0

Beyoncé ve Jennifer Lopez’in onlarca ortak özelliği var. Muhteşem sahne performanslarına, güçlü bir kariyere ve güzelliğe sahipler. Ancak bu imajlarında ortak bir dil de mevcut: Röfle. 

İki ismin de yıllardır değiştirmedikleri saçları, İngilizce’de ‘highlight’ olan ve Türkçe’de ‘röfle’ olarak okunan açma işlemiye ışıl ışıl parlıyor. Onlarca yıldır; en azından bizim gördüğümüz kadarıyla bir 20 yıldır popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyen röflenin bu kadar tercih edilmesinin nedenleri neler mi? Önce röflenin ne olduğuna değinelim, hemen ardından açıklayalım. 

Röfle Nedir?-1

Röfle nedir?

Saçlardan ince ince tutamlar seçilerek saçın renginin 1 ila 6 ton arasında açılması işlemidir. Saç olduğundan daha açık renk görünür ancak yapay bir izlenimden kaçınılır. 

Genellikle ince saçlarda kendini daha iyi gösteren röfle, beyazları kapatmak için de harika bir yoldur. Röfle renkli de olabilir. Bu durumda rengin kendini gösterebilmesi için yine de saçın açılması gerekir. Ancak düzenli bir bakımla röflenizin yarattığı tahribatı minimalize etmeniz mümkün.

Aynı etkiyi yaratmak ve kirli sarı saç rengi ortaya çıkarmak için benzer bir uygulama olan babylights'ı da deneyebilirsiniz.

Röfle neden tercih ediliyor?

  • Saçlara ışıltı katıyor. Unutmayın, ışıltı yüz yıllardır gençlikle ilişkilendirilir… Röfle, yaptığı bu renk illüzyonuyla sizi daha genç gösteriyor.
  • Saçın tamamına uygulanan açma işlemine nazaran dip boyasını bekletmeye biraz daha vakit tanıyor. 
  • Altlar daha koyu kaldığından saçları daha gür gösteriyor. 
  • Dozu doğru ayarlanırsa oldukça doğal görünebiliyor. 

 Herkes röfle yaptırabilir mi?

  • Saçınız hali hazırda platin rengindeyse, röfle hem bu kadar açık saçta kendini göstermez hem de en uç seviyede işlem gören saç tekrar açılırsa kopabilir. 
  • Saçlarınız kalın telliyse röfleyi iyi taşıyamayabilir. Röfle genellikle ince telli saçlara önerilen bir işlemdir. Kıvırcık saç ombre için idealdir, eğer böyle bir saç tipine sahipseniz ombreyi deneyin.
  • Saçlarınız yıpranmışsa ya da kırıkları bolsa da röfleyi önermiyoruz. Çünkü açma işlemi saçınızdaki yıpranmayı artıracaktır.