KISA SAÇ

Kısa saç, sağladığı avantajlar bakımından her yaştan insan tarafından tercih edilebilir. Uzun saçlara sahip olmanın hayalini kuruyor olsanız bile kısa saçın faydaları konusunda bizimle aynı fikirde olduğunuza eminiz. Ayrıca uzun saçlara sahip olmanın trend olduğu günler mazide kaldı! Yaşam ve çalışma standartlarımızın değiştiği, gelişmiş bir dönemde yaşıyoruz. Dolayısıyla yaşam tarzımızı daha verimli hale getirmek için her şeyi düzenlememiz gerekiyor. Kısa saç stillerinin görünümünüze yenilik katmakla birlikte zamandan tasarruf etmenizi sağladığı da aşikar!


 

Kısaca, kısa saç dünyasına girme niyetindeyseniz tüm bunları göz ardı etmeyin deriz.

Kısa saç modelleri ile zahmetsiz güzelliğin tadını çıkarın

Söz konusu kısa saç olduğunda, ilk adım saçınız ve yüzünüz hakkında kendinize karşı dürüst olmanız. Bunun için saçınızı sıkı bir atkuyruğu yapın ve makyajsız yüzünüzle aynaya bakın. Yüzünüzü inceleyerek sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönleri seçin. Yüzünüzü ve göz şeklinizi öğrenin; bu konuda da dürüst olun. Çünkü kısa saç stilleri kullanırken yüzünüzdeki güzelliği olduğu gibi gösterme fırsatına sahip olacaksınız. Doğru kesim ile yüzünüzdeki güzellikleri daha net bir şekilde gösterebilir, alnınıza geniş bir yumuşaklık kazandırabilir, yüz çerçeveleme ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilir, boynunuzu uzatabilir, gözlerinizi ortaya çıkarabilir, kusurlarınızı gizleyebilir hatta yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz!

Kısa saç hakkındaki yazılarımızla stiliniz için ihtiyacınız olan bilgileri keşfedin

Çoğumuz, stilimizi yenilemek için belli aralıklarla kısa saç kesimlerine başvuruyoruz. Eğer saç kesiminizden memnun kalmadıysanız veya saçlarınız gördüğü işlemlerden dolayı yıprandıysa, kısa saç kullanmak sağlıklı bir başlangıç yapmanın en kolay yolu. Kısa saç şekillendirmek, inanılmaz derecede kolay ve hızlı. Zamanınız yoksa veya ayna karşısında saç şekillendirmekten bıktıysanız, kısa saç kesimleri sizin için harika bir çözüm olabilir.

Daha fazlası ve kısa saç yolculuğunuzda ihtiyacınız olabilecek tüm tüyolar, Saç Bakım Güzellik’te yer alan blog yazılarımızda. Kısa saç kategorimiz, pek çok konuda size yardımcı olabilecek içeriklerle dolu!

Saç Bakım Güzellik’te ayrıca orta boy saç, uzun saç, küt saç, katlı saç, kakül modelleri, perçem gibi konular hakkında da bilgilendirici içerikler bulabilirsiniz.