3

Saçlarınızın istediğinizden daha kısa kesilmiş olması muhtemel.

Kadınların sıkça yaşadığı bu durumu erkekler de yaşayabilir. Saçınız kısa kesilmişse ve içinize sinmiyorsa, biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Malum, saç ayda 1,5 cm kadar uzuyor.

Biz de erkeklerin saçlarının daha hızlı uzaması ve daha güçlü saçlara kavuşması için birkaç tüyoyu aşağıda paylaşıyoruz.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı Temiz Tutun

Erkeklerin cildi kadınlara göre daha kalın ve yağlı olduğundan, saç derileri de aynı kaderi paylaşıyor. Saçlar daha hızlı yağlanıyor, kiri daha kaba şekilde belli ediyor. Saçlarınızı gün aşırı saç tipinize uygun bir şampuanla, 2 haftada bir de arındırıcı bir şampuan ile yıkayarak derinlemesine bir temizlik yakalayabilirsiniz. 

Ayrıca saçlarınızı çok sıcak sudan kaçınarak, ılık suyla yıkamanız en ideali.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınız Hava Alsın

Saçlarınızı uzattığınız dönemde, şapka gibi saç köklerinizin nefesini kesen aksesuarlar takmaktan kaçının.

Saçlarınızı Stratejik Uzatın

Saçın tepesi, yan ve arka bölümlere göre daha zor uzar. Bu süreçte saçlarınız uzarken şeklinin bozulmaması için saçların yanlarını ve arkalarını kısa tutmaya devam ederek üst tarafları uzatabilirsiniz.

Evet, bir nevi Amerikan tıraşından bahsediyoruz. Üst kısımların uzunluğu içinize sindiğinde yan ve arka tarafları gönlünüzce uzatabilirsiniz.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı Düzgün Kurutun

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı havluyla sert bir şekilde kurutmayın. Aksine pamuklu bir kumaşla (tişört olabilir) nemini alın. Sert bir şekilde kurulanan saç hasar görür ve incelir.

Saç Diplerinize Masaj Yapın

Saçların uzaması için saç derinizdeki kan dolaşımının artması gerekir. Bunun için ister duş sırasında şampuanınızı masaj yaparak uygulayın, isterseniz de gün içinde kuru saçınıza masaj yapın.

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-7 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Beslenmenize Dikkat Edin

Saçları içten beslemek hem güçlü hem de hızlı uzamaları için bir numaralı etken. Özellikle protein bazlı beslenmeniz saçların hızlı uzamasına yardımcı olur.

Ayrıca stres de saçların uzamamasının hatta saç dökülmesinin başlıca sebepleri arasında gelir. Saç dökülmesinin duygusal etkileriyle başa çıkmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Amerikan tıraşı hakkındaki detaylı yazımız da ilginizi çekebilir.