0

Havaların ısınmasıyla nikah tarihleri alınmaya, düğün planları yapılmaya başlandı. Tabii bu durum da beraberinde birçok hazırladığı getirdi. Tüm hazırlıklar bir yana, belki de en keyifle yapılan şeylerden biri gelinlerin gelinlik, düğün saç modelleri ve düğün makyaj seçimleri. Aslında stresli gibi görünen fakat bir o kadar eğlenceli bu detaylara henüz karar vermediyseniz, işinizi kolaylaştırmak için bu sezonun düğün saçı modeli trendlerini bu yazımızda derledik.

Düğün yerinizden gelinlik seçiminize kadar tüm detaylara uygun olabilecek bazı tüyolar ve birbirinden farklı ve güzel düğün saç modelleri ile tüm detaylara hakim olarak yazının sonunda, istediğiniz saç modeline karar vermiş olabilirsiniz. Hadi başlayalım.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -1 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -2 - Saç Bakım Güzellik

Düğünde hangi saç modeli yakışır?

Düğünde yapabileceğiniz birbirinden farklı birçok saç modeli mevcut. Düğün için saç modelleri önerilerine geçmeden önce saç modelinizi seçmeden dikkat etmeniz gereken birkaç noktadan bahsedelim. Bunlardan ilki şüphesiz ki gelinliğiniz. Saç modelinizi gelinlik modelinize uyumlu şekilde yaparak harika bir görünüm yakalayabilirsiniz. Eğer sırtı açık bir gelinliğiniz varsa, sırt dekoltesini ön plana çıkarmak için topuz modellere yönelebilir ya da ince askılı gelinliğiniz üzerine kısa saçlarınızı serbert bırakarak bir taç takabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise, düğün yapacağınız yer. Eğer kır düğünü seçecekseniz, ortama uygun çiçekli taçlar ile düğün saç modelinizi tamamlayabilirsiniz. Kumsal düğü için atmosfere uygun salaş bir topuz ya da salık bir saç da tercih edebilirsiniz.

Son olarak tabii ki düğün tarihiniz de oldukça önemli. Yağmur yağma ihtimali yüksek ya da rüzgarlı bir gün için saç modelinizi hava durumuna göre de şekillendirmeniz gerekebilir. Açık saçlar rüzgarda hızlıca dağılacağı için sıkı bir topuz ya da örgü gibi modelleri de tercih edebilirsiniz. Daha fazla detay için yazımızı okumaya devam edin.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -3 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -4 - Saç Bakım Güzellik

Kısa düğün saçı modelleri

Kısa düğün saç modellerinin gelinlikle ve hatta diğer abiye kıyafetlerde çok yakıştığını söylemekle işe başlayalım. Üstelik çok fazla saç modeli yapmak gibi bir şansınız olmadığını sanıyorsanız da yanılıyorsunuz. Kısa saçlarınıza topuzdan, örgü gibi modellere kadar her türlü saç modelini uygulayabilirsiniz.

Tabii ki ilk önerimiz, açık gelin saçı. Düğün saç modelleri arasında özellikle son yıllarda en çok tercih edilen modellerden biri olan açık saç, kısa saçlarınız ile harika bir uyum yakalayabilir. Hafif şekillendirip dalgalandırdığınız açık kısa saçlarınıza, taşlı ya da çiçekli taçlar takarak son derece sofistike ve cool bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Daha farklı model önerilerine ihtiyacınız varsa, kısa saçlarınızı tepeden bir topuz yaptırabilir ya da saç modeli trendlerinin kraliçesi örgü saç modellerini de tercih edebilirsiniz. Saçınızın ön kısmından başlayarak aşağıya kadar inen balıksırtı bir örgü duvak kullanacaksanız, duvağınız ile de çok yakışacak.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -5 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -6 - Saç Bakım Güzellik

Topuz düğün saçı modelleri

Düğün için saç modellerinin olmazsa olması topuz saç modeli de seçeneklerinizden biri olabilir. Her modelde gelinlik ve kıyafete yakışan topuz saç gece boyu çok rahat etmenizi de sağlar. Topuzun kendi içinde birçok farklı modeli mevcut. Tepeden sıkı ya da salaş bir topuz, enseden topuz gibi modeller en çok tercih edilenler arasında. Topuz seçeneğinizi de giyeceğiniz gelinlik modeline göre tercih edebilirsiniz. İnce askıları olan ya da askısız zarif bir gelinlik için enseden salaş bir topuz tercih edebilir, yüzünüzün önüne birkaç tutam saç modeli düşürebilirsiniz.

