1

Saç modelini sadece beğenmeniz yeterli değil, aynı zamanda yüz şeklinize uygun olması da oldukça önemli.

Bahsettiğimiz senaryoda odak noktamız, oval yüz hatları;

Oval bir yüze sahip isimlerin saç kesimlerine baktığınızda genellikle hacimli veya kısa kesim modellere rastlayacaksınız. Kate Upton, Emma Stone, Cameron Diaz, Julianne Hough, Adele ve Michelle Williams bu listede sayabileceğimiz isimlerden sadece birkaçı. 

Eğer kısa saç gözünüzü korkutmuyorsa Michelle Williams’ın yıllardır vazgeçemediği pixie cut’ı deneyebilirsiniz. Ya da Julianne Hough’un asimetrik kesimli saçları da bir seçenek. Saçlarınız düz ise hacim kazandırmak için saçlarınıza katlı kullanmayı deneyin... İnce telli saçlar yüzünüze yapışacağı için hatlarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu yüzden de Cameron Diaz gibi omuz hizasında katlı bir modeli kullanabilirsiniz.

Ama siz yine de uzun saçtan vazgeçmek istemiyorsanız küt bir modele yönelmek yerine daha hareketli bir modele yönelin.. Saçlarınızı ortadan ayırabilir ya da ön kısmını sağa veya sola attığınız bir model de deneyebilirsiniz.

Kaküllerden de destek alabileceğinizi unutmayın. Özellikle geniş bir alına sahipseniz kakül yüzünüzdeki proporsiyonu dengelemenizi sağlayacaktır.

Saçlarınızla yüzünüzü kapatmaya çalışmayın. Dilediğiniz zamanlarda sıkı bir topuzu da kullanabileceğinizi aklınızın bir köşesine yazın. Yüz hatlarınızı saklamak yerine yüz hatlarınız ile uyum içinde olan bir saç modeli seçtikten sonra zaten istediğiniz etkiyi yaratacaksınız.

Dalgalı modeller tercih etmek isterseniz de TONI&GUY Bukle Belirginleştirici Sprey’den yardım almaktan çekinmeyin. Bu sayede dalgalarınız daha belirgin ve göz alıcı olacak.