0

Özellikle 2022 yazının öne çıkan saç renklerinden olan rose gold, çekici ve marjinal havası nedeniyle çok seviliyor. Açık pembe renge yakın rose gold saç rengi saçlara yumuşak ve enerjik bir renk katmasıyla biliniyor. Eğer son zamanlarda saçlarınız da yazın enerjisine uyum sağlasın istiyorsanız rose gold saç rengini denemeyi düşünebilirsiniz. Sizin için rose gold saç nasıl elde edilir, hangi renkleri içinde barındırır ve kimlere yakışır gibi soruların cevaplarını araştırdık. Yazımızı okumaya devam edin.

Rose Gold Saç Rengi Hakkında Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Rose Gold Saç Rengi Hakkında Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Rose gold rengi nedir?

Gül rengine benzeyen rose gold tıpkı adı gibi içinde altın sarısı ışıltılar barındırması ile bilinir. Sezonun trend sıcak renkleri arasındadır. Aslında soğuk pembe olması onu soğuk tonlara benzetse de içerisindeki gold ışıltılar saç renginin sıcak bir tonda olmasını sağlar. Tabii eğer cilt renginize sıcak tonların yakışmadığını düşünüyorsanız rose gold saç rengini kendi cilt tonunuza göre kişiselleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızı okumaya devam edin.

Rose gold saç rengi kimlere yakışır?

Öncelikle saç boyunuz ne olursa olsun rose gold saç rengini deneyebilirsiniz. Fakat yine de en çok tercih eden kişilerin kısa küt saçlara sahip olduğunu ve bu saç modelinde rose gold’un çok beğenildiğini de söyleyelim. Eğer soğuk bir cilt rengine sahipseniz bu sıcak renk ile muhteşem bir tezatlık oluşturarak uyum yakalayabilirsiniz. Eğer cilt renginiz esmer, buğday gibi sıcak koyu renklerde ise, rose gold içine griler ekleterek daha soğuk ve küllü bir renk elde edebilir ve o rengi deneyebilirsiniz. Hem cildinizin hem saç renginizin aynı tonda olması görüntünüzü biraz boğabilir. Bu nedenle tezatlık oluşturmak her zaman iyi bir fikirdir.

Rose Gold Saç Rengi Hakkında Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Rose Gold Saç Rengi Hakkında Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Rose gold saç nasıl elde edilir?

Eğer saç renginiz platin ya da açık sarı tonlarda ise rose gold saç rengini çok rahat elde edebilirsiniz. Açık tonlar her zaman üzerine uygulanan rengi tam anlamıyla harmanlaması ile bilinir. Yani eğer siyah ya da koyu kahve saçlarınız varsa, açık renkler elde etmek için önce saçınızın kendi renginin akıtılması gerekiyor. Yani saçlarınızda açıcı kullanılarak saç renginiz açılır. Ardından istediğiniz renk ile saçınızı boyayabilirsiniz. Rose gold için kuaförünüz açık gül rengi pembe ile altın sarısı tonları karıştıracaktır. Ardından istediğiniz rengi tam anlamıyla elde etmek için 2. Bir boyamaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bu saç tonları akmaya meyilli renkler olduğu için, ona iyi bakmanız da oldukça önemli. Düzenli olarak dip boyası ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Ayrıca saçınızda açıcı kullanıldıysa bir süre ısı ile şekillendirici aletlerden uzak durun ve saçlarınızın nem ihtiyacını karşılayacak bir maskesini bakım rutininize dahil etmeyi unutmayın.

Ayrıca farklı saç renklerini keşfetmek için kızıl ombre ve ateş kızılı yazılarımızı okuyabilirsiniz.