0

En çok tercih edilen ve her daim saç trendleri arasında olan kahve, kendi içinde neredeyse sınırsız seçeneğe sahip. Eğer saçınızı kahve ve tonlarına boyatmak istiyorsanız bu seçenekler arasından tercih yapmak zor olabiliyor. Çikolata kahve, açık, koyu, kumral ve tonları, tarçın kahveler ve tabii ki TTürk kahvesi. Saçınızı ne çok koyu ne çok açık olan Türk kahvesine boyamadan önce ona dair tüm detayları keşfedin.

Türk Kahvesi Saç Rengi ve Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Türk Kahvesi Saç Rengi ve Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Türk kahvesi saç nasıl bir renk?

Türk kahvesi saç rengi diğer kahve saç renklerine göre ne çok açık ne çok koyu renkler arasında. Soğuk alt tona sahip Türk kahvesi sıcak bir görünüm vermesiyle bilinir. Renk gerçekten de içtiğiniz Türk kahvesi telvesinin rengine benzer. Sıcak görünüm veren Türk kahvesi aynı zamanda saçın parlamasına ve canlı görünmesine de yardımcı olur.

Türk kahvesi saç rengi kimlere yakışır?

Aslında herkese çok yakışan bu renk, özellikle soğuk cilt alt tonu olanlar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Parlak bir renk olmasından dolayı açık renkli bir cildiniz varsa saçlarınızın ışıl ışıl görünmesini sağlar. Tabii açık cilt tonlarının yanında buğday tenlilere de çok yakışmasıyla da bilinir. Birçok ünlü kadının da vazgeçemediği bu saç rengi, bu yıl da trendler arasında. Eğer saç renginiz çok koyuysa, Türk kahvesini elde etmek için açma işlemi uygulanabilir. Bu yüzden ilk defa boyayacaksanız bir kuaförden yardım almanızda fayda var. Saç renginiz açıksa, boya kendi saçınız üzerinde tutacaktır. Kendiniz boyayacaksanız istediğiniz rengi tam anlamıyla ikinci boyamada da elde edebilirsiniz.

Saçınızı evde boyayacaksanız; Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları ve Teknikleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Türk Kahvesi Saç Rengi ve Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Türk Kahvesi Saç Rengi ve Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Türk kahvesi saç bakımı nasıl yapılır?

Saçınızın ilk günkü canlılığını koruması için bakımlarını ihmal etmemeniz önemli. Doğru şampuan ve saç kremi, doğru bakım ürünleri ile saçınızın yıpranmasını önleyerek ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz.

Duş rutininize Elidor Renk Koruyucu Şampuan’ı eklemeyi deneyin. E Vitamini, Badem Yağı & Keratin içeren Superblend formülüyle saçınızı temizleyip derinlemesine beslerken boyalı saçlarınızın canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.

Duşta çok sıcak su kullanmamaya özen gösterin. Sıcak su saç derisi ve saç tellerini kurutarak, mat ve cansız bir görünüme neden olabilir. Saçınızı ılık su ile durulayarak nem dengesini koruyabilir ve parlaklığını koruyabilirsiniz.

Saçınızı kuruturken, çok aceleniz yoksa, fön makinesi yerine yumuşak ve mikrofiber bir yapıda havlu ile fazla suyunu alarak kurutmayı deneyin. Fön makinesi kullanmanız gereken zamanlarda saçınıza çok yaklaştırmayın ve ısıdan koruyucu bir saç ürünü kullanmayı deneyin. Bu noktada Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Kremi’ni bakım rutininize dahil edebilirsiniz. Gerçek parlaklık, yumuşacık saçlar, güçlü saçlar, yüksek ısıya karşı koruma (230 derece), kolay şekil verme, uzun süreli kalıcı koku ve elektriklenmeye karşı etkili bu ürün saçınızın ihtiyaç duyduğu her şeyi size sunuyor.

Türk kahvesinden daha açık tonlarda bir renk arıyorsanız; Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır? ve Karamel Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?,       Fındık Kahvesi Saç Rengi yazılarımıza da göz atabilirsiniz.