1

Saç modelini sadece beğenmeniz yeterli değil, aynı zamanda yüz şeklinize uygun olması da oldukça önemli.

Bahsettiğimiz senaryoda odak noktamız, oval yüz hatları.

Oval bir yüze sahip isimlerin saç kesimlerine baktığınızda genellikle hacimli veya kısa kesim modellere; yani oval yüz saç kesimi modellerine rastlayacaksınız. Kate Upton, Emma Stone, Cameron Diaz, Julianne Hough, Adele ve Michelle Williams bu listede sayabileceğimiz isimlerden sadece birkaçı. 

Oval Yüzler İçin Saç Kesimi-1 - Saç Bakım Güzellik Oval Yüzler İçin Saç Kesimi-2 - Saç Bakım Güzellik

Eğer kısa oval yüz saç kesimi modelleri saç gözünüzü korkutmuyorsa Michelle Williams’ın yıllardır vazgeçemediği pixie cut’ı deneyebilirsiniz. Ya da Julianne Hough’un asimetrik kesimli saçları da bir seçenek. Saçlarınız düz ise hacim kazandırmak için saçlarınıza katlı kullanmayı deneyin... İnce telli saçlar yüzünüze yapışacağı için hatlarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Bu yüzden de Cameron Diaz gibi omuz hizasında katlı bir modeli kullanabilirsiniz.

Ama siz yine de uzun saçtan vazgeçmek istemiyorsanız küt bir modele yönelmek yerine oval yüz saç kesimi modelleri arasından daha hareketli bir modele yönelin.. Saçlarınızı ortadan ayırabilir ya da ön kısmını sağa veya sola attığınız bir model de deneyebilirsiniz.

Oval Yüzler İçin Saç Kesimi-3 - Saç Bakım Güzellik Oval Yüzler İçin Saç Kesimi-4 - Saç Bakım Güzellik

Kaküllerden de destek alabileceğinizi unutmayın. Özellikle geniş bir alına sahipseniz kakül yüzünüzdeki proporsiyonu dengelemenizi sağlayacaktır. Kakülünüzün atkuyruğu saç modelleri ile son derece iyi çalışacağını unutmayın.

Saçlarınızla yüzünüzü kapatmaya çalışmayın. Dilediğiniz zamanlarda sıkı bir topuz da kullanabileceğinizi aklınızın bir köşesine yazın. Yüz hatlarınızı saklamak yerine yüz hatlarınız ile uyum içinde olan bir oval yüz saç kesimi seçtikten sonra zaten istediğiniz etkiyi yaratacaksınız.

Dalgalı modeller tercih etmek isterseniz de TONI&GUY Bukle Belirginleştirici Sprey’den yardım almaktan çekinmeyin. Bu sayede dalgalarınız daha belirgin ve göz alıcı olacak. 

Son olarak saç bantlarının muhteşem dönüşünden yararlanabileceğinizi hatırlatalım. Tüm bu saç kesimlerini bir de kombininize uygun bir saç bandıyla farklılaştırmayı deneyin.