KURU SAÇ

Yeterli neme sahip olmadığı için mat, cansız görünen ve kırılmaya meyilli olan kuru saçlar pek çok kişinin yaşadığı bir sorundur.


Kuru saçlar, kolayca kırılabilen ve çoğunlukla sönük görünen saçlardır. Sık sık elektriklenme probleminin yaşandığı bu saçların en büyük ihtiyacı nemdir. Peki, kuru saçlarınızın ihtiyacı olan nemi nasıl karşılayabilirsiniz? Saç Bakım Güzellik’teki içeriklerimizle kuru saçlar hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Kuru saçlarınızı neme doyurun

Saçlardaki kuruluğun nedeni hem genetik olabilir hem de çevresel faktörlere dayanabilir. Bu durum ise saçın genel görünümü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Saçlarınızın yapısına uygun olmayan ürünler kullanmanız, sık sık kimyasal işlemler uygulamanız, ısıyla şekillendirmeniz gibi pek çok etken nedeniyle kuruyan saçlarınıza nemini geri kazandırmak için de yapabileceğiniz işlemler vardır. İlk olarak nemlendirici özellikli şampuanlar ve saç kremleri kullanmaya dikkat etmeniz gerek. Saçınızın yağlarını kaybetmemesi için duştaki su sıcaklığını düşürebilir, saçlarınıza sık sık doğal yağlar ile bakım yapabilirsiniz.


Her gün yıkanan, sürekli kurutulan, düzenli olarak kestirilmeyen saçlarda kuruluğun etkileri daha belirgin görülebilir. Bu nedenle saç yıkama periyotlarınızı uzatarak, kurutma makinesi kullanımınızı azaltarak ve saç uçlarınızı sık sık kestirerek kuruluğun önüne geçebilirsiniz. Saçlardaki kuruluğu azaltmanın bir diğer yolu ise dengeli ve düzenli beslenmedir. Peki, kuruluğu gidermek için beslenme düzeninizde nasıl değişiklikler yapmalısınız? Saç Bakım Güzellik’te tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

Kuru saç bakımı hakkında en önemli bilgiler sizi bekliyor!

Saç Bakım Güzellik, saçlar için nemlendirici çeşitlerinden kuru saçlara özel bakım önerilerine, doğal saç yağlarından kuru saçlara özel ürünlere kadar pek çok konuda bilgilendirici içerikler sunuyor. Saç Bakım Güzellik’in kuru saçlar ile ilgili içerikleri sayesinde siz de saçlarınıza nemini nasıl geri kazandıracağınız hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.


Kuru saçları nemlendirmek için doğal tarifler, kayısı yağı, lavanta yağı, ylang ylang gibi doğal özler, mevsimlere göre kuru saç bakımları, erkekler ve kadınlar için kuru saç bakım önerileri ve daha fazlası Saç Bakım Güzelik’te sizi bekliyor!