0

Küllü sarı saç renkleri her zaman kullanışlı ancak konu tüm cilt tonlarıyla uyumlu renkler olduğunda, altın sarısı güçlü bir rakip olarak karşımıza çıkıyor. Altın sarısı saç bal, altın ve tereyağı tonlarının bir karışımı olan çok tonlu bir saç rengi. Bu nedenle hemen her saça parlaklık ve boyut kazandırabilir. Bu saçın parlaklığını korumak için özel bakım gerektirdiği de bir gerçek. Çünkü açık saç renkleri, hasarı önlemek için daha fazla neme ihtiyaç duyar. Derinlemesine bakım uygulamaları, renk koruyucu şampuanlar ve saç kremleri gibi ev çözümleri, altın sarısı saçlarınızı korumanıza ve oluşabilecek turunculuğu önlemenize yardımcı olur. Eğer siz de bu saç rengini denemeyi düşünüyorsanız stilistinize gitmeden önce bilmeniz gerekenler bu yazıda.

Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-1 - Saç Bakım Güzellik Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-2 - Saç Bakım Güzellik

Altın sarısı saç rengi özellikleri

Bu saç renginde farklı sarı tonları soğuktan sıcağa doğru gider. Soğuk tarafta çok fazla küllü tonlar, maviler ve menekşeler vardır; gümüş, platin sarısı, sütlü kahve ve siyahı düşünün. Karşı uçta ise sıcak renkler; kırmızı, turuncu ve sarı tonları yer alır.

Altın sarı saç rengi, tam anlamıyla sıcak kategorisine girer. Bu rengin koyu altın sarısı saçlardan karamel altın sarısı saçlara ve açık altın sarısından küllüye kadar birçok tonu var. Saçlarınızı daha ışıltılı hale getirmek için altın sarısı saçlarınızı gölgelerle deneyebilir veya daha koyu bir temel renkle, baştan sona altın sarısı röflelerle başlayabilirsiniz. Bu konuda gerçekten bir sınır yok!

Altın sarı saç rengi kimlere yakışır?

Altın sarı saç renginin farklı tonları olduğu için her tenle uyum sağlayabilir. Yine de bu renk, açık cilt tonlarıyla muhteşem bir şekilde çalışır. Denemeden önce stilistinize danışarak cilt tonunuzla uyumlu altın sarısı tonunun hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Ayrıca kıvırcık saçlarla da son derece uyumlu bir görünüm yakalayabilir. Eğer doğal olarak kıvırcık saçlara sahipseniz kıvırcık saçlılar için bakım sırlarından yararlanın.

Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-3 - Saç Bakım Güzellik Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-4 - Saç Bakım Güzellik

Altın sarısı saç rengi tonları

Bu noktada açık altın sarısı, koyu altın sarısı, karamel altın sarısı, küllü açık altın gibi birçok seçeneğe sahipsiniz. Önce, bunlardan hangisini beğendiğinize karar verin, sonra size uygun olup olmadığını öğrenmek için saç stilistinize danışın.

Açık altın sarısı saç rengi

Bu renk, platin sarısı saç trendine kıyasla daha az sert. Platin daha parlak beyaz bir alt tona sahipken, açık altın sarısı biraz daha sıcak. Ayrıca doğal bir sarışınınkine benzeyen sarı tonlar içerir. Saçta orijinal olarak bulunan tonları içerdiği için de renklendirme teknikleri ile kolayca elde edilebilir.

Küllü açık altın sarısı saç rengi

Yaz tatilinden sonlara saçlarınızda oluşan rengi seviyor musunuz? Eğer yanıtınız evet ise küllü açık altın sarısı, tam size göre. Bu rengi yakalamak için parlak ama hassas vurgular, güneşin doğal açıcı etkisini taklit ederek stratejik olarak saç diplerine yerleştirilir. Bu zahmetsiz gölgeli saç, doğal bir görünümden yana olan herkes için son derece ideal olabilir.

Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-5 - Saç Bakım Güzellik Altın Sarısı Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler-6 - Saç Bakım Güzellik

Koyu altın sarısı saç rengi

Bu saç rengi daha koyu olan doğası nedeniyle, karamel alt tonlar içerir. Saçlarınız koyuysa ve onlara ışıltılı, sarışın bir dokunuşta bulunmak istiyorsanız koyu altın sarısı saç rengini deneyin. Yüzü çerçevelemek için saç önlerine vurgular yerleştirilebilir, bu sayede saçın genel görünümü aydınlatılır.

Tüm bu altın sarısı saç tonları, saçın tamamına tek renk olarak uygulanabileceği gibi balyaj, röfle, ombre gibi tekniklerle de kullanılabilir.

Altın sarısı saç rengi bakımı nasıl olmalı?

Saçlarınızı bu renge boyattıktan sonra bakımı konusunda da özenli olmalısınız. İlk günkü ışıltısını koruyabilmek için boyalı saçlara uygun şampuan ve saç kremi kullanmayı tercih edin. Isı ile şekillendirme aletlerini en düşük ısı ayarında kullanmaya çalışın ve mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünlerden yardım alın.

Bununla birlikte sarı saç renklerinin dikkati yüzünüze daha çok çekeceğini hatırlatmakta fayda var. Bu tonlar cildinizi normalden daha açık ve aydınlık göstereceği için genellikle makyaj ister. Diğer saç renklerinin aksine sarı saç makyajı daha özenli ve renkli olmalı. Benzer şekilde sarı saçın ruju da hataları daha fazla belli edeceğinden cilt tonuyla uyum sağlamalı, doğru şekilde uygulanmalı.