0

Sıcak saç renklerinden biri olan çilek kırmızı saç renkleri arasında radikal duruşuyla oldukça revaçta. Yoğun kızıl görünüme sahip olan bu renk tonu, davetkar ve çekici aurasıyla saçlarında havalı görünüm isteyenlerin gözdesi. Çilek kırmızısı saç rengi bakımı zor olan tonlardan biri olsa da doğru bakım adımlarını takip ederek bu rengi en parlak haliyle kullanmak mümkün. TikTok’un saç renkleri videoları arasında viral olan bu renk, ilham verici görünümüyle özgün stiller yaratmak isteyenleri bekliyor. Siz de saçlarınızda sıra dışı renk değişimlerinden hoşlanıyorsanız çilek kırmızısı saç rengini denemelisiniz. Üstelik farklı tonlarıyla birçok ten rengine uyum sağlayan bu rengin cildinize en uygun olanını da seçebilirsiniz. Peki, çilek kırmızısı saç rengi nasıl bir renk ve bu rengin bakımı nasıl olmalı? Gelin, çilek kırmızısı saçlar hakkında merak edilen detaylara göz atalım.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Nasıl Bir Renktir?

Etkileyici saç renkleri arasında başı çeken çilek kırmızısı, parlak ve yoğun kızıl tonlarda olan bir renk. Hem kızıl hem de sarı yansımalara sahip olan bu renk, kızıl tonları sevenlere sıra dışı bir alternatif sunuyor. Canlı ve enerjik bir havası olan çilek kırmızısı havalı ve iddialı stilini saçlarına yansıtmak isteyenler için son derece uygun. Sıcak kızıl ve sarı renklerin birleşiminden oluşan çilek kırmızısı saç, ünlüler arasında da hayli popüler. Bej, nötr tonlu veya pembemsi tonlarda çeşitleri olan çilek kırmızısı saç rengi, yoğun ve yumuşak versiyonlarıyla farklı zevklere hitap ediyor. Eğer kızıl saç renklerine ilgi duyuyorsanız Kızıl Saç Rengi Hakkında Her Şey adlı içeriğimizi okuyarak kızıl saçla ilgili pek çok detayı öğrenebilirsiniz.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Sarışın ve kızıl saçları olanların dikkatini çeken çilek kırmızısı saç rengi, en çok beyaz ve buğday tonlu kişilere yakışıyor. Tabii, esmer tenliler için de uygun çilek kırmızısı tonları bulmak mümkün. Beyaz tenliler için içerisinde soğuk yansımalar barındıran açık renkli çilek kırmızı tonları ideal. Buğday ve esmer tenliler içinse mor yansımalı kızıllığa sahip tonlar gayet uygun. Hafif bir makyajla dahi tüm dikkatleri üzerinize çekebileceğiniz bu rengin sarı balyajlı ve ombreli versiyonlarını da deneyebilir ve saçlarınıza çarpıcı ışıltılar ekleyebilirsiniz. Klasik kızıl saç tonlarının aksine daha yumuşak bir havası olan bu renkte yer alan sarı pigmentler saçların güneş ışığında oldukça çekici görünmesini sağlıyor. Çilek kırmızısına yakın bir renk olan Rose Gold Saç Rengi Hakkında Her Şey adlı içeriğimizi inceleyerek rose gold saç rengine dair merak ettiğiniz detayları öğrenebilirsiniz.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-5 - Saç Bakım Güzellik Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-6 - Saç Bakım Güzellik

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Çilek kırmızı saç rengini çilek kırmızısı saç boyası ile elde etmek mümkün. Soğuk veya sıcak yansımalara sahip olan çilek kırmızısı saç boyaları arasından teninize en uygun ürünü belirlemeniz yeterli. Çilek kırmızısının baştan sona kızıl yansımalar veya sarı ışıltılar olan farklı tonlarını elde etmek için profesyonel bir kuaförden destek alabilirsiniz. Eğer kahverengi gibi koyu tonlu saçlarınız varsa çilek kırmızı saç rengi için saçlarınızı açıcı işlemler yaptırmalısınız. Saçlarınız sarıysa ve evde saç boyama işlemi konusunda tecrübeliyseniz çilek kırmızısı saç boyası alıp evde boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Saç boyası üzerinde yazan talimatları adım adım uygulayabilir ve önerilen bekleme süresinin ardından saçlarınızı durulama aşamasına geçebiirsiniz. Kızıl renkli boyalar diğer renklere göre daha fazla özen isteyen ürünlerdir. Bu nedenle saçlarınızı boyarken dikkatli hareket edin. Saçınızı boyarken şu noktaları göz önünde bulundurun:

