0

Genellikle doğal ve kalın kaş modellerinin ön plana çıktığı erkek stillerinde kaş en az saç ve sakal modeli kadar önem taşır. Bakışları değiştiren kaşlar hafif şekillendirmeler ile yüz şeklinizi bile boyutlandırıp değiştirebilir. Size uygun modeli keşfettikten sonra onları bir kaş jeli ile taramak bile yüzünüzün daha farklı görünmesine neden olur.

Başlamadan söyleyelim, kaşlarınızı keskin bitişlere sahip çizgiler ile şekillendirmek zorunda değilseniz, etrafa yayılmış birkaç tüyü almak, iki kaşınızın ortasını temizlemek ve doğal görünümünü kaybetmeden kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. İşte erkek ince ve kalın kaş modellerine dair tüm detaylar.

Erkek İnce ve Kalın Kaş Modelleri -1 - Saç Bakım Güzellik Erkek İnce ve Kalın Kaş Modelleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek kaş modelleri

Aslında kaş modelleri sadece ince ve kalın olarak ayrılmaz, birçok farklı şekli içinde barındırır. Fakat kadınlar ve erkeklerin kaş modelleri birbirinden ayrıldığı için kavisli, kalkık, oval vs gibi şekilleri baştan yaratmanıza gerek olmayacaktır. Erkek kaş modellerinde genellikle doğallık ön plandadır. İşe yüzünüze uygun kaş modelini bularak ve fazlalıkları temizleyerek başlayabilirsiniz.

Yüzünüze uygun modeli bulmak için ilk denemede bir uzmandan yardım almanız önerilir. Bir kaş stilisti size en uygun şekli bularak kaşlarınızı o doğrultuda şekillendirecektir. Fakat yine de bunu nasıl yapacağınızı söyleyelim. Bir kalemi burnunuzun sağ kenarından kaşınıza doğru düz bir şekilde tutun. Kaşınızın başladığı yer kalemin bittiği yer olmalıdır. Burayı işaretleyebilirsiniz. Aynı şekilde kalemi kaşınızın dış kısmına doğru 45 derecelik bir açıyla yeniden tutun ve bu kısmı da işaretleyin. Burası da kaşın bitmesi gereken yer olacak. Bu çizgiler dışında kalan yerleri cımbız ile temizleyebilirsiniz.

Eliniz çok yatkın değilse, olası sorunları önlemek için birinden yardım almayı da deneyebilirsiniz.

Erkek ince kaş modelleri

Eğer ince kaşlarınız varsa, onu daha da inceltme fikrinden uzaklaşabilirsiniz. İnce kaşlarınız kavisli ve kalkık bir yapıdaysa daha oval bir şekil verdirtmeyi deneyebilirsiniz. Tabii bazı oval kaş modelleri gözlerinizin yapısının düşük görünmesine neden olabilir. Bu yüzden bir kaş uzmanı size yakışacak modeli belirleyerek kaşlarınızı bu model ile şekillendirebilir. İlerleyen zamanlarda eğer kaşlarınızın ortasında tüyler çıkıyorsa bir cımbız ile tüyleri köklerinden çekerek kaşlarınızın ortasını temizleyebilirsiniz.

Erkek İnce ve Kalın Kaş Modelleri -3 - Saç Bakım Güzellik Erkek İnce ve Kalın Kaş Modelleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Erkek kalın kaş modelleri

Kadın erkek fark etmeksizin son yılların trend kaş stili kalın kaşlardan oluşuyor. Eğer kalın kaşlarınız varsa onları inceltmek yerine sadece düzenlemeyi deneyin. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde yüzünüze uygun kaş modelini belirleyin ve bir cımbız ile ortalardan ve yanlardan fazla tüyleri alarak şekillendirin. Eğer kaşlarınız fazla gür ve uzunsa temiz bir kaş fırçası ile yukarı doğru tarayın ve ince bir makas ile uzun kılları kısaltın.

Özellikle kaşların üst kısmı yani alnınızın başladığı yer minik tüyler ile dolu olabilir. Bu tüyler kaşınızı çok daha kalın gösteriyorsa, onları da alabilir ya da aldırabilirsiniz. Tabii üst şeklini bozmamaya da dikkat edin. Kaşın içinden yanlış bir tüy almak orada boşluk oluşmasına ve şeklin bozulmasına neden olabilir.

Erkek kaş modeli seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

  • Kaş modelinizin yüzünüz ile simetrik olup olmadığına dikkat edin.
  • Kaşlarınızı kendiniz şekillendirirken inceltmemeye ve fazla içeriye girmemeye özen gösterin. Bu şeklinin bozulmasına neden olabilir.
  • Kaşlarınızı bir uzmana aldırıyorsanız cımbız, ip, ağda gibi birkaç seçeneğiniz mevcut. Burada doğal bir görünüm için cımbız tercih edebilirsiniz. Eğer kaşlarınız çok gür ve dağınıksa ip ya da ağdayı da tercih edebilirsiniz.
  • Cımbız ile tüylerin kırılmasını önlemek için tüyleri tam dibinden çektiğinizden emin olmalısınız.
  • Eğer uzun kaşlarınızı makas ile kesecekseniz çok dikkatli olmalısınız. Küt bir kesim yerine makası düz tutarak inceltmeyi deneyebilirsiniz.
  • Kaşların altında ölü deriler birikebilir ve kuruyan cilt sebebiyle kaşlarınızın üstünde beyaz pullar birikebilir. Bu yüzden kaşınıza da tıpkı sakal ve bıyıklarınıza yaptığınız gibi bakım yapabilirsiniz.
  • Evden çıkmadan kaşlarınızı şeffaf bir kaş jeli ile tarayarak düzgün durmalarını sağlayabilir. Uzun tüyleri dizginleyebilirsiniz.

Ayrıca En İyi Bıyık Stilleri, Hızlı Sakal Uzatma Yöntemleri ve Keçi Sakalı Nasıl Bırakılır? konulu yazılarımız da ilginizi çekebilir.