0

Saçınızı uzattıysanız ve topuz, atkuyruğu gibi modellerden daha farklı yeni bir model arıyorsanız ihtiyacınız olan şeyin birbirinden farklı seçeneğe sahip örgüler olduğunu söyleyelim. Üstelik bazı örgü saç modelleri erkeklere de çok yakışıyor. Oldukça karizmatik ve cool görünüm yaratan erkek saç örgüsü uygulamak da aslında oldukça kolay. Size en yakışacak doğru erkek örgülü saç modelini bulun ve ister takım elbise, ister eşofman, isterseniz bir jean ve tişört giyin. Tüm stillerinize uyum sağlayacak.

işte birbirinden farklı erkek saç örgüsü modelleri;

Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek saç örgü modelleri

Öncelikle eğer örgü yapmak size zor geliyorsa, eliniz alıştıktan sonra bunun oldukça pratik bir iş olduğunu anlayacaksanız. Birkaç denemenin ardından kolaylıkla örgüler yapabilir ve birbirinden farklı erkek örgü saç modelleri ile cool bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Aralara eklenmiş erkek saç örgüsü

Erkek örgü saç modelleri arasında en trend olan seçeneklerden biri yarım topuz ya da yarım atkuyruğu yaptığınız saçların aralarını ince ve salaş örgüler yaparak onları da toplamaktan geçiyor. Salaş ve havalı bir görünüm yaratan bu saç modelini saçınızın uzunluğu omuz hizanızda ya da daha uzunsa uygulayabilirsiniz.

Ensede örgülü atkuyruğu

Eğer saçınız sırtınız hizasındaysa ense kısmınızda bir atkuyruğu yaparak bu atkuyruğunu örebilirsiniz. Tabii dilerseniz hiç başlangıçta at kuyruğu yapmayın ve direk saçınızdan inen bir örgüye sahip olun. Bunun için yukarda bahsettiğimiz adımların aynısını daha büyük tutamlar halinde uygulamanız yeterli olacak.

Jared Leto’nun da uzun saçlarında oldukça fazla kullandığı model, hem rahat hem şık bir görünüm edinmenize yardımcı.

Tepeden balıksırtı erkek örgü saç

Eğer saçlarınızı yeni yeni uzatmaya başladıysanız, kısa saç için en çok tercih edilen erkek örgü modellerinden balıksırtını tercih edebilirsiniz. Erkek saç kesimleri genellikle hafif katlı olduğu için üst kısımlar altlara göre daha hızlı uzuyor olabilir. Eğer sizin de saçınızın üst kısımları daha uzunsa, bu uzun tutamları yukarıdan bir balıksırtı örgü ile şekillendirebilirsiniz. Alnınızın bittiği yerdeki saçları 3 kısma ayırın. Klasik örgüden farklı olarak sağ ve sol kenarlardan saç alarak ilerleyin ve saçın bittiği yere kadar örün. Eğer zor geldiyse, denedikçe kolaylıkla yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Açık saça erkek saç örgüsü

Saçınızı açık kullanmak istediğiniz zamanlarda da aralara birkaç örgü ekleyerek kullanmayı deneyin. Bunun için her zaman şekillendirdiğini gibi saçlarınızı şekillendirin. Özellikle enseniz hizasına, kulağınızın alt kısımlarına ve saçınızın yanlarına birkaç ince örgü ekleyin. Böylece saçınızı savurdukça, ya da rüzgar vurdukça cool bir görünüm edinebilirsiniz.

Yandan balıksırtı erkek saç örgüsü

Şimdiye kadar kolaylıkla yapabileceğiniz modelleri listemize ekledik. Bir de eliniz örgü saç yapmaya müsaitse denemeden geçmemeniz gereken bir model önerimiz var. Bu model biraz uğraş gerektirse de en çekici erkek saç modelleri arasında kabul ediliyor. Bu model için saçınızın en az omuz hizasında olması gerekiyor. Yüzünüzün bittiği yerden saçınızı 5 parçaya ayırın ve bu parçaları ince birer balıksırtı model şeklinde başınızın tepesine kadar örün. Tepeye geldiğinizde ince lastik tokalar ile toplayın. Açıkta kalan kısımları başınızın tepesine doğru salaş bir topuz şeklinde toplayın. İşte bir rock yıldızı görünümü edineceğiniz saç modeliniz hazır.

