0

İlk yüz maskenizi denediğinizde, anında büyüleneceksiniz! Uzun bir günün ardından eve gelip yüz maskesi yaparak sadece kendinizi şımartmakla kalmayacak, aynı zamanda cildinizin bebek gibi pürüzsüz olmasını sağlayacaksınız.

Konu erkek yüz maskesi olduğunda, cilt tonunuzu eşitlemekten sivilce ve lekelerden kurtulmaya kadar birçok farklı konuda size yardımcı olabilecek seçenekler bulabilirsiniz. Ve bunların çoğu genel olarak vadettiklerini yapıyorlar. Bununla birlikte sadece evdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz ve kolayca uygulayabileceğiniz erkekler için yüz maskesi tarifleri olduğunu da belirtelim.

Kendinize zaman ayırın ve cildinizi ödüllendirin! Yüz maskesi konusuna daha yakından bakmaya hazırsanız başlıyoruz.

Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkekler için yüz maskesi ne işe yarar?

Söz konusu erkek bakım olduğunda, giderek daha fazla erkek, en iyi şekilde görünmenin tutarlı bir cilt bakım rutinine uymak anlamına geldiğini kabul ediyor. Erkek cilt bakımının en iyi kısımlarından biri ise şüphesiz yüz maskeleri. Elbette bir erkeğe, bir kadından daha iyi etki edecek bir maske yok ama erkek cildinin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok maske var. Maskeler, temizleme ve nemlendirme arasındaki çok önemli bir adımı oluşturur ve kuruluk, aşırı yağlanma gibi çeşitli cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Onlar ayrıca kişisel bakıma zaman ayırmanın da harika bir yolu. Haftada bir kez yüz maskesi yapmak, rahatlatıcı bir müzik dinlemek ve sadece sakinleşmek için birkaç dakikanızı ayırmak hem cildiniz hem de zihniniz için harikalar yaratabilir.

Erkeklere yüz maskesi nasıl yapılır?

Hazır yüz maskelerini uygularken öncelikle kullanım talimatlarına bakmalı ve bu adımlara bağlı kalmalısınız. Bunlar çoğunlukla cilt üzerinde 10-30 dakika arası bekletilir ve su ile temizlenir. Eğer evde yapılabilecek erkek yüz maskeleri deneyecekseniz ise yine tarifte yazan talimatları dikkate alın. Erkek yüz bakım maskeleri, içeriğine göre ciltte bir süre bekletilir ve su ile durulanarak temizlenir.

Doğal içerikli yüz maskelerinin içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı hassasiyetiniz olup olmadığını anlamak için uygulamadan önce yama testi yapmayı unutmayın. Hiçbir maskenin cildinizde tamamen kurumasına izin vermeyin. Ayrıca cildinizi kaşındıran ve tahriş ettiğini gözlemlediğiniz maskeleri hemen durulayın ve bir daha uygulamayın.

Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkek yüz maskelerinde nelere bakmalı?

  • Bir maske seçmeden önce cildinizin neye ihtiyacı olduğunu düşünün. Kil maskeleri çok popüler olsa da kuru cildin ihtiyacı olan şeyin aksine oldukça kurutucu olabilir. Bu durumda nemlendirici bir jel maske veya derin nemlendirici bir maske daha doğru. Öte yandan yağlı veya sivilceye meyilliyseniz kil maskesi kurtarıcınız olabilir. Cildinizi tanımak için zaman ayırmalısınız.
  • Günümüzde salisilik, glikolik ve laktik asit gibi kimyasal eksfolyantların faydalarından yararlanan çok sayıda maske var. Ancak bu asitler yanlış veya çok sık kullanıldığında zararlı olabilir. Eğer bir peeling maskesi yapmaya karar verirseniz kullanma talimatlarını izleyin ve aşırıya kaçmayın.
  • Çoğu erkeğin yüzünde iki farklı bölge var: Burun ve alnı içeren yağlı T bölgesi ve yüzün geri kalanı. Tıraş olan bir erkekseniz yüzünüzün geri kalanının T bölgesinden daha kuru olduğunu hissedebilirsiniz. Bu durumda T bölgeniz için yağ emici bir kil maskesi, yüzün geri kalanı için ise nemlendirici bir maske kullanmayı deneyin.
Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Erkekler için siyah maske tarifi

Siyah maske, son zamanlarda en çok merak edilen soyulabilir maskeler arasında yer alıyor. Peki erkekler için siyah maske ne işe yarar? Cildinizi siyah noktalardan arındırmak, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlamak için siz de hazır siyah maskeler almak yerine bu karışımı evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Siyah yüz maskesi için gerekli malzemeler:

  • 2 tatlı kaşığı aktif karbon
  • 3 yemek kaşığı bitkisel jelatin
  • ½ çay bardağı su

Hazırlanışı: Su ve bitkisel jelatini cezveye alıp ocakta karıştırarak ısıtın. Isınan karşıma aktif karbonu ekleyin ve karıştırın. Siyah maskeniz hazır.

Bununla birlikte maskeyi uygularken mutlaka eldiven kullanın. Siyah maskeyi soğuduktan sonra T bölgenize ince bir tabaka şeklinde uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra cildinizi suyla durulayın.

Ayrıca Erkeklere Özel Yüz Bakım Rehberimiz de ilginizi çekebilir.