0

Kahverengi saç boyası, en popüler saç renkleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Eğer siz de bu renge geçmeyi düşünüyorsanız, öncesinde kahverenginin farklı tonları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Sonuçta çikolata kahve saç rengi saç rengini elde etmek için o salona girdiğinizde, stilistinize sadece “kahverengi saç rengi” demeyeceksiniz. Herhangi bir karışıklığa pay bırakmadan istediğiniz kahverenginin tonunu belirtmelisiniz. Tam olarak ne istediğinizi bildiğinizde, işleme sonuna kadar güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, her rengin tüm ciltlerde harika görünmediğini kabul etmeliyiz. Herhangi bir saç renginin en iyi versiyonunu elde etmek için cilt tonunuz ve alt tonunuzun onunla uyuşup uyuşmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Ten renginden sonra, göz rengi dikkate almanız gereken bir sonraki şey olmalı.

Kahverengi saç boyası tonları hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kahverengi saç boyası nasıl seçilir?

Yukarıda da kısaca değindiğimiz gibi, söz konusu kahverengi saç boyası renkleri arasından bir seçim yapmak olduğunda, cilt alt tonlarınızın seçtiğiniz saç rengiyle nasıl çalışacağını düşünmeniz gerekiyor. Kahverengi bir saç boyasının teninizi en iyi şekilde tamamlaması için cilt alt tonlarınıza zıt alt tonlara sahip bir ton seçmelisiniz. Bu genelde daha sıcak alt tonlu ciltler için soğuk tonlar, daha soğuk alt tonlu ciltler için sıcak tonlar anlamına gelir.

Cilt alt tonunuzu belirlemek için ise yapmanız gerekenler basit; bileğinize bakın. Eğer damarlarınızın rengini yeşil görüyorsanız sıcak alt tonlu, mavi görüyorsanız soğuk alt tonlu, ikisi arasında bir renkte görüyorsanız muhtemelen nötr alt tonlu bir cilde sahipsiniz.

Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kahverengi saç boyası nasıl kullanılır?

Kahverengi saç boyası tonları arasından bir seçim yaptıysanız sıra saçlarınızı boyamakta. Doğal saç renginize bağlı olarak hayal ettiğiniz tonu yakalamak için saçlarınıza ek işlemler uygulanması gerekebilir (Örneğin sarı saç kahverengiye nasıl boyanır diyorsanız doğru cevabı en iyi stilistiniz verebilir). Bu nedenle öncelikle stilistinize danışmanızı öneririz. Yine de ideal saç renginizi evde saç boyama ile elde edecekseniz sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin:

 • Kahverengi saç boyasını kullanmadan önce mutlaka bir yama testi yapın. Saçınızı her boyadığınızda bu testi yeniden yapmalısınız. Rengin uygulandığı alanda herhangi bir reaksiyon olup olmadığını kontrol edin.
 • Ardından boya kutusunu açın ve ekipmanlarınızı çıkarın. Saç boyası kutusu içerisinde genelde bir karıştırma şişesi, şişe geliştirici krem, renklendirici krem ve derin bir saç kremi bulunur.
 • Ayrıca bir havluya, saç fırçasına, saç tokasına ve biraz nemlendirici kreme ihtiyacınız olacak.
 • Kahverengi saç boyasının cildinizi boyamaması için nemlendirici kremi saç çizginiz boyunca uygulayın.
 • Eldivenlerinizi takın ve kullanma talimatlarını izleyerek boyanızı karıştırın.
 • Saçlarınızı bölümlere ayırın ve boyayı doğrudan saç köklerine uygulayın. Tüm kökler boyanana kadar devam edin.
 • Kalan saç boyasını saçlarınızın geri kalan kısmına uygulayın. Tamamının boyandığından emin olun.
 • Kullanma talimatına bağlı olarak 30-45 dakika bekleyin.
 • Ardından su tamamen temiz akana dek saçlarınızı ılık suyla durulayın.
 • Paketten çıkan derin bakım kremini uygulayın.
 • Tekrar durulayın ve normalde yaptığınız gibi şekillendirin.
 • Saçlarınızı şekillendirme noktasında Elidor durulanmayan saç bakım kremlerinden yardım alabilirsiniz. Örneğin Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi ile istediğiniz saçlar gün boyu sizinle olabilir.
Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Kahverengi Saç Boyası Nasıl Seçilir? Nasıl Kullanılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

En iyi kahverengi saç boyası tonları

Konu kahverengi saç boyası renkleri olduğunda, karşınıza pek çok seçecek çıkacak. İşte açıktan koyuya en iyi kahverengi saç renkleri:

Kahverengi saç renkleri uzun mu yoksa kısa mı daha iyi görünür?

Kahverengi saç rengi hem uzun hem de kısa saçlarda harika görünür. Açık bir tene sahipseniz, kontrast oluşturur ve cildinizde çarpıcı bir görünüm yaratır. Daha derin cilt tonları için, kahverengi saç özellikle gurur verici durur.

Doğru kahverengi tonunu nasıl bulabilirim?

Kendiniz için mükemmel kahverengi saç rengini seçerken mutlaka cilt alt tonunuzu aklınızda bulundurun. Sıcak bir alt tona sahipseniz, kahverenginin soğuk tonlarını tercih edin. Tam tersi, soğuk bir cilt alt tonu için daha sıcak kahverengi tonları seçin. Nötr tenli kadınlar, kendileriyle rezonansa giren herhangi bir kahverengi saç rengini tercih edebilirler.