0

Bazı beyler uzun saç fikrini korkutucu bulabilir. Aslında uzama aşaması geçildikten sonra, uzun saç oldukça az bakım gerektirir ve erkekler için çeşitli modellerde şekillendirilebilir. Konu 2021 olduğunda da birçok genç erkeğin saçlarını uzattığını görüyoruz, çünkü yılın trendleri bu doğrultuda ilerliyor.

Erkek uzun saç konusunda işin püf noktası, saç tipinize uygun bir stil seçmeniz. Eğer ince telli saçlarınız varsa daha çok kısa saç modellerini tercih edin. Uzun saç, orta ve kalın saç tellerinde harika görünür. Dalgalı ve kıvırcık saçlara sahipseniz saç boyunuz konusunda özgür düşünün ve saçlarınızı olabildiğince uzatın (Bu noktada erkekler için dalgalı saç modelleri yazımız işinize yarayabilir)! Ama saçınız düz ise şeklini korumak gerçekten zor olabilir, bu yüzden saçlarınızı kısa tutmanızı öneririz.

Aşağıdaki erkek uzun saç toplama modelleri, uzun saçlarınızı şekillendirmek için size ihtiyacınız olan ilhamı verecek! Hatta kısa saçlı beylerde saç uzatma isteği bile yaratabilir.

Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek saçı nasıl bağlanır?

Eğer uzun saçlara sahipseniz saçlarınızı açık veya toplu kullandığınızda harika görünmelerini sağlamak için saç bakımına gereken önemi vermelisiniz. Unutmayın; sağlıklı ve güzel görünen saçlar bir parça sorumluluk getirir. Dolayısıyla sağlıklı görünen saçlar için püf noktalarından yararlanmayı unutmayın. Saçlarınız bakımsız kaldığında işler korkunç bir şekilde ters gidebilir.

Erkek saç bağlama modelleri

Peki saçlarınızı toplu kullanmak konusundaki seçenekleriniz neler? İşte sizin için bir araya getirdiğimiz en trend erkek saç bağlama modelleri!

Örgüler

Sık sık ve tek tek örülmüş saçlara ne dersiniz? Bu görünümde koruma çok önemli. Gece yatarken örgülerinizin bozulmaması için saten veya ipek bir şalla saçlarınızı sarmayı deneyin, bu köklerin kurumasını ve elektriklenmesini önler. Elbette konu örgü olduğunda sayısız seçeneğiniz var. Farklı örgü modellerini de keşfedebilir, tüm bunları uzun saçlarınızda deneyebilirsiniz.

Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Rasta (Dreadlock)

Erkek saç bağlama modelleri konusunda bir diğer önerimiz ise rasta veya diğer bilinen adıyla dreadlock. Elbette bu model için stilistinizden yardım almalısınız. Rasta uzun süreler kullanılabilen bir saç modeli olduğu için bakımı da son derece kolay.

Atkuyruğu

Bir şey üzerinde çalışırken veya spor yaparken saçınızın yüzünüze gelmemesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama atkuyruğu, tüm bunların dışında da harika görünebilir. Saç uzunluğunuz çene çizginize düşüyorsa sadece üst yarısını alçak bir atkuyruğu şeklinde toplayın. Saçlarınız daha uzunsa saçlarınızın tamamını toplayın. Bu saç modelinin püf noktası, atkuyruğunu alçak ve başın üstünden uzak tutmak. Saçlarınızı geriye doğru çekerken dikkatli olun, saçta gerginlik yaratacak bir saç tokası yerine yumuşak olanı kullanın. Tek bir noktaya tekrarlanan baskı, saçı zayıflatarak kırılmalara neden olabilir.

Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Uzun Saç Toplama Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Erkek topuz

Erkek saç bağlama modelleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri de topuz olarak karşımıza çıkıyor. Tıpkı at kuyruğunda olduğu gibi saçlarınızı başınızın arkasına doğru çekin ve tokanın etrafına sararak toplayın. Sıkı görünmesi güzel olabilir ancak saç köklerini çok fazla germediğinizden de emin olun. Bu modeli saç uzunluğu en fazla omuzlara kadar olan beylere öneririz. Çünkü çok uzun saçlarda aynı etkiyi göstermeyebilir.

Yarım atkuyruğu

Bu, son derece trend bir erkek saç modeli. Yarım atkuyruğu için saçlarınızın bir kısmını ensenin arkasında veya tepenin üst kısmında birleştirin. Ardından kalan saçlarınızın bir şelale gibi aşağı akmasına izin verin. Bu görünüm, natüralizmi bilinçli bir stille zekice birleştirir. Ekstra bir stil dokunuşu için sakal bırakın.