0

Parlak, ışıltılı ama bir o kadar da doğal bir görünüm sağlayan altın kumral saç rengi,en sevilen ve tercih edilen saç renkleri arasında yer alıyor. Altın yansımaların eşliğinde birden fazla tonun iç içe geçtiği altın kumral saç rengi, her daim trend olmayı başarıyor. Kumral saçlara sıcak bir hareket getiren ve bebek kumralına çok yakın tonlarda göze çarpan bu renk, altın sarısı ışıltıyla doğal kumral/kahverengi tonları bir araya getiriyor. Bu buluşma ile ortaya çıkan aydınlık görünüm ise göz kamaştırıyor! Peki altın kumral saç rengi nasıl bir renk, kimlere yakışıyor ve bakımı nasıl? Gelin hep beraber inceleyelim.

Altın Kumral Sarısı Nasıl Bir Renk?

Radikal değişimlerden hoşlanmayan ve saçlarının doğal rengini de korumak isteyenler buraya! Küllü kumral veya kahverengi saçlardaki soğuk tonları altın sarısı yansımalarla parlatarak sıcak bir görünüm kazandıran altın kumral sarısı; tamamen sıcak renklere keskin bir geçiş yapmak istemeyenler için doğal bir alternatif sunuyor. Kumral ve altın tonlarındaki renk geçişlerinin harmanlandığı bu görünüm, çok daha sıcak ve aydınlık bir çehre elde etmenizi sağlıyor. Kumral saç rengine altın tonlarında balyaj, gölge ya da boya uygulanarak ortaya çıkarılan bu renk, saçlarında daha doğal ve yumuşak geçişli bir değişim arayanlar için ideal bir seçenek.

 

Altın kumral saç rengi kimlere yakışır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin.

Altın Kumral Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Açık renkli tenlerle bambaşka bir uyum yakalayan altın kumral saç rengi, buğday tenli kişiler tarafından da uygulanıyor. Esmerlerden ziyade beyaz tenlilerin kullanması gereken bu renk, ifadeye anında daha canlılık katıyor ve daha sıcak bir görünüm kazandırıyor. Kumral saçlarda altın yansımalar, hafif bir makyaj; işte bu kadar! Yalnızca bu ikili bile tüm bakışları üzerinize çekmek için yeterli.

 

Esmer tenle de uyum sağlayan kumral tonlar yok değil. Eğer esmer bir tene sahipseniz ve kumral tonlardan hoşlanıyorsanız, kumral saç renkleri hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz içeriğimizi okuyabilirsiniz. Yoğun küllü kumral saç renklerini incelemek için bir diğer içeriğimizde de faydalanabilirsiniz.

Altın Kumral Kaç Numara?

Altın kumral saç boyası numarası tüm markalarda farklılık gösteriyor. Açık altın kumral rengi veya koyu altın kumral saç rengi gibi farklı tonlar, tek bir saç boyası markasında da farklı numaralara sahip. Üreticiler hem numaraları hem de isimlendirmeleri farklı yapabildiği için, saçlarınızda arzu ettiğiniz görünümü yakalamak adına boya kutularında yer alan örnek görselleri dikkatlice incelemeniz gerekiyor. Böylece zamanla size en çok yakışan ve saçlarınıza en uygun altın kumral saç boyası numarasını öğrenebilirsiniz.

 

Altın Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Altın kumral saç rengini elde edebilmek için, kumraldan farklı bir saç rengine sahipseniz öncelikle saç renginizi açtırmanız ve kumral yaptırmanız gerekiyor. Küllü tonlarda boyatmanız gereken saç renginin üstüne açık altın sarısı renginde balyaj yaptırabilir ve dilediğiniz ışıltılı saçlara kavuşabilirsiniz.

Altın Kumral Saç Rengini Keşfet!-1 - Saç Bakım Güzellik Altın Kumral Saç Rengini Keşfet!-2 - Saç Bakım Güzellik

Altın Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Boyalı saçların çok daha özenli ve incelikli bakım istediği bir gerçek. Çünkü işlem görmüş saç telleri gün geçtikçe sahip olduğu proteinlerin miktarını yitiriyor ve kırılmalara daha müsait, cansız bir görünüme kavuşuyor. Özellikle altın kumral saç rengini elde etmek için açıcı uygulanıyorsa, saçların çok daha fazla bakıma ihtiyacı doğuyor. Renk açıcılar, ufak bir işlemde bile saçların doğal hacmini ve sağlıklı yapısını bozabiliyor. Öte yandan gerekli bakım yapılmadığında altın yansımalar turuncu bir tona doğru kayabiliyor ve bu da istenmeyen sonuçları beraberinde getiriyor.

