0

Kuru ve elektriklenmeye meyilli saçların birçok nedeni olabilir. Çoğu zaman suçlu, nem ihtiyacıdır. Saçınızın dokusu veya gözenekliliği, protein seviyesi ve hatta yaşadığınız ortam gibi faktörler, ihtiyaç duyduğu nem miktarını önemli ölçüde etkiler. Saç tipi ve dokusu kişiden kişiye değişir; bu yüzden kuru ve elektriklenen saçlar için herkese uyan tek bir çözüm yok. Tüm saçlar dönemsel olarak bu problemle karşılaşsa da kıvırcık saçlarda bu sorunların görülme ihtimali daha yüksek. Kıvırcık saçlılar mükemmel buklelere sahip olabilmek için kuruluğu ortadan kaldırmanın şart olduğunu bilirler. Kuru saç düzeltilebilirken buklelerin belirginleşmesi için hacim ihtiyacının karşılanması gerekir. Bunu saçınıza uygun özel bir saç kesimi ve ihtiyaca yönelik tasarlanmış ürünlerden yardım alarak sağlayabilirsiniz. Ayrıca elektriklenen saçlarınızı kontrol altına alabilmek için maskeler ve bakımlar gibi evde atabileceğiniz adımlar var.

Kuru ve Elektriklenen Saçlar İçin 4 Öneri-1 - Saç Bakım Güzellik Kuru ve Elektriklenen Saçlar İçin 4 Öneri-2 - Saç Bakım Güzellik

Ev yapımı avokado maskesi uygulayın

Avokado maskesi, saçlarınıza doğal bir nemlendirme ve güçlendirme etkisi sağlar. Bu maskeyi ayda bir kez uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler:

  • 1/2 avokado
  • 1 - 1,5 yemek kaşığı bal
  • 1 yumurta
  • 3 damla biberiye yağı

Tüm malzemeleri karıştırın saçlarınıza eşit şekilde uygulayın. Şampuanlamadan önce 15-20 dakika kadar saçlarınızda bekletin. Balın miktarı, saçınızın ne kadar kuru olduğuna göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle eğer saçlarınızın çok kuru olduğunu düşünüyorsanız karışıma daha fazla bal ekleyin. Bal saçlar için iyi bir nemlendirici ve saçlara parlaklık veriyor. Biberiye yağı ise saç uzamasını teşvik ediyor.

Haftada iki kez derinlemesine bakım yapın

Saçlarınıza nem kazandırmak kuruluk ve elektriklenmeyi önlemenin en garantili yolu. Kuru ve nemsiz saç, saç tellerindeki elastikiyet eksikliğinden dolayı daha kolay kırılır. Uzmanlar haftada iki kez yapılan derinlemesine bakımın saçlara nem kazandırmanın harika bir yolu olduğu konusunda hemfikirler. Elidor Anında Onarıcı Bakım İçin Ekspres Bakım Spreyi, kalsiyum ve keratin içeriğiyle 1 dakikada saçlarınızın onarılmasına yardımcı olur; onlara gücünü ve dayanıklılığını geri verir.

Kuru ve Elektriklenen Saçlar İçin 4 Öneri-3 - Saç Bakım Güzellik Kuru ve Elektriklenen Saçlar İçin 4 Öneri-4 - Saç Bakım Güzellik

Onarma etkili ürünleri tercih edin

Isı ile şekillendirme saçlarınızın yıpranmasına ve sonuçta kuruyup elektriklenmesine neden olabilir. Saça verilen hasarı onarmak için saç bağlarının yeniden güçlendirilmesi gerekir. Elidor Anında Onarıcı Bakım Serisi, saçları onarmak ve güçlendirmek için tasarlanmış ürünler sunuyor. Elidor Anında Onarıcı Bakım Şampuanı, özel formülüyle ilk kullanımdan itibaren saçlarınızın onarılmasına yardımcı olur. Elidor Anında Onarıcı Bakım 1 Minute Süper Saç Kremi ise arjinin ve seramid ile güçlendirilmiş formülü ile 1 dakikada saçlarınızı günlük yıpranma tehlikelerine karşı korur. Saçın her telini ayrı ayrı onarmaya yardımcı olurken, nemlendirir ve yumuşaklık sağlar.

Islak saça şekillendirme ürünleri uygulayın

Uzmanlar saça yeterli nemi kazandırmanın hidrasyonun özü olan suyla başladığını söylüyor. Özellikle kıvırcık saçlıların yapabileceği en büyük hatalardan biri şekillendirici ürünleri uygulamadan önce saçlarının kurumasına izin vermek. Bir ürün kuru saça sürüldüğünde nemi emmeye çalıştığı için elektriklenmeye neden olabilir. Ürünü ıslak saça uygulamak ise saçın nemi ve ürünün içeriğini emmesini sağlar. Ayrıca ıslak saça uygulanan şekillendirici ürünler, hem kuru hem de elektriklenen saçların görünümünü ve genel sağlığını iyileştirir. Elidor Onarıcı Etki 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi veya Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi’ni deneyin. Islak saça uygulayacağınız ve durulama gerektirmeyen bu ürünler gün boyu parlak ve elektriklenmeyen saçlara sahip olmanızı sağlar.

Ayrıca Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Evde Bakım yazımız ilginizi çekebilir.