0

Kıvırcık saçlarda ombre, doğal olarak kıvırcık saçlar için köklerde daha koyu bir gölgeye sahip olan ve uçlara doğru gittikçe açık hale gelen bir boyama tekniği. Ombre trendinin ortaya çıkmasının üzerinden yıllar geçse de popülerliğini hala kaybetmedi. Renk uzmanları bu yenilikçi tekniğin nasıl uygulanacağı konusunda farklı yollar keşfediyor ve bir süredir en sevdikleri tuvalleri kıvırcık saçlar!

Buklelerin sahip olduğu doğal hacim ve hareketle kıvırcık saç ombre tekniği onu daha da zarif bir hale getiriyor. Bu az bakım gerektiren saç rengi, doğal yetişkin görünümü nedeniyle koyu renkli saçlı kadınlar için son derece ideal. Ombreli kıvırcık saçınızı işlemden sonra nemli ve sağlıklı tutmaya odaklanın. Çünkü kıvırcık saça ışıltı atma işlemi onlara bir parça zarar verebilir. Kıvırcık saçlarda ombre modelleri hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -1 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -2 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık saç ombre renkleri ve modelleri

Kıvırcık saçlarınızda değişiklik yapmak için ombre tekniğinden yararlanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki seçeneklere göz atmadan önce renk konusunda karar vermeyin deriz.

Kıvırcık saça ballı sarışın ombre

Konu kıvırcık saçlarda ombre olduğunda ilk akla gelen renk bu olsa gerek. Ballı sarışın ombre, zahmetsiz ve eğlenceli bir görünüm sunuyor. Bu saç modelinde renkler tıpkı güneş etkisiyle açılmış gibi doğal ve parlak. Kıvırcık saç ombre renklerinden ballı sarışını deneyecekseniz saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak yılda sadece birkaç kez yenilemeniz gerekeceğini belirtelim. Yüzü çevreleyen açık renkler, özellikle cildinizin donuk göründüğünü düşünüyorsanız daha aydınlık bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

Kıvırcık saça bakır ombre

Bakır veya bronz ombre, yine zahmetsiz bir saç rengi. Kıvırcık saça ışıltı kazandıracak renkler arasında yer alan bu seçenek, tıpkı ballı sarışında olduğu gibi saçlarınızın arasına bronz renklerin yedirilmesiyle elde ediliyor. Ombreli kıvırcık saç renkleri arasında en sevilenlerden biri olduğunu da söyleyebiliriz.

Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -3 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -4 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık siyah saça sarı ombre

Kıvırcık saçlarda siyahtan gümüşe muhteşem bir kombinasyon. Siyah kıvırcık saça sarı ombre, gittiğiniz her yerde dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak. Bukleleriniz ve aralarındaki açık sarı çizgiler, saçlarınızdaki benzersiz bir görünüm oluşturabilir.

Kıvırcık saça küllü sarışın ombre

Bu görünüm tıpkı röfle gibi buklelerinize doğal bir şekilde boyut katmanın bir diğer yolu. Saç renginiz ne olursa olsun küllü sarı ombreli kıvırcık saç birlikte harika bir uyum içinde çalışacak.

Kıvırcık saça koyudan açık kızıl ombre

Kıvırcık saçlarınızda cesur bir değişiklik yapmak için kızılın iki farklı tonunu seçin. Saçlarınızdaki bu açıktan koyuya renk geçişleri, ombreli kıvırcık saçınızı daha öngörülemez ve dinamik hale getirir.

Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -5 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Ombre Renkleri ve Modellerini Keşfet -6 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık saça ombre nasıl yapılır?

Kıvırcık saçlarda ombre modelleri uygulanmadan önce saçlar yıkanır ve genellikle düz fön çekilir. Çünkü renk geçişlerinin doğal olabilmesi için saça krepe yapılmalıdır. Ombre uygulaması için saçlar yaklaşık dört parmak kalınlığında eşit tutamlara ayrılır ve krepe yapılır. Krepe uçtan dibe uygulanır. Hazırlanan boya karışımı seçilen tutamlara sürülerek saçlar folyo ile paketlenir ve gerekli süre boyunca beklenir.

Kıvırcık saça ombre zarar verir mi? 

Boya, özünde kimyasal bir işlemdir. Tüm boyalı saçlarda olduğu gibi saçlarınıza ombre yaptırdıktan sonra da özel bir bakım gerektirir. Üstelik kıvırcık saçların nem ihtiyacının diğer saç tiplerine kıyasla daha fazla olduğunu düşünürsek saç bakımının daha fazla önem kazandığını söyleyebiliriz. Saç renginizin ilk günkü ışıltısını korumak için kuaförünüzden bakım önerileri almayı unutmayın. Bununla birlikte Clear Women Kil Terapisi Şampuan gibi saçlarınıza ihtiyaç duyduğu nemi kazandırabilecek bir şampuan kullanın. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.