1

 “Nasıl yani? Kırıklarımı kendim mi keseceğim?” düşüncesindeyseniz, sizi bu yazımıza göz atmaya davet ediyoruz.

Öncelikle, bu işlem sırasında kendinizden emin olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekiyor. Evde saç keserken ister ıslak, ister kuru saçla çalışabilirsiniz. Ancak uzmanlar, saçınızı kuru kesmenizden yana. Böylece saçın aldığı şekli daha net görebiliyorsunuz. 
 
Bu işlem o kadar da zor değil. Yıpranmış saçlarınızdan kendi sorumluluğunuzda kurtulabilirsiniz. 

Nasıl Yapılır?: Evde Saç Kırıklarını Almak-1 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Yapılır?: Evde Saç Kırıklarını Almak-2 - Saç Bakım Güzellik

Kuru kesimde iki farklı yol var. Eğer simetri konusunda takıntılıysanız ve titiz çalışmaya hazırsanız, başınızı öne eğin ve makası dik tutarak saçınızı tutup çekme hareketi ile hafif hafif kesmeye başlayın. Bu şekilde uçlarındaki kırıklardan kontrollü şekilde kurtulabilirsiniz. Bu işlem için iki elinizi de düzgün yönetebiliyor olmanız gerekiyor, aksi halde saçınızı yamuk kesebilirsiniz. 

Kırıklarından almanın bir diğer yolu da, saçınızı örüp aralardan çıkan saç tellerini kesmek. Sağlıksız saçlar kendini bu şekilde belli ediyor ve aralardan çıkıyor. Bu yöntemi, saç tutamlarını burarak da uygulayabilirsiniz.  

Nasıl Yapılır?: Evde Saç Kırıklarını Almak-3 - Saç Bakım Güzellik Nasıl Yapılır?: Evde Saç Kırıklarını Almak-4 - Saç Bakım Güzellik

Kesim işleminden sonra saçlarınıza güzel bir bakım uygulamayı da unutmayın. Elidor Anında Onarıcı Bakım Serisi saçlarınıza bu işlemden sonra iyi gelecek. 

Yeni ve bakımlı saçlarla güne hazırsınız.