Gelinlik tercihiniz kabarık ve taşlı modellerden yanaysa, başınızın tepesinden ya da enseden sıkı bir topuz da tercih edebilirsiniz. Eğer duvak kullanacaksanız, duvağınızı da topuzun tam altına yerleştirebilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -7 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -8 - Saç Bakım Güzellik

Düğün örgü saç modelleri

Saçınız ister düz, ister dalgalı ister gür ister ince telli olsun. Her saç tipine uygun bir örgü gelin saçı modeli mevcut. Balıksırtı örgü, mısır, hasır, sepet, Fransız örgüsü, Helen, Hollanda örgüsü olarak bilinen pek çok örgü çeşidi var. Ayrıca bir o kadar da örgü saç modeli mevcut. Düğününüz açık havadaysa ve gelinlik modeliniz Helenistik bir modelde ise, hiç düşünmeden düğün için saç modelleri tercihinizi örgü saç modellerinden yana kullanarak romantik ve masalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Örgü modelde bir topuz yaptırabilir ya da ensenizden uzun ve salaş bir mısır örgü ile tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -9 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -10 - Saç Bakım Güzellik

Açık gelin saçı modelleri

Daha önce de söylediğimiz gibi, özellikle son birkaç senedir toplu gelin saçı modellerini yerini açık gelin saçı modellerine bırakmış gibi görünüyor. Her gelinliğe ve ortama uyum sağlayan salık saç modelleri düğün ve gelinlerin vageçilmezi. Bu modeller ile hem cool hem modern hem de romantik bir görünüm yakalayabilirsiniz. Dalgalı ya da düz bir fön üzerine birkaç toka kondurarak saç modelinizi tamamlayabileceğiniz gibi farklı açık saç modelleri de deneyebilirsiniz. Saçınızı açık bırakmak istiyorsanız, farklı modeller için ana hedefiniz başınızın üst kısmı olsun. Kulaklarınızın üstündeki hizadan birkaç tutam saç alarak mini bir tepeden topuz ya da ince bir örgü model deneyebilirsiniz.

Salık Saç Düğün Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -11 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -12 - Saç Bakım Güzellik

Kır düğünü saç modelleri

Düğün denilince çoğu gelinin hayalinde olan kır düğünü, gerek ortamı, gerek eğlencesi, gerek doğası gereği en sevilen ve en çok tercih edilen düğün yerlerinden biri. Sizin tercihiniz de geceye oldukça romantik bir hava katan kır düğününden yanaysa, birçok detayı da ona göre seçebilirsiniz. Örneğin gelinliğiniz daha sade formda, kabarık olmayan ve dantelli modellerden olabilir. (Tabii siz kabarık ve şaşa istiyorsanız, bu sizin gününüz, istediğiniz modelden vazgeçmeyin.) Makyaj tercihinizi daha canlı renklerden yana kullanarak saçınızı açık bırakabilirsiniz. Kır düğünü saç modelleri denildiğinde en sevilen modellerden biri şüphesiz açık bırakılan saçlar. Dalgalı açık saç modelinize bir taç eklemeyi de unutmayın. Düğün için saç modelleri önerileri arasında kır düğününe en çok yakışan taç modelleri de şüphesiz çiçekli taçlar.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -13 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -14 - Saç Bakım Güzellik

Duvaklı gelin saçı modelleri

Bir gelinliğin olmazsa olmazı sanıyoruz ki duvaklar. Birçok farklı modeli olan duvaklar da her saç modeline uyum sağlayabilir. Topuzun alt kısmına ya da atkuyruğunuzun üst kısmına duvağınızı yerleştirebilirsiniz. Eğer saçınızı açık bir modelde tercih edecekseniz taç kullanarak tacın üstüne duvak takabilirsiniz. Ensede yapacağınız saç modellerinde de ensenizin hemen altına istediğiniz uzunlukta bir duvak ekleyebilirsiniz.

Daha fazla duvaklı model için Duvaklı Gelin Saçı Modelleri yazımıza da göz atabilirsiniz.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -15 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -16 - Saç Bakım Güzellik

Taçlı gelin saçı modelleri

Sezonun trendlerinden olan saç aksesuarlı özellikle düğün için saç modellerinin vazgeçilmez aksesuarları arasında. Canlı ya da kuru çiçekler, taşlar, inciler ve daha birçok modelde taç bulabilirsiniz. Ayrıca bu taçları her saç modelinin üzerine de kondurabilirsiniz. Sadece uygun olan seçeneği doğru seçmeniz önemli. Sıkı bir topuza en çok yakışacak taç modeli daha taşlı ve incili olan seçenekler iken, salaş bir topuz için büyük çiçekler kullanabilirsiniz. Ayrıca kısa saç düğün modelleri arasında da taçlar oldukça fazla seviliyor.

Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -17 - Saç Bakım Güzellik Düğün Saç Modelleri: 7 Harika Fikir -18 - Saç Bakım Güzellik

Düğün saçı ne kadar?

Aslında her saç artistine göre değişen fiyatlar tabii ki düğün için saç modelleri denildiğinde farklılık gösteriyor. Modelinizi belirledikten sonra gideceğiniz kuaförü seçerek saç modelinize en uygun fiyatı almanız mümkün. Bunun yanında eğer ortalama bir rakama ihtiyacınız varsa 800-900 TL’den başlayıp, 3000 TL’ye kadar değişkenlik gösterebilir. Eğer isim yapmış kuaför ve saç artistlerini tercih edecekseniz 5-6 bin TL gibi rakamlar duymaya da hazır olmalısınız.