Erkek kısa saç örgü

Eğer saçlarınız kısaysa da örgü modellerini deneyebilirsiniz. Tabii saçınızın en az kulağınıza kadar gelen bir uzunlukta olması önemli. Bu saç uzunluğuna en çok yakışan modellerden biri balıksırtı örgü. Saçınızın tam tepesinden kalın bir balıksırtı örgü yaparak kalan kısımları başınızın arkasında toplamayı deneyebilirsiniz. Ya da saçınızın her kısmı eşit uzunlukta ise,  geriye doğru birkaç balıksırtı örgü de tercih edebilirsiniz.

Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Afrika erkek saç örgüsü

Genellikle orta boy saçlara uygulanan bu model saçın tamamının ince örgülerden oluşması ile elde edilir. Ülkemizde çok fazla tercih edilmemesine rağmen uzun yıllardır trend saç modelleri arasında da yerini koruyor. Profesyonel olarak yapıldığında birkaç ay kadar kullanabileceğiniz afro örgü hem çekici hem sempatik bir görünüm vermesiyle de çok seviliyor. Üstelik saçınızı bu şekilde ördürdükten sonra dilediğiniz gibi tepeden topuz, ensede topuz, yarım atkuyruğu modellerini de uygulayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle kıvırcık saçlarınız varsa afrika örgüler size çok yakışabilir.

Erkek viking saç örgüsü

Özellikle son birkaç yıldır trend saç modelleri arasında olan viking saç örgüsü oldukça karizmatik bir görünüm veren saç modelleri arasında. Saçın tepesinden itibaren aşağıya kadar birkaç balıksırtı örgüden oluşan bu model, eğer balıksırtı örgü yapmaya eliniz yaktınsa kendiniz de yapabilirsiniz.

Saçınızı eriye doğru tarayın ve başınızın tepesinden itibaren beş- altı eşit parçaya ayırın ve yüzünüzün önünden başlayarak geriye doğru birkaç baıksırtı örgü yapın ve ense hizanızdan toplayın.

 

Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik Erkek Saç Örgüsü: En Güzel Erkek Örgülü Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Erkek saç örgüsü nasıl yapılır?

En basit haliyle, klasik bir örgüyü nasıl yapacağınızdan da bahsedelim.

  • Saçınızdan bir tutam alın ve 3 parçaya ayırın.
  • En üstten başlayacak şekilde sadece sağ ve soldaki parçaları ortadaki tutamın üstüne koymaya başlayın.
  • Ortada kalan saç tutamı her zaman sabit kalacak bunu unutmayın.
  • Kenardakiler ise ortaya geçen tutamın hemen üstüne gelecek.
  • Aşağıya kadar aynı işlemi tekrarlayarak ilerleyin.

Erkek balıksırtı saç örgüsü nasıl yapılır?

Tabii bir de en sevilen ve aslında en çok tercih edebileceğiniz balıksırtı örgünün nasıl yapılacağından basit bir anlatım ile bahsedelim;

  • Saçınızdan bir tutam alın ve 3 eşit parçaya ayırın. Aldığınız tutamın sağında ve solunda saçlar olması önemli. Bunun için orta kısımdan başlayabilirsiniz.
  • Elinizdeki tutamları yukarıda bahsettiğimiz şekilde birbiri üzerine ekleyerek ilerleyin.
  • Her alt kısma geçtiğinizde saçınızın yanlarında açıktan kalan saçlardan ince birer tutam ekleyerek ilerleyin.
  • Yani ortadaki saç tutamına hiç dokunmadan, sağ ve sol kısımlara kenardan parçalarak alarak ilerlemelisiniz.
  • Saçınızın en altına kadar aynı şekilde ilerleyin.

Birkaç denemenin ardından eliniz alışacak ve kolay bir şekilde balıksırtı örgünüz yapabileceksiniz.