 

 • Teninizin kızıla boyanmasını önlemek için saç diplerine hafifçe vazelin sürebilirsiniz. Bu sayede alnınızın, kulak kenarlarınızın ve ensenizin boya olmasını engelleyebilirsiniz.
 • Boyayı saçlarınıza uygulamadan önce iyice karıştırmaya dikkat edin. Boyanın saçta istenen rengi alması için boyanın homojen hale gelmesi büyük önem taşır.
 • Saç boyama işlemi için ellerinize mutlaka eldiven takın. Bu, boyanın ellerinize bulaşmasını önler.
 • Saç boyama işlemi sırasında önlük veya eski bir tişört giyebilirsiniz.
 • Boyayı saçlarınızın her yerine eşit miktarda sürdüğünüzden emin olun. Aksi takdirde saçlarınızda renk farklılıkları görülebilir.
 • Saçlarınızın arka kısmını boyamak istediğinizde bir aynadan yardım alarak işlemi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Boyama sonrası rüzgarlı veya çok sıcak bir ortamda bulunmak saçlarınızda renk farklılıkları oluşmasına neden olabilir.

 

Çilek kırmızısına değişik bir alternatif olarak şarap kırmızısı rengini denemek isterseniz Şarap Kızılı Saç Rengi Hakkında Her Şey adlı içeriğimize göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-7 - Saç Bakım Güzellik Çilek Kırmızısı Saç Rengi Hakkında Her Şey-8 - Saç Bakım Güzellik

Çilek Kırmızısı Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalı?

Çilek kırmızısı saçlar için doğru bakım uygulamaları yapmak oldukça önemli. Özenli bir bakım rutini gerektiren bu renk için kaliteli saç bakım ürünleri kullanmaya dikkat etmelisiniz. İşte, çilek kırmızısı saçlarınız için göz önünde bulundurabileceğiniz saç bakım önerileri…

 

 • Yeni boyalı saçlarınızdan kızıl rengin akmaması için saçlarınızı 72 saat boyunca yıkamayın. Bu, saç renginin parlaklığını, kalıcılığını koruması ve saç boyasının saça nüfuz etmesi için önemli.
 • Kızıl saçlarınız için kızıl renklere uygun boyalı saçlara özel şampuanlar kullanmalısınız. Kızıl rengin akmasını ve parlaklığını kaybetmesini önleyen şampuanlar, rengin ilk günkü canlılığını korumasına katkı sağlıyor. Bunun yanında kızıl saçlarınızı her gün değil, 2-3 günde bir yıkamanız da saç rengini korumak adına dikkat etmeniz gereken detaylar arasında yer alıyor.
 • Yeni boyattığınız saçlarınızı güneş ışınlarına karşı koruyarak renk değişimlerini engelleyebilirsiniz. Güneş koruyucu etkili bakım ürünlerini günlük rutinlerinize dahil ederek saçlarınızın canlılığını korumanız mümkün.
 • Saç bakım maskeleri, saçlarınızın rengini korumak ve saç derisini beslemek için gerekli ürünlerden. Haftada bir kez boyalı saçlara uygun olarak geliştirilmiş saç bakım maskelerini kullanabilirsiniz.
 • Saçlarınızda ısı veren ürünlerle şekillendirme işlemleri yapıyorsanız ısı koruyucu spreylerden yardım alabilirsiniz. Isı koruyucu spreyleri, saç şekillendirme işlemi öncesinde saçlarınıza sıkarak saç tellerinizin zarar görmesini önleyebilir, çilek kırmızısı saç renginizin değişmesini engelleyebilirsiniz.
 • Saç yıkama işleminde sıcak su yerine ılık su tercih ederek saç renginizi daha uzun süre koruyabilirsiniz.
 • Günlük bakım rutininizde saçı besleyen formüllerle geliştirilmiş ürünlerden faydalanarak saç renginizin kalıcılığını artırabilirsiniz. Elidor Güçlü ve Sıvı Parlak Saç Kremi içeriğindeki kolajen, makademya yağı ve E vitamini ile saçlarınızı besleyerek daha güçlü hale getirir. Saçlara ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sunan sıvı saç kremi, Superblend teknolojisiyle saç dokusuna yumuşaklık kazandırır. Durulanmayan saç kremini günlük hayatınızda saçlarınıza parlaklık ve hacim kazandırmak istediğiniz anlarda kullanabilir, saçlarınıza havalı bir görünüm katabilirsiniz.

 

Siz de en sıra dışı saç renklerinden biri olan çilek kırmızısını deneyerek saçlarınıza havalı ve enerjik bir hava kazandırabilirsiniz.