0

Kızıl kahve saç rengi her mevsimle uyumlu bir renk ve özellikle de bu yıl sonbahardan kışa trend olmaya devam edecek gibi görünüyor. O kadar ki sarışınlardan esmerlere kadar her saç ve ten rengine yakışacak bir kızıl kahve saç tonu var. Kumral mı, bakır mı, kestane mi? Hangisini seçmeniz gerektiğine yazımızı okuduktan sonra karar verin!

Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-1 - Saç Bakım Güzellik Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-2 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl kahve saç rengi nasıl bir renk?

Kızıl kahve saç rengi kumral, bordo, bakır ve kestane gibi çeşitli kırmızı ve kahverengi tonlarının bir karışımı. Kırmızı ve kahverengi tonlarının kombinasyonu ise sonsuz. Bu çok tonlu renk, klasik kızılı aşar ve görünümünüzü anında aydınlatabilecek daha çarpıcı ve zengin bir karışım için onu bir sonraki seviyeye taşır!

Kızıl kahve saç rengi konusunda geniş bir renk yelpazesi olduğunu da belirtelim. Bu da onu tüm cilt tonlarını tamamlayabilecek çok yönlü bir renk yapar. Kızıldan çok daha kahverengi olan tonlar daha açık tenlere yakışırken, yelpazenin daha kızıl tarafında olanlar ise koyu tenlere iyi gider.

Kızıl kahve saç rengi kimlere yakışır?

Kızıl kahve saç rengi kimlere yakışır dendiğinde, ilk cevap esmer tenliler olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü her ne kadar tüm cilt tonlarıyla uyumlu olsa da özellikle esmere kızıl kahve saç rengi çok yakışıyor. Ama elbette beyaz tenli ve buğday tenli kadınlar da bu saç rengini korkusuzca deneyebilirler.

Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-3 - Saç Bakım Güzellik Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-4 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl kahve saç rengi tonları

Eğer bu saç rengini denemeyi düşünüyorsanız karar vermeden önce en sevilen kızıl kahve saç rengi tonlarından ilham alın!

Koyu kızıl ve kahverengi şarap tonları

İçerisinde kızıl tonları barındıran bu saç rengi ile sonbahara hazır olun. Kızıl kahve saç renginin bu tonunu özellikle kıvırcık saçlılara öneririz. Çünkü buklelerinizi son derece canlı ve parlak gösterir.

Işıltılı kızıl kahve saç rengi

Kızıl kahve ve koyu kumral balyaj ile elde edebileceğiniz bu ton, özellikle düz saçlarda harika görünüyor. Son derece zahmetsiz ve büyüleyici bir görünüm elde etmek istiyorsanız siz de ışıltılı kızıl kahve saç rengini deneyebilirsiniz.

Koyu kahve üzerine kızıl gölgeler

Koyu kahve saç renginin üzerine canlı kızıl vurgular ekleyerek elde edilen bu renk, kızıl saç sevenler için son derece ideal. Üstelik saçları her koşulda bakımlı gösteriyor.

Kızıldan kahveye ombre

Kiraz kırmızısı ve çikolata karışımıyla ultra havalı pixie kesim saçlarınızı sergileyin. Tatlı kızıldan kahveye ombre saçlara harika bir boyut ve derinlik kazandırır.

Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-5 - Saç Bakım Güzellik Kızıl Kahve Saç Rengini Keşfedin!-6 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl kahve saç rengi bakımı nasıl olmalı?

Kızıl kahve saç rengi tonlarından hangisini seçerseniz seçin tek bir boyama işlemi ile elde edemeyebilirsiniz. Kuaförünüzün önerisiyle muhtemelen birkaç kez boyadıktan sonra istediğiniz rengi elde edeceksiniz. Konu kızıl saç bakım önerileri olduğunda en çok karşımıza çıkan konu saç renginin akması. İşte bu durum kızıl kahve saç rengi için de geçerli. Saç renginizi çok fazla akacağı için dikkatli kullanmalısınız.

Kısaca kızıl kahve saç rengi, özel bir bakım gerektirir. Canlı ve ışıltılı bir renk olduğu için gerekli özeni göstermezseniz parlaklığını hızlıca kaybedebilir. Bu nedenle saç kremi, saç maskesi ve saç yağları gibi saç bakım ürünlerine bakım rutininizde bolca yer vermelisiniz. Bu noktada kuaförünüzden gerekli tavsiyeleri almayı unutmayın.

Saç bakımınızda yer verebileceğiniz saç kremi, saç maskesi ve saç yağları için ise Elidor’un dünyasını keşfedin. Elidor dünyasında saç ihtiyaçlarınıza yönelik birçok ürün bulmanız mümkün!

Ayrıca fındık kahvesi saç rengi ve kahverengi saç boyası yazılarımız ilginizi çekebilir.