0

Arkadaşlarınız, kardeşiniz ya da kuzeninizin düğünü gelip çattı mı? Özel günlerde kısa saçlarınızı nasıl şekillendireceğiniz konusunda kafanız karışıyor olabilir. Şık bir kısa saç kesiminiz varsa, düz ya da dalgalı bir fön ne giyerseniz giyin kıyafetinize çok yakışacak. Özellikle elbisenizin göğüs ya da sırt dekoltesi varsa kısa saç modern görünmesinin yanında dekoltenizin kapanmamasını da sağlar.

Tabii, her zaman yaptığınız fönün biraz dışına çıkmak da mümkün. Fotoğraflarda iyi görünmek ve kendinizi güzel hissetmek için yapabileceğiniz birçok farklı model var.

Düğün Davetleri İçin Kısa Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Düğün Davetleri İçin Kısa Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Genel olarak, modern düğün daveti kısa saç modelleri, gereksiz aşırılıklar olmadan oldukça basittir. Birkaç şekillendirici ürün, birkaç toka, taçlar, saç bantları ve farklı aksesuarlarla ortama uyum sağlamanız için yeterli.

Örgüler

Örgü kategorisi altında yapabileceğiniz o kadar çok model var ki. Bunlardan bir davete en uygun olanlarını sizin için seçelim.

Öncelikle en pratik olarak elde edeceğiniz model iki yandan balıksırtı. Saçlarınızı tam ortadan ayırın ve iki yandan balıksırtı yaparak örün. Eğer saçlarınız ense hizasında bitiyorsa tam arkadan olacak şekilde, eğer omuzlarınıza kadar geliyorsa yanlara düşecek şekilde konumlandırın. Örgüleri tamamladıktan sonra ellerinizle çekerek biraz gevşetin. Tamamladıktan sonra birkaç renkli boncuk ya da beyaz çiçekler iliştirmeyi de unutmayın.

Diğer bir önerimiz de küçük örgülerden oluşuyor. Saçlarınızı sağ ya da solaayırın. Ayırdığınız saçlardan az olan kısmı tam yüzünüzden başlayacak şekilde sık ve küçük bir örgü şeklinde arkaya kadar örün. Saçlarınızın fazla kalan kısmına ise Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Saç Bakım Kremi sürün ve ellerinizle dalga şekli verin.

Son önerimiz tabii ki düğünlerin vazgeçilmezi taç örgü. Bu model için saçınızın pixie kesimden uzun olması yeterli. Kulaklarınızın hizasından sağa ya da sola doğru gelecek şekilde ince bir balıksırtı örgü yapın. Başınızın diğer kısmına geldiğinizde saçlarınızı toplayın ve alttan tel toka yardımıyla tutturun. Arkada kalan kısımları da ense hizanızdan minik bir topuz ile toplayabilirsiniz. Böylece abiyenizin sırt dekoltesi varsa oldukça hoş görünecek.

Düğün Davetleri İçin Kısa Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Düğün Davetleri İçin Kısa Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Yarım topuz

En kolay ve pratik modellerden biri olan yarım topuz için kısa saçlarınızın kulaklarınızın altı ya da omuz hizasında olması yeterli. Saçlarınızı ortadan ya da yandan ayırın. Kulak üstünden bir tutam alın ve başınızın arkadasında toplayın. Topuz şekli vermek için topladığınız kısmı için döndürerek başınızın arkasında sabitleyin. Saçınızın sağ ya da sol kısmına küçük bir çiçek, inci tokalar ya da büyük çıtçıtlı rengarek tokalar da takabilirsiniz. Bu detaylar kır düğünlerine oldukça yakışacak.

Yarım atkuyruğu

Tıpkı yarım topuz gibi kolayca yapabilceğiniz bir diğer model de yarım atkuyruğu. Bu model için de saçlarınızın uzunluğun kulaklarınızın üstünde olmaması yeterli. Saçlarınızı ince bir tarak ile geriye doğru tarayın ve başınızın tam arkasında küçük bir lastik toka ile bağlayın. Bağladığınız kısma büyük bir kurdele toka takın. Kurdele tokanız yoksa renkli bir eşarbı bağlayarak da kurdele yapabilirsiniz. Son olarak saçlarınızın açıkta kalan alt kısmını Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Saç Bakım Kremi ile şekillendirerek doğal dalgalar yaratın.