0

Bir gelinliği tamamlayan ve en az gelinlik kadar önemli olan şeylerden birinin duvak olduğu aşikar. Kullanması oldukça basit görünen ve sadece düğünün başlangıcında saçınızda duracak duvak aslında birçok detay barındırıyor. Seçtiğiniz gelin saçının duvağa uygun olup olmadığı, duvağın topuzunuzun altında mı üstünde mi olması gerektiği, açık bırakmak istediğiniz gelin saçına nasıl duvak takılacağı, atkuyruğu gelin başına takılan duvağın rahat olup olmayacağı gibi düşünülmesi gereken birçok detay var.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Duvaklı Gelin Saçı Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Tepeden duvak

Tepeden takmak istediğiniz bir duvak en çok başınızın tepesinden yaptırdığınız bir topuzla birbirini tamamlar. İster topuzun hemen altına, isterseniz topuzu örtecek şekilde üste takın hem oldukça şık olacak hem de rahat etmenizi sağlayacak. Bu noktada duvağı saçınızın yukarısından mı yoksa aşağısından mı takmanız gerektiği konusunda kafanız karışabilir.  Eğer duvağınız kısaysa siz hareket ettikçe dağılıp kabarmaması için topuzun altına tutturabilirsiniz. Eğer uzunsa başınızın üstüne yakın yani topuzun üstü ideal olacaktır.

Topuz modele duvak

Tabii ki gelinlerin vazgeçilmezi topuzun birbirinden farklı birçok model seçeneği de var. Ensede, başınızın ortasında ya da tepede konumlandıracağınız bir topuz özellikle kolları olan, kalın askılı ya da derin sırt dekolteli gelinliğinize çok yakışacak. Burada şık ve sıkı bir topuz tercih edebileceğiniz gibi dalgalı ve dağınık bir topuz da yaptırabilirsiniz. Bahsettiğimiz tüm seçenekler her türlü duvak ile uyum sağlayacaktır. Ensedebir modeli tercih ettiyseniz, duvağı topuzun hemen altına takabilirsiniz. Böylece düğün boyu duvağınızı çıkarmak istemiyorsanız da oldukça rahat etmenizi sağlayacak.

Taçlı duvak

Taçlı duvaklı gelin saçı modelleri gelin adaylarının en çok tercih ettiği modellerden. Eğer gösterişli bir model istiyorsanız hiç düşünmeden kendinize bir taç bakmaya başlayabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok modeli ve seçeneği bulunan bu taçlar duvağınızla da bir uyum içinde olacak. Başınızı tamamen saran taşlı bir taç seçtiyseniz, saçlarınızı daha sade tutmayı deneyebilirsiniz. Hatta biraz dalgalar ile açık da bırakabilirsiniz. Küçük ve zarif taçlar seçtiyseniz örgü gelin saçı modellerine bir göz atabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok örgü modeli arasından mutlaka hoşunuza giden bir seçenek bulacaksanız.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Duvaklı Gelin Saçı Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Açık saça duvak

Eğer, düğünün ilerleyen saatlerinde duvağı çıkarmayı planlıyorsanız, saçlarınızı açık bırakabilir ve başın hemen arkasından tutturulan duvak modellerine bir göz atabilirsiniz. Bu modeller, saçın tepe kısmına yakın bir yerden eşarp atılmış gibi sabitlenmesiyle de biliniyor. Özellikle duvağın tam saçlarınıza sabitleneceği kısımda işlemeleri ve dantelleri varsa saçlarınızı açık bırakmak çok doğru bir seçenek olabilir. Saçınızın üst kısmını daha düz alt kısımlarını ise daha büyük ve kalın dalgalar ile şeklinde modellendirebilirsiniz. Eğer duvağınızı daha toplu şekilde istiyorsanız, bir saç aksesuarına ihtiyacınız olabilir. Çiçekler ya da taşlardan yapılmış tokalar, özellikle kısa saçlarınız varsa duvakla harika bir uyum yakalayacaktır.

Yarım topuza duvak

Saçınızı açık bırakmak sizin için riskliyse, yarım bir topuz hatta atkuyruğu modellere yönelebilirsiniz. Kulaklarınızın üst kısmında kalan saçları toplayarak dilerseniz at kuyruğu dilerseniz de topuz yapabilirsiniz. Eğer gelinliğiniz ince askılı, straplez ya da düşük kolluysa bu model ona oldukça uyum sağlayacak. Duvağı nasıl konumlandıracağınız ise tamamen size kalmış. Yarım topuz tercih ettiyseniz, topuza takacağınız ince ve tül bir duvak romantik bir görünüm yaratacak. Üstelik taşlı ya da incili bir tokayla da saçınız ve duvağınız arasında şık bir bağlantı yaratabilirsiniz.