 

Altın kumral saçların ışıltısını kaybetmemesi için, özel bir bakım rutini edinmeniz gerekiyor. Gelelim bu bakım rutininin detaylarına…

Sülfatsız Saç Bakım Ürünleri Kullanın

Boyalı saçlarda özenli bir bakım elde edebilmek için kullandığınız şampuanın ve saç kreminin sülfat içermeyen bir yapıda olup olmadığını dikkat edin. Kimyasal bir içerik olan ve saç tellerini de tahrip eden sülfat, boyanın çok daha çabuk akmasına ve altın kumral renginin kısa sürede solmasına neden olabiliyor. Altın tonlardaki yansımaların göz alıcı ışıltısını sekteye uğratan bu madde, elde ettiğiniz rengin dayanıklılığını azaltıyor.

 

Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı Moisture Boom Yoğun Nem Terapisi 350 ml, sülfatsız içeriği ve barındırdığı kolajen & hyaluronik asit ikilisi sayesinde saçlarınıza nem kazandırıp canlanmalarını sağlarken, uyguladığınız saç boyasının dayanıklılığını koruyor. Altın kumral sarısı saçlarınızdaki parlaklığın keyfini uzun süre çıkarabilmek için, Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı kullanabilir ve saçlarınızın hak ettiği bakımı sağlayabilirsiniz.

Saç Bakım Kremini İhmal Etmeyin

Saçlarınıza renk açıcı uygulandıysa, yumuşak ve kolay taranabilir hale gelmeleri için şampuan sonrası saç bakım kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Kullandığınız bakım kremini ambalajında yazan talimatlar doğrultusunda uygulayın ve iyice durulayın.

 

Boyalı Saçlara Özel, Organik Saç Maskesi Uygulayın

Saçlarınızdaki boyanın kalıcılığını artırmak ve saç tellerini onarmak için, haftada 2 kere boyalı saçlar için özel olarak üretilen saç maskelerinden faydalanın. Kullanacağınız saç maskesinin mümkünse organik olmasına dikkat edin. Organik saç maskesi, kimyasal içermediği için saçlarınızı çok daha iyi besliyor ve yıpranan saç tellerini hayata döndürmeye yardımcı oluyor.

 

Yüksek Isıdan Mümkün Olduğunca Uzak Durun

Saç maşası ve düzleştirici gibi cihazlarla saçlarınıza sık sık yüksek ısı uygulamaktan mümkün mertebe kaçınmaya çalışın. Bu durum boyalı veya boyasız tüm saçlarda geçerli olsa da, boyalı saçlarda oluşması mümkün tahribat yüksek ısı ile pekiştirildiğinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Özel günler veya acil durumlar haricinde saçlarınızı doğal haliyle kullanmaya çalışın ve çok sık işlem görmemesi için özen gösterin. Bunun yerine, ısı uygulanmadan saçlarınızı şekillendirebileceğiniz yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Saç Bakımını Besleyici Yağlarla Zenginleştirin

Duştan çıktıktan sonra nemli saçlarınız için, zengin içerikli ve saç tellerini koruyan besleyici yağlardan faydalanmayı unutmayın. Özellikle kolajen, keratin, argan yağı, hyaluronik asit gibi bileşenler içeren saç yağları, saçlarınızın parlaklığını korumaya yardım ederken var olan kusurları da düzenli kullanım ile onarıyor ve çok daha yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Saçlarınızı Çok Sık Yıkamayın

Saçları her gün yıkamak, saç derisindeki koruyucu bakterileri yok ediyor ve bu durum hem kepeklenmeye hem de dökülmelere yol açabiliyor. Öte yandan çok sık yıkanan saçlarda boya dayanıklılığını yitiriyor ve daha çabuk akıyor.

Ilık Su ile Duş Alın

Duş aldığınız duyun çok sıcak olması, cildinize zarar verdiği kadar saç tellerini de olumsuz etkiliyor. Saçların doğal parlaklığını yitirmesini önlemek adına, kış aylarında bile ılık suyla yıkanmaya vücudunuzu alıştırın. Aksi takdirde saçlarınız kuruyabilir veya nemsiz kalabilir.

Saç Uçlarındaki Kırıkları Aldırın

Saç bakım ürünleri kullanmak kadar, saç kestirmek de altın kumral saçların ihtiyaç duyduğu bakım yöntemleri arasında yer alıyor. Saçlar uzadıkça uçlarının kırılması, bakımsız ve solgun bir görünüme yol açtığı için kırıkların yoğun gözlemlendiği bölgelerin düzenli aralıklarla aldırılması gerekiyor. Bu kırıklardan arınmış saçlar, çok daha sağlıklı ve hacimli bir görünüme kavuşuyor. Ancak çok sık aralıklarla saç kestirmek de yaygın kanının aksine saçlara zarar verebiliyor. Bu nedenle belirli bir dengeyi tutturmakta fayda var.