0

Kumral saç renkleri bazen sıkıcı ve basit tonlar olarak gözden kaçabiliyor. Ama aslında inkar edilemez derecede zarif ve doğal. Özellikle teninize yakışan doğru kumral tonu (küllü kumral saç, açık kumral saç vb.) ile bu renk de en az sarı tonlar kadar heyecan verici olabilir. Sarı, siyah ya da kızıl saçlarınızı kumrala boyatmayı düşünüyorsanız tercih edebileceğiniz seçenekler neredeyse sonsuz. Kumralın size göre bir renk olduğuna karar verdikten sonra, yapmanız gereken ilk şey, en ideal tonu bulmak. Mesela koyu kumrala ne dersiniz?

Kumral Saç Renklerini Keşfedin: Koyu Kumral Saç Rengi-1 - Saç Bakım Güzellik Kumral Saç Renklerini Keşfedin: Koyu Kumral Saç Rengi-2 - Saç Bakım Güzellik

Koyu kumral saç rengi, nasıl bir renk?

Koyu kumral sofistike, zarif ve şık bir renk. Sıklıkla kahverengi ile karıştırılsa da aralarında farklar var. Koyu kumral saç rengi, sarı ve küllü tonların birleşiminden oluşuyor. Aslında ne çok koyu ne de çok açık bir renk. Dikkat çeken koyu kumral saçların sırrı ise iniş ve çıkışlı tonlarla saçlarınıza boyut kazandırması. Bu nedenle zengin saç renginizi yükseltmek için babylights veya balyajı düşünebilirsiniz.

Bir ipucu daha verelim: Güzel koyu kumral saç renginin sırrı, parlaklık. Ancak çoğumuzun sıklıkla kullandığı ısı ile şekillendirme araçları saçlarınızı matlaştırabilir. Bu nedenle bu tür araçların aşırı kullanımından kaçınmanızı ve mümkünse en düşük ısı ayarında kullanmanızı öneririz.

Koyu kumral saç rengi kime yakışır?

Koyu kumral tonları, iddialı saç renklerinden ziyade daha doğal görünümlerden hoşlananlar için son derece ideal olabilir. Hatta kestane saç rengi ve çikolata kahve saç rengine benzediğini de söyleyebiliriz. Özellikle sıcak alt tonlara sahip bir cildiniz varsa koyu kumral saç renkleri, size çok yakışacaktır. Bu doğal tonlar, esmer ve buğday tenlilere çok daha aydınlık ve canlı bir hava kazandırır. 

Nötr alt tonlara sahipseniz bu, kumral saçın herhangi bir tonunu deneyebileceğiniz anlamına gelir, yine de çok sıcak veya çok soğuk renklerden kaçınmanızı öneririz. Koyu kumral, özünde çok koyu bir renk olmadığından yine sizin için ideal seçenekler arasında yer alıyor.

Kumral Saç Renklerini Keşfedin: Koyu Kumral Saç Rengi-3 - Saç Bakım Güzellik Kumral Saç Renklerini Keşfedin: Koyu Kumral Saç Rengi-4 - Saç Bakım Güzellik

Koyu kumral saç modelleri

Neredeyse her ten rengiyle uyum içinde çalışan koyu kumral tonlarını birbirinden farklı modellerle zenginleştirebilirsiniz. Mesela kumral kısa saç modelleri, saç renginizle harika bir uyum yakalayabilir. Veya koyu kumral saçlarınıza sarı ışıltılar attırabilir, onları uzun haliyle kullanabilirsiniz. Ya da doğal görünen saçlar için dalgalı olacak şekilde şekillendirebilirsiniz. Beyaz tenliyseniz koyu kumralın küllü tonlarını deneyebilirsiniz. Örgü modellerinden destek alabilir, lob kesim gibi saç modellerini tercih edebilir, açık ve koyu tonları birlikte kullanarak saçlarınıza hareket kazandırabilirsiniz.

Koyu kumral saç rengi için bakım önerileri

Hayal ettiğiniz saç rengine ulaştıktan sonra saç bakım rutininizi boyalı saçlara göre düzenlemeniz gerekecek. Her ne kadar saçlarınızda köklü bir değişiklik yapmasanız da boya kimyasal bir işlem olduğu için artık saçlarınızın daha fazla neme ihtiyacı olabilir. Bu yüzden onları Clear Women Kil Terapisi Şampuan gibi bir şampuanla yıkamayı deneyin. Mineral deposu olarak bilinen kil içeren formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadan dipten uca arındırır, onlara ipeksi yumuşaklık verir. B3 vitamini içeren formülüyle saç derisini besler ve canlandırır. Ayrıca saç renginizin canlılığını korumak için:

  • Çok sıcak su ile yıkanmamaya özen gösterin. Sıcak su, saçlarınız için faydalı doğal yağları sıyırabilir ve saç renginizin daha hızlı akmasına neden olabilir.
  • Isı ile şekillendirme araçlarının aşırı kullanımından kaçının. Böylece saçlarınızdaki hasarı minimuma indirmiş olursunuz.
  • Saçlarınıza haftalık özel bakım kürleri uygulayın. Bunun için doğal yağlardan yardım alabilirsiniz.
  • Bildiğiniz üzere su, cildiniz ve genel sağlığınız için oldukça önemli. Saçlarınıza ihtiyacı olan nemi kazandırmak için yeteri kadar su tüketmeye özen gösterin.