1

Eğer katılacağınız düğün geceye uzanmıyorsa ve sade bir mekanda gerçekleşiyorsa makyajınızın ve elbisenizin gösteriş kat sayısını minimumda tutmanızda fayda var. Bu durumda kokteyl elbisesi olarak tanımlanan modellerden destek alabilirsiniz. Örneğin omuzları açıkta bırakan, çiçek desenli elbiseler kır düğünleri için ideal olabilir.

Informel yani nikah gibi resmi giyinmeniz gerekmeyen daha casual bir düğüne katılacaksanız etek ile üst veya pantolon ile üst giyebilirsiniz. Hatta bu tür düğünlerde topuklu ayakkabı giymenize dahi gerek yok. Örneğin bahçede ufak bir kutlama yapılacaksa şık bir düz ayakkabı ile rahatça dans edebilirsiniz. Erkekler için ise bol pantolon ile şık bir gömlek son derece hoş bir görünüm. Ama siz yine de spor ayakkabı giymekten kaçının; bunun yerine oxford tipi ayakkabıları veya loafer’ları tercih edin. Gündüz de olsa bir düğünde fazla spor görünmek istemezsiniz.

Makyaj konusunda ise cilt renginizi göz önünde bulundurarak bir seçim yapın. Örneğin esmer tenliyseniz esmerlere özel makyaj tüyoları ilginizi çekebilir.

Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Gardırobunuzun kurtarıcı rengi siyahtan yardım alın

Siyah eski dönemlerde kasveti çağrıştırdığı için fazla tercih edilmiyordu belki ama modern dünyada siyah giymek hemen her törene uyum sağlıyor. Gündüz gideceğiniz bir davette de renkli ve çiçekli giymek gibi bir tercihiniz varsa siyah burada da uygun olacaktır. Bu kurtarıcı renk hem daha zayıf hem de daha şık görünmenin en basit yolu. Gardırobunuza göz atın ve siyah elbiselerinizden birini seçin.

Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Gün boyu rahat edebileceğiniz bir ayakkabı seçimi yapın

Çok eğleneceğiniz bir düğünde ayakkabılarınız rahat olmadığı için hareket edememekten daha kötü pek az şey vardır. Bunun için topuklu boyu konusunda bu faktörü göz önünde bulundurarak bir seçim yapın. Katılacağınız düğün gündüz olacağından çok yüksek topuklu ayakkabılar yerine rahat hareket etmenize olanak tanıyacak ayakkabılar giyebilirsiniz.

Hala emin değilseniz geline danışın

Uzun araştırmalar yapmanıza rağmen kıyafetinizden emin değilseniz geline danışmak iyi bir fikir olabilir. Çünkü hem ortam hem diğer davetliler hakkında tüyo alırsanız ne giyeceğiniz de kafanızda daha çok şekillenir.

Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-5 - Saç Bakım Güzellik Gündüz Düğününde Ne Giyilir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Son olarak...

Elbisenizi tamamlayacak bir saç modeli tercih ederken yine abartıdan uzak durmaya çalışın ve kuaföre gitmek yerine her daim güvendiğiniz bir saç modelini uygulayın. Bu noktada Toni&Guy Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey uyguladığınız saçlarınız ile doğallığınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Makyajda ise ya gözlerinizi ya da dudaklarınızı ortaya çıkaracak hafif bir uygulamadan yana tercih yapmaya özen gösterin.

Belli ki özel günler sizin için önemli... Mesela Sevgililer Günü! Sevgilililer Gününe Özel Manikür Fikirleri için yazımızı incelemeyi unutmayın.