0

Bebek sarısı vurgular ve platin saç rengini sevsek de koyu, zengin çikolata kahve saç rengi, inkar edilemeyecek bir seksiliğe sahip. Yeşil, ela ve kahverengi gözleri fazlasıyla öne çıkarır. Altın, bronz bir makyaj görünümüyle muhteşem uyumundan bahsetmiyoruz bile. Çikolata kahve saç rengi tonları, aynı anda hem şık hem klasik hem de çekici bir görünüm elde etmek için her mevsim harika görünüyor. Peki bu tonlar hangileri? Çikolata kahve saç rengi kimlere yakışır? Tüm merak ettikleriniz için okumaya devam edin.

Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-1 - Saç Bakım Güzellik Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-2 - Saç Bakım Güzellik

Çikolata kahve saç rengi, nasıl bir renk?

Bu saç rengini, daha sıcak olan sütlü çikolatadan daha soğuk bir mat kahverengi olan bitter çikolataya kadar değişebilen güzel, zengin, çok yönlü bir esmer tonu olarak tanımlayabiliriz. Ayrıca tipik olarak saça yarı kalıcı veya kalıcı renk uygulama ile oluşan tek bir işlem görünümü şeklinde kabul edilir. Doğal saç renginize ve beyazlarınıza bağlı olarak her saç rengi için boya işlemi farklı olabilir. Ancak çikolata kahve saç rengini elde etmek genellikle çok az açma işlemi gerektirir veya gerektirmez. Başlangıçta saçlarınızın tek renk görünmesini sağlasa da bu, daha sonra başka renkler ekleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Örneğin dalgalı veya kıvırcık saçlılar, saçlarına daha boyutlu bir görünüm kazandırmak için birkaç vurgu ekletebilirler. Bu, dokuların daha iyi görünmesini sağlar.

Çikolata kahve saç rengi kimlere yakışır?

Çikolata kahve saç rengi, çoğu cilt tonu için oldukça evrensel olabilir ve ten renginiz hangisi olursa olursun kullanımı son derece kolaydır. Yine de ten renginize göre yapabileceğiniz küçük değişiklikler var. Daha sıcak bir tene sahipseniz kontrast nedeniyle soğuk tonlar daha keskin; sıcak tonlar ise daha yumuşak görünür. Eğer ten renginiz daha soğuksa, sıcak tonlar sizi daha bronz gösterebilir.

Bu noktada saç dokusu da önemli. Daha ince telli saçlara ister kıvırcık ister düz olsun, daha kalın saç dokularına kıyasla boya daha hızlı işler. Kuaförünüz çikolata kahve saç rengi tonları arasından size en uygun olanı konusunda size en doğru fikri verecek kişidir. Bununla birlikte bu saç renginin çok yönlü olduğunu yeniden hatırlatalım. Onu zengin, tamamen koyu haliyle kullanabilir veya saç boyunca hafif renk geçişlerine yer verebilirsiniz. Tüm bunlar, tamamen aradığınız görünüme bağlı.

Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-3 - Saç Bakım Güzellik Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-4 - Saç Bakım Güzellik

Çikolata kahve saç rengi tonları

Sütlü çikolata altın ve bakır tonlarını içerirken, bitter çikolata kırmızı ve mor alt tonlarla daha soğuk tonlu olma eğiliminde. Sizin için doğru tonu belirlerken her zaman göz renginizi ve cilt alt tonunu göz önünde bulundurun. Bu rengin farklı tonları, koyu kumral saç rengine benzeme eğiliminde. İşte size ilham olabilecek çikolata kahve saç rengi tonları.

Sütlü çikolata kahve saç rengi

Sütlü çikolata veya açık çikolata kahve saç rengi, yüzünüze yumuşak bir görünüm kazandırır. Özellikle kıvırcık saçlarla muhteşem şekilde çalışıyor. Saçlarınıza parlaklık kazandıracak bu tonla siz de büyüleyici bir saç görünümü yakalayabilirsiniz.

Altın çikolata kahve saç rengi

Çikolata kahve saç rengi tonları konusunda bir diğer seçeneğiniz ise altın çikolata kahve. Tüm cilt tonlarıyla uyum sağlayan bu renk özellikle beyaz tenlerdeki solgun görünümü canlandırabilir. Özellikle ten renginize karşı zengin, parlak ve doğal görünen saçlara sahip olmak istiyorsanız bu renk tam size göre.

Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-5 - Saç Bakım Güzellik Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-6 - Saç Bakım Güzellik

Buzlu çikolata kahve saç rengi

Bu saç rengini Paris podyumlarından kırmızı halılara kadar pek çok yerde görüyorsunuz. Çünkü gerçekten çok popüler. Özellikle açık tenlere yakışan buzlu çikolata kahve saç rengi, içerisinde küllü ışıltılar barındırıyor. Bu haliyle akıllara küllü kumral saç rengini getiriyor.

Doğal çikolata kahve saç rengi

Bu doğal görünümlü kahve tonunu yakalamak için altın ve bakır tonlar kullanılıyor. Daha soğuk tonlu bir koyu çikolata için ise çikolatanın kadifemsi rengini taklit etmek gerek. Doğal bir görünüm yakalamanın püf noktası da tabii cilt tonunuzu göz önünde bulundurmanız.

Karamel çikolata kahve saç rengi

Sevilen tonlardan bir diğeri, karamel çikolata kahve saç rengi. Adından da anlaşılacağı gibi saç rengi içerisinde karamel ışıltılar taşıyan bu renk gerçekten çok hoş ve çekici bir görünüm sağlıyor. Siz de bu renge geçmek istiyorsanız öncelikle karamel renkli balyaj ve röfleleri deneyebilirsiniz.

Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-7 - Saç Bakım Güzellik Çikolata Kahve Saç Rengi Tonlarına Dair Her Şey!-8 - Saç Bakım Güzellik

Saç renginizin çabucak akıp gitmesini istemezsiniz, değil mi?

Boyalı saçlar, daha fazla bakım ister. Bu noktada size önerimiz Elidor Renk Koruyucu Şampuan. E vitamini, badem yağı & keratin içeren özel Superblend formülüyle saçlarınızın canlılığını ve parlaklığını daha uzun süre korur. Saçlarınızı temizleyip derinlemesine beslerken boyalı saçlarının canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.

Ayrıca kestane saç rengi, kumrallar için kısa saç modelleri ve kahverengi saç boyası yazılarımız ilginizi çekebilir.