0

Eğer kumral tonlarını seviyor ancak doğal ışıltılara da yer vermek istiyorsanız balköpüğü saç rengi tam size göre. Özellikle doğal olarak açık renkli saçlara sahipseniz kuaförünüzün bu rengi yakalaması oldukça kolay olur. Elbette koyu renkli saçlar da profesyonel bir boya işleminin ardından balköpüğü saçlara sahip olabilirler.

Balköpüğü saç rengi, yaz esintilerini ve güneşin eşsiz tonlarını akla getiren bir seçenek. Bu yönüyle sönük ve cansız görünen saçlara da sağlıklı bir görünüm kazandırabiliyor. Son dönemde popülaritesi giderek artan bu saç rengiyle ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Balköpüğü saç rengi nasıl bir renk?

Balköpüğü saç rengi, kumral ve sarı saç renkleri arasında yer alıyor. Bir diğer ifadeyle küllü kumral saç rengine çok yakın bir renk. Ama içerisinde dore denilen altın yansımalar var. Böylece oldukça parlak bir görünüm sunuyor. Özellikle ışıltılar sayesinde, saçları daha sağlıklı ve hacimli gösteriyor. Eğer saç renginizin doğal ama dikkat çekici derecede ışıltılı olmasını istiyorsanız balköpüğü saç rengini deneyebilirsiniz. Balköpüğü saç rengini saçlarınızın tamamına veya yalnızca uçlarına ve boylarına; ombre ya da balyaj gibi tekniklerle uygulatabilirsiniz.

Balköpüğü saç rengi kimlere yakışır?

Balköpüğü saç rengi, oldukça doğal ama bir o kadar da dikkat çekici bir görünüm sunuyor. Ayrıca her mevsim tercih edebileceğiniz bir renk. Özellikle açık ve buğday ten rengine sahip kişilere yakışan bu saç, doğru şekilde uygulandığında esmerlerde de benzersiz bir görünüm oluşturabilir. Eğer ten renginiz koyuysa bal karamel tonlarını gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Balköpüğü saç rengi tonları

Tıpkı diğer kumral ve sarı saç renklerinde olduğu gibi, konu balköpüğü saç rengi olunca da tercih edebileceğiniz farklı tonlar var. Balköpüğü saç rengi tonları arasından seçim yaparken doğal saç ve ten renginizi göz önünde bulundurun.

  • Bal sarısı, en sevilen balköpüğü saç rengi tonlarından biri. Doğal sarı tonları seviyorsanız bu ton tam size göre. Özellikle açık tenlilere çok yakıştığını da unutmadan belirtelim.
  • Bal kumral hem esmer hem de kumral ve açık tenli kadınlarda harika bir uyuma sahip. Doğal bal ışıltıları taşıyan kestane tonlarına benziyor da diyebiliriz.
  • Bal kahve, çikolata kahve, kestane gibi saç renklerine bal ışıltılar eklendiğinde ortaya çıkıyor. Doğal görünümü sebebiyle her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.
  • Bal karamel, balköpüğü saç rengi tonları arasındaki en açık tonlardan biri. Her cilt tipine uyum sağladığı için sıklıkla tercih ediliyor.
  • Açık balköpüğü veya ışıltılı balköpüğü saç rengi, en açık balköpüğü tonlarından. Açık tenli kadınlar daha sık tercih etse de kumrallara da çok yakışıyor.
  • Koyu balköpüğü ise yüz hatlarını ve gözlerini öne çıkarmak isteyen buğday tenli kadınlar için son derece ideal.
  • Bal badem saç renginin içerisinde biraz daha bal ve bebek sarısı tonları var. Beyaz tenliyseniz bu tonu hiç düşünmeden deneyebilirsiniz.

 

Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-5 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Balköpüğü saç bakımı nasıl olmalı?

Tüm boyalı saçlar gibi balköpüğü saç renkleri de düzenli bakım gerektirir. Bu saç rengine sahipseniz tıpkı doğal saç bakımı gibi bakım uygulamaları benimsemelisiniz. Öncelikle Clear Women Kil Terapisi Şampuan gibi saçlarınızı nemlendiren ve besleyen bir şampuan kullanın. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır.

Ardından bakım maskeleri ve yağlarla saç renginizin her zaman parlak ve yoğun olmasını, saç tellerinizin bakımlı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bal köpüğü saç renginin yaygın olarak tercih edilmesinin nedeni, saçlara doğal bir ışıltı kazandırması. Saçlarınızın rengini ve ışıltısını uzun süre koruyabilmek için saç bakım rutininize gereken özeni gösterin. Boya, kimyasal bir işlem olduğu için saçlarınızı yıpratabilir. Bu nedenle seçtiğiniz bakım ürünlerinin saçlarınızı beslemesi ve güçlendirmesi son derece önemli. Siz de bu noktalara dikkat ederek ışıltılı ve güçlü saçlara sahip olabilirsiniz.

Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-7 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-8 - Saç Bakım Güzellik

Balköpüğü rengi saç modelleri

Balköpüğü saç renkleri, görünümünüzü tamamen değiştirir ve size aradığınız farklılığı katar. Eğer tarzınızda değişiklik yapmak istiyorsanız kuaförünüze danışarak size en uygun tonu deneyebilirsiniz. Bu saç rengiyle tüm saç modelleri uyum yakalayabilir. Örneğin kısa saç modelleri kullanmaktan yanaysanız balköpüğünü ombre tekniğiyle deneyin. Uzun saç modellerini seviyorsanız saçlarınızın tamamını açık balköpüğü yapabilirsiniz.

Ayrıca, daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa aşağıdaki görselleri de inceleyebilirsiniz.

Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-9 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-10 - Saç Bakım Güzellik
Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-11 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-12 - Saç Bakım Güzellik
Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-13 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-14 - Saç Bakım Güzellik
Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-15 - Saç Bakım Güzellik Balköpüğü Saç Rengi Tonları, Kimlere Yakışır?-16 - Saç Bakım Güzellik