiği zamandan beri her sezonun saç trendleri arasında yer alan ombreyi denemek için saçınızın uzun olmasına gerek yok. Kısa saçlarınıza da ombre yapabilir, istediğiniz renkte farklı saçlara kavuşabilirsiniz. Birbirinden farklı model ve renkte yapılan ombreyi yaptırmadan önce size en yakışacak modeli keşfetmenizde fayda var.

Kısa Saça Ombre Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saça Ombre Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Kısa saç ombre modelleri

Saçınız ister omuzlarınıza dökülsün ister kulak hizasında bitsin her türlü kısa saç boyunda ombreyi deneyebilirsiniz. Güneşten açılmış gibi doğal sarılara sahip olabileceğiniz gibi gri, pembe ya da mavi renklerde ombreler de yaptırabilirsiniz.

Önce ombre uygulamasının detaylarından bahsedelim.

  • İlk olarak ombre için bir renk belirlenir. (Doğal bir görünüm istiyorsanız saç renginizden birkaç ton açık bir renk seçmelisiniz. Bunun yanında siyah saça sarı ombre de yaptırabileceğinizi söyleyelim tabii)
  • Renk belirlendikten sonra keskin renk geçişlerini önlemek için saça krepeler yapılır. Bu krepeler açıldıktan ve tarandıktan sonra boyanın başladığı yer doğal bir geçişte olacaktır.
  • Krepelerin ardından saçtan tutamlar alınarak ince bir tarak ile boyanır ve saç tutamları paketlenir.
  • İstenilen renge göre bekleme süresi değişir. Bekleme süresinin ardından saç yıkanır.

 Gri ombre kısa saç

Artık ombre uygulamasının nasıl yapıldığı hakkındaki detaylara hakimsiniz. Şimdi sıra rengi seçmekte. Eğer saçınız koyu kumral, siyah gibi koyu renklerdeyse, ona uyum sağlayacak griyi tercih edebilirsiniz. Modern bir görünüm yaratacak griyi bob kesim ile de tamamlayabilirsiniz.

Saçınız sarı, kızıl gibi renklerdeyse farklı bir seçeneğe yönelmenizde fayda var.

Sarı ombre kısa saç

Sarı ombre neredeyse en çok tercih edilen seçenekler arasında. Her saç rengine uyum sağlayacak bir sarı tonu mutlaka var. Siyah saçınıza bile sarı ombre yapabileceğinizi söylemeden geçmeyelim. Özellikle kısa saçlarınızın uçlarının güneşten açılmış gibi doğal bir görünüm yakalamasını istiyorsanız sarı ombre tercih edebilirsiniz. Ombreli saçlarınızı dalgalı bir modelde kullanmayı deneyin. Böylece saçların arasındaki kendi renkleriniz de ortaya çıkacak ve hoş bir görünüm yaratacak.

Kısa Saça Ombre Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saça Ombre Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Pembe ombre kısa saç

Kısa saçınıza en çok yakışacak bir diğer renk de pembe. Eğer sıradanlıktan uzak farklı bir seçenek istiyorsanız pembe ve tonları sizin için ideal renkler arasında olabilir. Özellikle saçlarınız platin, açık sarı, gri gibi açık renklerde ise toz pembe ile harika bir uyum yakalayabilir. Pembe ombre tercih edecekseniz saçınızı bob kesim ile modellendirebilir ve saçın içine doğru çekilmiş bir fön ile kullanabilirsiniz.

Mavi ombre kısa saç

Mavi ombre için saçınızın kendi renginin ne olduğu çok önemli bir detay olmaktan çıkıyor. Birçok tonu bulunan maviyi kendi saç renginize adapte edebilirsiniz. Eğer saç renginiz koyu kumral, siyah gibi koyu tonlarda ise, bebe mavisi ve buz mavisi denilen açık bir ton seçebilirsiniz. Sarı, açık kumral gibi tonlar için daha koyu mavilere yönelebilirsiniz.

Koyu renk saçlarınıza daha açık bir ton istiyorsanız, saçınızda önce açma işlemi uygulanması gerektiğini de unutmayın.

Tarçın ombre kısa saç

Eğer kızıl ve kızıla yakın tonlarda bir saç renginiz varsa, tarçın ve tonları oldukça hoşunuza gidebilir. Kızılın birkaç ton açık ve daha sarıya yakın bir tonu olan tarçın en sevilen ombre saç modelleri arasında. Daha pürüzsüz bir geçiş için tıpkı ombreye benzeyen sombre uygulaması ile de bu rengi deneyebilirsiniz.