0

İster kulağınızın ortasına kadar ihtiyatlı şekilde kısaltılmış, ister kulakların dibine ya da ötesine kadar uzamış olsun; favorilerin erkek saç stillerinde önemli olmasının bir nedeni var: Yüz özelliklerini dengelemeye yardımcı olurlar. Dolayısıyla favorileri kısaltmak, iyi saç kesiminin önemli bir parçası. Bununla birlikte, stilistinize yaptığınız ziyaretler arasında favorilerinizin ekstra bakıma ihtiyacı olabilir. Doğru düzeltme, kesinlikle size daha stil sahibi bir görünüm kazandırır.

Favorilerinizi evde nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Favoriler Nasıl Kesilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Favoriler Nasıl Kesilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Favorilerinizi ne zaman kesmelisiniz?

Herkesin saçı farklı bir hızda uzar, bu nedenle favorilerinizi ne sıklıkta kesmeniz gerektiğine dair değişmez bir kural yok. Sizinkiler ince ve sivrilmişse, muhtemelen daha geniş ve dolgun favorileri olan birine göre onları daha sık kesmeniz gerekir. Saç kesimi zamanı gelmeden önce favorileriniz kabarık görünmeye başlarsa, bakımlı bir görünüm elde etmek için onları biraz düzeltin.

Önemli ipucu: Daha uzun, daha ince favoriler yüzünüzü daha uzun gösterirken, daha kalın olanlar daha geniş bir görünüm sağlar. Daha kısa favoriler, oval şekilli bir yüze dengeli bir görünüm kazandırır.

Favorileri düzeltmek için ipuçları

Favorilerinizi düzeltmek için bir sonraki saç kesiminize kadar beklemeniz gerekmez. Yine de saç kesme makinesini yüzünüze götürmeden önce, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var:

  • Favorileri asla kulağınızın üst kısmının başınıza yapıştığı noktadan daha yükseğe kesmeyin, aksi takdirde garip bir görünüm oluşabilir.
  • Favorilerinizi kulaklarınızla değil, birbirleriyle eşit olacak şekilde düzeltin. Çoğu insanın kulakları dengesizdir, bu yüzden onları kılavuz olarak kullanmak favorilerin orantısız görünmesine neden olabilir.
Favoriler Nasıl Kesilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Favoriler Nasıl Kesilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kendi favorilerinizi nasıl kısaltabilirsiniz?

Favoriler hakkında temel bilgileri artık biliyorsunuz. Peki onları düzeltmeye hazır mısınız? İşte favorilerin nasıl doğru bir şekilde kısaltılabileceği.

  • Hiçbir şekillendirme ürünü olmayan temiz saçlarla başlayın.
  • Normalde aşağı olan büyüme yönünü takip ederek favorilerinizi düzgünce tarayın.
  • Tercih ettiğiniz uzunluğu seçebilmeniz için koruyucu başlıkları olan bir düzeltici kullanın.
  • Düzelticiyi size bakacak şekilde dikey tutun ve favorileri aşağı doğru bir hareketle düzeltin.
  • Favorileri öne doğru tarayın ve doğal saç çizgisinin dışına uzanan tüyleri düzeltin.
  • Şimdi geriye doğru tarayın ve yine doğal saç çizgisinin dışına uzanan tüyleri kesin.
  • Alt kenarı, zemine paralel olarak kesin.
  • Aynaya bakın ve düzgünlüğünü kontrol etmek için işaret parmaklarınızı favorilerin altına yerleştirin. Uzunluğu gerekli şekilde ayarlayın.

Böylece favorilerinizin garip görünmesini önlediniz. Bu düzeltme, bir sonraki saç kesimine kadar sizi bakımlı gösterecektir. Kendi favorilerinizi düzeltmede uzmanlaşırsanız berber ziyaretleriniz daha da seyrekleşebilir.

Bonus: Saçlarınıza iyi bakın!

Favorilerinizle birlikte saç stilinizin kusursuz görünmesi için öncelikle saçlarınıza iyi bakmalısınız. Bunun için mutlaka saç tipiniz ve ihtiyaçlarınıza uygun bir şampuan kullanın.

Erkeklerin saç derisi bariyerinin kadınlarınkinden daha zayıf olduğunu biliyor muydunuz? Evet, erkek saç derisi daha düşük seramid seviyelerine sahip olması nedeniyle protein kaybına daha yatkındır yani saç derisi bariyerinin önemli bileşenlerine sahip değildir. Ayrıca erkekler %50 daha fazla sebum ürettiği için saç derilerinin daha fazla yağ üretme ihtimali vardır. Bu yüzden erkeklerin, onlara özel bir şampuana ihtiyacı var. Dünyanın 1 numaralı Erkek Şampuanı* Clear Men, şimdi baştan sona yenilenen formülüyle erkek saç derisinin yatkın olduğu kepek, kepeğe bağlı kaşıntı ve yağlanma gibi problemlere karşı kusursuz bakım sağlıyor.

Yenilenen Clear Men serisi, bulundurduğu farklı ürünleriyle çeşitli saç problemleri için çözüm sunarken, saç derisini beslemeye odaklı özel formülüyle kepek ve kepeğe bağlı sorunları ortadan kaldırıcı özel çözümler geliştirmiştir. Karşınızda yeni sıvı jel formülü ve 3ZeroTech teknolojisi ile yeni Clear Men serisi! 3ZeroTech teknolojisi ile geliştirilmiş formülü sayesinde düzenli kullanımda saç derisini kepek, kepeğe bağlı kaşıntı ve yağdan arındırmaya yardımcı olur. Ayrıca saç derisinin koruyucu bariyerini güçlendiren Guar BB18, saç derinizin doğal savunma moleküllerini harekete geçiren Niasinamid ve Amino Asitler sayesinde saç derinizin nemlenmesini ve sağlıklı olmasını sağlayan özenle geliştirilmiş bir formülasyon sunuyor. Clear Men ürünleri, saç derinize tekrar eden kepek sorununu tamamen engellemeye yardımcı olacak yeni bir savunma gücü vererek eşsiz bir öz güven ve zindelik sağlar.

Ayrıca Sakal Nasıl Düzeltilir? ve Evde Sakal Tıraşı Nasıl Olunur? yazılarımız ilginizi çekebilir.