0

Konu erkek saç modelleri olduğunda trendlerin sıklıkla değiştiğini görüyoruz. Peki, son zamanlarda ne kadar çok genç erkeğin saçlarına perma yaptırdığını fark ettiniz mi? Eğer fark etmediyseniz bu yükselen trendi keşfetmek için TikTok’a bakmanızı öneririz.

Beyler bu mükemmel buklelere perma sayesinde sahip oluyor. Perma saç, stilinize kazandırabileceğiniz en hoş görünümlerden biri. Eğer eski saç modelinizden sıkıldıysanız ve daha hareketli bir şeyler arıyorsanız perma yaptırmayı düşünebilirsiniz. Erkek perma saç hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkek perma nasıl yapılır?

Perma, saçların doğal yapısını değiştirmek ve bukleler oluşturmak için uygulanan kimyasal bir işlem (Tıpkı doğal saçlarınızı düz hale getirmek için uygulanan bir işlem olan Brezilya fönü gibi). Erkek perma saç için stilist öncelikle saçları küçük bölümlere ayırır ve maşalara yerleştirir. Daha sonra doğal saçın yapısını değiştirecek kimyasal bazlı bir losyon uygular. Bu kimyasal, saçları dalgalı veya kıvırcık yapmak üzere saçlardaki keratini parçalar. Keratin, doğal saç yapısının korunmasına yardımcı olduğu için onu parçalamak, saçlarınızı uzun süre dayanacak; istenen stile dönüştürmenizi sağlar.

Keratin parçalandıktan sonra, kuaförünüz saçınıza hidrojen peroksit gibi bir nötrleştirici uygular. Bu, saçınızı bukle maşalarının etrafında yeniden yapılandırmaya katkıda bulunur. İşlemden sonra saçlarınız kıvırcık olacaktır.

Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Erkek perma saç modelleri

Bir süredir her yerde erkek perma saç modelleri ile karşılaşıyoruz. Eğer sert bir değişiklik veya daha azını istiyorsanız erkek perma modellerinden yardım alabilirsiniz. Bu noktada eşsiz tarzınızı gösterecek son derece havalı modeller olduğunu hatırlatalım. Perma perçem, sezar permalı kesim, sahte şahin, kumsal dalgaları gibi sayısız model arasından size en uygun olanı seçmek için stilistinize danışmanızı öneririz.

Erkek perma saç ne kadar kalıcı?

“Perma” kelimesi kalıcı kelimesinden türemiş. Bu da aslında saç modelinin kalıcı olarak saçlarınızda kaldığını gösterir.  Peki gerçekten erkek perma saç ne kadar kalıcı?

Perma saç, fön veya düzleştirici gibi diğer saç modellerinden daha uzun ömürlü. Ancak sonsuza kadar saçlarınızın kıvırcık kalmasını sağlamaz.

Profesyonel bir kuaför tarafından saçlarınıza perma yapılması genellikle 3-5 saat kadar sürer. Bu süre, stilistin uzmanlığına ve saçlarınızın uzunluğuna bağlı. Ama uzun süre kalıcı bir stil olduğundan, uzun vadede size saç şekillendirme konusunda zaman kazandırır.

Erkek perma saç için kalıcılık süresi yaklaşık olarak 2-6 ay arası. Elbette bu saç tipinize ve rutininize göre değişiklik gösterebilir. Ortalama 4 ay sonra tekrar saçlarınıza perma yaptırmanız gerekebilir.

Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Erkek Perma Saç Modelleri, Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Erkek perma için saç uzunluğu

Perma saç konusunda en fazla merak edilenlerden biri de bu. Perma yaptırmak için saçlarınızın orta uzunlukta olması gerekir. İşlem sırasında saçlar maşaya sarıldığından çok kısa saçlara perma yapmak mümkün değil.

Erkek perma saç bakımı

Perma tekniğinin kalıcılık süresinin 2-6 ay arasında değiştiğini belirttik. Bununla birlikte erkek saç bakımı konusunda belirli alışkanlıkları takip ederek permanızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Perma uygulamasından sonra saçlarınıza bakım yapmanız gerekmeyeceğini sanmayın. Özellikle uygulamadan sonraki ilk 48 saat oldukça önemli. Stilistiniz bu sürede saçlarınızı toplamamanızı ve yıkamamanızı önerecek.
  • Perma saçı her zaman deneyimli bir stiliste yaptırın. İyi bir stilist, saçınıza geri dönüşü olmayan zararlar verebilecek kötü bir perma işleminden kaçınmanıza yardımcı olur.
  • Permalı saçlar, sağlıklı ve parlak kalabilmek için çok fazla neme ihtiyaç duyar. Bu nedenle saçınızı nemlendirmek için saç derinizdeki doğal yağları koruyacak bir şampuan seçimi yapmalısınız. Bu noktada size önerimiz Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan. Clear'dan kepeğe karşı etkili yeni nesil teknoloji- saç derisinin doğal koruyucu katmanını etkinleştirmeye yardımcı olur. Özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar.
  • Perma yaptırdıktan sonra saçlarınızı ısı ile şekillendirmekten kaçının. Saçlarınızı kurutmak için fön makinesi kullanacaksanız bir difüzörden yardım alın.
  • Saçınız çarşaflarınızla temas ettiğinde sürtünmeye neden olur ve buklelerinizin şeklini değiştirir. Bunun çözümü ise saten veya ipek yastık kılıflarına geçmek.
  • Permalı saç, kimyasalların neden olduğu hasar nedeniyle bölünmüş uçlara eğilimli olur. Bu nedenle onları düzenli olarak kestirmeye özen gösterin.