0

Bir sonraki saç randevunuzu almadan önce ortadan ikiye ayrık saç modellerinin size uygun olup olmadığını karar verin. Çünkü 2022’de ortadan ayrık saç çok ama çok trend! Saçların uzunluğuna, kalınlığına ve saç tipine bağlı olarak ortadan ikiye ayrık saç modellerini kullanmanın birçok yolu var. Bu saç stili hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Ortadan ayrık saç nedir?

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri erkek dünyasında sıkça kullanılıyor. Bu saç stilinde orta bölme bir perdeyi andırdığı için perde saç kesimi adıyla da anılmakta. Ortadan ayrık saçın bu kadar sevilmesinin nedeni ise çok yönlü olması ve çeşitli saç tiplerini, yüz şekillerini mükemmel şekilde tamamlaması.

Bu eşsiz saç modeli için hem kısa hem de uzun unsurlar bir arada kullanılabilir, yani her ikisini de tek bir stilde birleştirebilirsiniz. Örneğin saçlarınızın ense ve şakak kısımlarını çok kısa tutmak isteyebilirsiniz. Veya bunun aksine, saçlarınızı daha gür göstermek için saçların gevşek bir şekilde ortadan ayrılıp yanlara döküldüğü tipik olarak daha uzun bir stile yönelebilirsiniz. Seçiminiz hangisi olursa olsun, ikiye ayrık saç erkekler için 2022’de ciddi bir geri dönüş yapıyor; bizden söylemesi!

Ortadan ikiye ayrık saç modellerinin geri dönüşü

Modadaki her şey gibi, saç modellerinin de döngüsel olduğunu söyleyebiliriz. 1920’lerin başında bu saç modeli özellikle parlak saç şekillendirme ürünleri ile kombine edildiğinde erkek bakımında zarif ve modern bir yaklaşım olarak görülüyordu. Ortadan ayrık saç, 20. yüzyılın ortalarında yok olurken popüler trendler sayesinde 1990’larda yeniden canlanmaya başladı. Milenyum başında hızla belirsizliğe düşse de 2021’de tıpkı oversize giysiler, bol jean’ler gibi 90’lar modasının geri dönüşü ile giderek daha fazla insan tarafından tercih edilmeye başladı.

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri, Leonardo DiCaprio gibi 90’lı yılların yürek hoplatan isimlerini karakterize ediyor. Bu yüzden her şeyiyle, bu saç modelinin geri dönüşüne çok ama çok seviniyoruz!

Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Ortadan ikiye ayrık saç modelleri

İkiye ayrık saç için öncelikle saçlarınızın yeteri kadar gür olmasına ihtiyacınız var. Çünkü çoğu model, saçı geriye tarama unsurunu içerir, bu nedenle saç yapınıza bağlı olarak belli uzunlukta ve hacimde saçlara sahip olmalısınız. Eğer çok ince telli saçlarınız varsa, bu durumda saçlarınızın daha da uzun olması gerekebilir.

Alttan kesilmiş ortadan ayrık saç modeli

Bu saç modelinde saçların alt kısımları üstteki uzunluğa kıyasla çok daha kısa olur. Böylece ortadan ayrık saç bölümü vurgulanır ve onu gerçekten hak ettiği şey olan ana özellik haline getirir. Bu stilde, tepedeki saçlar, yanlardaki saç uzunluğunu da aşar ve saçlar ortadan ayrıldığında kesin bir karışım olmaz.

Kısa saç perdeleri

Eğer az bakım gerektiren bir erkek saç modeli arıyorsanız bu, tam size göre. Ortadan ayrık saçların görünür olmasını sağlamak için saçınızın yanlarının oldukça kısa olması gerekir. Böylece bazı saç tutamları hafifçe yüzünüze düşer. Bu görünümü düzgün bir şekilde şekillendirmek için saçı yerinde tutacak bir üründen yardım alabilirsiniz.

Dalgalı şekilli orta kısım

Belki de var olan en mükemmel saç kombinasyonu: Dalgalı saçlar ve onları ortadan ayırmak. Doğal dalgalı saçlara sahip olacak kadar şanslıysanız saçlarınızı ortadan ayırmamanız affedilemez. Ortadan ayırma, tatlı dalgaları şekillendirmenin harika bir yolu. Bu görünüm ayrıca yüzü şekillendirmek için de mükemmel.

Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkekleri için Ortadan İkiye Ayrık Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Hızlı stil için ne yapmalı?

Ortadan ikiye ayrık saç modellerini kullanmak için hatırı sayılır uzunlukta saçlara sahip olmanız gerektiğini belirtmiştik. Uzun saçlar ise elbette özellikle bakım ister. Bu noktada size önerimiz Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan. Erkekler için özel geliştirilen yeni sıvı jel formülü sayesinde kolay şekil alan saçlara ve canlı saç derisine kavuşabilirsiniz. İçeriğindeki taurine, amino acid, B3 vitamini ve besleyici tohum yağı ile beslenmiş ve canlı saç derisine kavuşmanızı sağlar.

Daha fazlası için erkek saç bakım tüyoları yazımızı inceleyin.

Ayrıca yandan ayrılmış saç modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.