0

Romantik, asi, şık, doğal... Atkuyruğu ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Üstelik bunun için saçlarınızın düz ve uzun olmasına da gerek yok. Her türlü saç tipine uygun kullanabileceğiniz bir atkuyruğu modeli var. Kullanacağız yere uygun seçenekler için okumaya devam edin.

Atkuyruğunuza Biraz Şekil Katın-1 - Saç Bakım Güzellik Atkuyruğunuza Biraz Şekil Katın-2 - Saç Bakım Güzellik

Klasik ve Rahat

Alıştığımız atkuyruğu görünümü olan bu modeli elde etmek oldukça kolay. Saçlarınızı dilediğiniz şekilde yukarıdan toplayın. Modele biraz farklılık katmak için topladığınız kısımdan bir tutam saç alıp, tokanızın üzerine dolayın ve sabitleyin.

Kısa ve Yarım

Saçlarınız kısa ise bu model ile doğal ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Baş parmaklarınızı kulaklarınızın hizasından geçirerek saçlarınızı ayırın. Ense kısmındaki kısa saçlar bu modele doğallık katacak, onlar için tel toka kullanmayın. Ayırdığınız kısımdan minik bir toka ile toplayın. İşte yarım atkuyruğunuz hazır. Önlere ise dilediğiniz şekli verebilirsiniz. İsterseniz iki kenardan tutamlar alın ve serbest bırakın. İsterseniz onları arkaya doğru tokalayın.

Örgülü Yüksek

Cornrow dediğimiz afro örgü modelleri ile değişik bir atkuyruğu yapmaya ne dersiniz? Saçlarınızı geriye doğru tarayın ve bir fırça yardımı ile üst ve yan kısımları pürüzsüzleştirin. Ardından saçlarınızı tepeden toplayın. Şimdi topladığınız kısımları küçük ve ince örgüler şeklinde örmeye başlayabilirsiniz. Örgülerinizin arasına renkli ipler dolayabilir ya da küçük lastik tokalarınızı rengarenk kullanabilirsiniz. Bu saç modelini kullanacağınız yere göre detaylandırmak tamamen size kalmış.

Atkuyruğunuza Biraz Şekil Katın-3 - Saç Bakım Güzellik Atkuyruğunuza Biraz Şekil Katın-4 - Saç Bakım Güzellik

Ortadan Ayrılmış Düşük

Son derece şık bir görünüm elde edeceğiniz bu modeli iki şekilde kullanabilirsiniz: Kıvırcık ya da düz. Bu tercihi yaptıktan sonra yapmanız gereken şey saçlarınızı ortadan ikiye tarayarak bu kısımların düz ve pürüzsüz görünmesini sağlamak. Elidor 7/24 Elektriklenme Önleyici Saç Şekillendiricisini kuru saçlarınıza uygulayın ve tarayın. Ardından saçlarınızı ense hizasında birleştirerek toplayın. Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz ellerinizle biraz hacimlendirerek atkuyruğunuzun önden görünmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınız düz ise, topladıktan sonra hazırsınız.

İki Yandan Düşük

Bu sevimli saç modeli için saçlarınızın üstünden başlayarak ensenize kadar ortadan ayırın. Dalgalı, kıvırcık, düz her türlü saç tipine uygun bu model için, saçlarınızın üst kısımlarını fırça içe tarayın. Böylece bebek saçların çıkmasını engelleyeceksiniz. Ardından sağ ve sol parçaları toplayın. Saçlarınız kısaysa; toplamayı ensenize doğru yapabilirsiniz. Uzun saçlara sahipseniz atkuyruğunuzu omzunuzun üzerinden öne alarak kullanmak için hafif açılı şekilde toplamaya özen gösterin.

Süslü ve Düşük

Bu modeli elde etmek için ihtiyacınız olan en önemli malzeme; süslü tokalar. Saçlarınızı ortadan, sağdan ya da soldan istediğiniz şekilde ayırın. Ense hizasında çok da sıkı olmayacak şekilde toplayın. Ön kısımda kısa saçlarınız varsa biraz şekillendirerek bırakabilirsiniz. Bunun için Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendiricisi’ni kuru saçlarınıza uygulayın ve ellerinizle bukle şeklini verin. Ardından kulak hizasında olan yerlere rengarenk tokalar takabilirsiniz.

Ayrıca At Kuyruğu & Kurdele İkilisi yazımız ilginizi çekebilir.