0

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz asla kahkül kullanamayacağınıza inandırılarak büyümüş olabilirsiniz. Belki de farklı perçem modellerini hayal ederek yıllarınızı harcadınız. Sonra bir gün onları kendiniz kestiniz ve tekrar uzatmak için tam iki yıl mücadele verdiniz. Tüm bunlara rağmen, kıvırcık saçlılar kahkül kestiremez diyenler yalan söylemiş!

Aslında kıvırcık saçta perçem kullanmanın pek çok farklı yolu var. Bu noktada kesim, kıvırcık kahkül şekillendirme sürecinizi değiştirecek. Kıvırcık kahkül hakkında tüm merak ettikleriniz ve en iyi kıvırcık kahkül modelleri için okumaya devam edin.

Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık kahkül nedir?

2022 saç modelleri arasında da gösterilen kıvırcık kahkül, buklelerden oluşan perçeme verilen isim. Saç trendlerine bakacak olursak doğal olarak kıvırcık olmayan saçlara sahip kişilerin bile bu modeli kullandığını görebiliyoruz. Artık daha doğal ve hacimli saçlar popüler olduğu için düz kahkülün yerine kıvırcık kahkül daha fazla tercih ediliyor.

Kıvırcık kahkül kimlere yakışır?

Kıvırcık kahkül, tıpkı diğer kahkül modelleri gibi alın bölgesini kapadığı için büyük ve uzun bir yüz şekline, geniş bir alına sahip olan kişilere çok yakışıyor. Bu tür bir yüz şeklinde kıvırcık kahkül kullanmak daha dengeli bir görünüm oluşturabilir. Üçgen ve yuvarlak yüz şekilleri için ayrıca kahküllerinizi küt olarak değil, uzun perçem şeklinde kestirin. Böylece yüz hatlarınız daha köşeli görünür.

Kıvırcık kahkül şekillendirme

Kıvırcık saç kahkül görünümü için ille de kıvırcık saçlara sahip olmanıza gerek yok. Bununla birlikte saçlarınız doğal olarak dalgalı veya kıvırcıksa doğru kıvırcık saç şekillendirme tüyoları ile harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

Dalgalı veya kıvırcık saçlarınız varsa, kıvırcık kahkül şekillendirme konusunda size önerimiz Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi. Bu durulanmayan saç bakım kremi, saçlarınızı beslerken gün boyu istediğiniz gibi saçlara sahip olmanızı sağlıyor. Ayrıca saçlarınızı kuruturken difüzör kullanmanın, buklelerinizin daha belirgin görünmesini sağlayacağını unutmayın.

Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Kıvırcık saç kahkül modelleri

Perçem, saçlarınıza hava katmanın en kestirme yollarından biri. Kıvırcık saç kahkül modelleri, geniş bir alnı kapatmaktan bakışları belirginleştirmeye kadar güzelliğinize farklı açılardan yardımcı olabilir.

Uzun kahkül

Son yıllarda alın hizasını geçen uzunluktaki kahkül modelleri daha fazla ilgi görüyor. Özellikle üçgen ya da yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, uzun kahkül modelleri size çok yakışacak. Bu tür bir kahkül kesimi, diğerlerine kıyasla daha kısa sürede uzayacağından, eğer sıkılırsanız hızlıca eski saçlarınıza dönebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın gözlerinizin önüne gelmesini önlemek için saçlarınızı yandan ayırarak da kullanabilirsiniz.

İnce kahkül

80’li yılları hatırlatan ince veya cılız kahkül, yeniden trend. Bu kahkül modeli, alnınızın tamamını kapatmak yerine saçlarınızdan birkaç buklenin alnınıza dökülmesi anlamına geliyor. Tarzınıza romantik ve çekici bir dokunuşta bulunmak için siz de ince kahkülü deneyebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Kahkül Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Asimetrik kahkül

Doğal olarak kıvırcık saçlara sahip olmanın en önemli avantajlarından biri, saçlarınızın asimetrik modellere de kolayca uyum sağlayabilmesi. Eğer yüz şekliniz yuvarlaksa, asimetrik kahküller yüzünüzü daha köşeli göstermeye yardımcı olur.

Orta uzunlukta kahkül

Orta uzunlukta kahkül de tercih edebileceğiniz kıvırcık kahkül modelleri arasında. Bu model için saçlarınız kuruyken kaşları hafifçe örten bir kahkül kesimi yaptırmalısınız. İdeal bir görünüm için saçlarınızı özenle kurutmanız gerektiğini unutmayın.

Kısa saça kıvırcık kahkül

Eğer doğal olarak kıvırcık saçlarınız varsa saç modeliniz konusunda kısa bob kesimi deneyebilirsiniz. Bu tür bir saç kesimine kıvırcık kahkül çok ama çok yakışır. Duştan sonra alnınıza düşen kıvırcık bukleleri iyi bir kurutma ve durulanmayan bakım kremi ile şekillendirmeniz yeterli. Zahmetsiz bir şekilde tüm etkinliklere hazırsınız!

Ayrıca kakül kestirmeden önce bilmeniz gerekenler yazımızı incelemek isteyebilirsiniz.