YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ

Yüz şekline göre saç modelleri denildiğinde aslında işinizin oldukça kolay olduğunu biliyor musunuz? Hepimizin yüz şekli birbirinden farklıdır ve temel olarak birkaç farklı yüz şekli bulunur. Oval, kare, kalp, yuvarlak, köşeli gibi yüz şekilleri her birimizin görünüşünün birbirinden farklı olmasını sağlar. Tabii bir de aslında birçok güzellik uygulaması hakkında ipucu verir. Saç modelinizi yüz şeklinize göre seçmeniz yüz şeklinizin de farklı görünmesine olanak sağlarken, makyaj modellerinizi bile bu şekle göre ayarlayarak farklı görünümler yakalayabilirsiniz.


 

Yüz şekline göre saç modelleri ile kendi stilinizi yaratın

Eğer köşeli bir yüz şekline sahipseniz, saçlarınızı çene hizasında kısa kestirmek yüz şeklinizin daha köşeli görünmesine neden olacaktır. Ya da oval yüz şeklinizin daha ince görünmemesi için ona biraz katlar vermeyi deneyebilirsiniz. Yani saç kesiminizi ya da saç modelinizi yüz şeklinize göre belirlemek farklı bir görünüm yaratmanın yanında yüz şeklinizin de farklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri hakkındaki yazılarımız ile ihtiyacınız olan tüm bilgileri keşfedin

Saç Bakım Güzellik’te Yüz şekline göre saç modelleri kategorisinde ihtiyacınız olan tüm detayları keşfedebileceğiniz birçok makale mevcut. Öncelikle yüz şeklinizi ve saç tipinizi yazılarımız ile belirleyebilir, saç tipinize ve yüz şeklinize en uygun birçok farklı saç modelini keşfedebilirsiniz. Ardından bu modelleri evde kendinizin nasıl yapacağını adım adım öğrenebilir ya da ihtiyacınız olan kesim şekillerine dair tüm detayları keşfederek kuaföre ne istediğinizi net şekilde söyleyebilirsiniz. Bu bilgilerin tümü olası hataları önlemeye yardımcı olacaktır. Çoğumuz daha önce kakül kestirip pişman olmadık mı? yüz şeklinizi bilirseniz ve saç modellerinizi buna göre seçerseniz olası hataları önleyebilir ve saçlarınızı uzatmak için bakım yöntemleri aramaktan kurtulabilirsiniz.

Kısacası ihtiyacınız olan her türlü bilgiye Saç Bakım Güzellik’ten ulaşabilirsiniz.

Saç Bakım Güzellik’te ayrıca topuz saç modelleri, kolay saç modelleri ve at kuyruğu saç modelleri gibi konular hakkında da bilgilendirici içerikler bulabilirsiniz.