0

İnce telli saçlarınız varsa seçtiğiniz saç kesimi oldukça önemli. Genel olarak bob ve lob kesim bu saç tipi için mükemmel seçenekler. Bununla birlikte saç kesiminiz ne kadar başarılı olursa olsun; ince telli saçlar için en kötü şekillendirme hataları ağır saç kremi ve ağır saç yağları kullanmak. Bunlar sadece saçlarınızı yağlı göstermekle kalmaz, aynı zamanda ağırlaştırır ve hacimli görünme potansiyellerini engeller.

Hayalinizdeki saç görünümüne kavuşmak için saç tipinize uygun saç kesimlerini keşfedin. Size ilham olabilecek modeller için okumaya devam edin.

Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-1 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Hafif katlı, yumuşak küt kesim

İnce telli saçların olabildiğince gür ve hacimli görünmesi için ultra keskin ve kısa bir saç kesimine ihtiyaç duyduğu yönünde yanlış bir görüş var. Oysa siz de omuzlarınızın altına düşen bir saç kesimi yaptırabilir veya saçlarınıza kat attırabilirsiniz.

Eğer saçlarınız ince yapılıysa ancak onları uzun kullanmayı seviyorsanız ya keskin olmayan bir saç kesimi ya da neredeyse saç boyunuza yakın yerlerden başlayan katlara sahip bir saç kesimi benimsemelisiniz. Ayrıca kesiminiz saçlarınızın ön kısmında çene hizasından başlayarak boyuna doğru ilerleyen stratejik bir yüz çerçevesi oluşturmalı.

Tek boyutlu bob kesim

Tek boyutlu bir bob veya lob kesim, ince telli saçlar için en ideal saç kesimlerinden biri. Yine saç boyunuz konusunda çene, boyun ve hatta köprücük kemiğine vurgu yapmak için düz bir kesim tercih etmenizi öneririz. Bu saç kesimi saçlarınızın görünümünü toplar ve ister düz, ister dalgalı olsun anında şık bir stil kazandırır. Kuaförünüzle bu saç modeli hakkında konuştuğunuzda, sizin için en uygun olan uzunluğa karar vermenize yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-3 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Uzun, katlı ve yüzü çerçeveleyen katmanlar

İnce saçlarla ilgili yapılan bir yanlış da onlara çok fazla kat verdirmek. Bu genellikle doğal dokusu gereği saçlarınızı daha az yoğun ve daha az hacimli hale getirir. Burada önemli olan doğru uzunluğu ve katmanları belirlemeniz. Eğer kısa veya orta uzunlukta saçlara sahip değilseniz, katlı ve yüzünüzü çerçeveleyen katmanlı bir saç kesimi tercih edin. Bu saç kesimi aynı zamanda minimum şekillendirme ve bakım gerektirdiği için saçlarınızın her zaman hacimli görünmesini sağlar.

Pixie kesim

Pixie kesim, ince telli saçlarınıza dolgunluk kazandırmak için harika bir seçim. Klasik bir pixie kesim, saçlarınızdaki hafif katmanlar sayesinde saç yoğunluğunuzu maksimumda gösterir. Ayrıca bu kesim de az bakım ve az şekillendirme gerektirir. Saçlarınızı kestirmeden önce kuaförünüzden size minimum katman ile tam veya yoğun bir pixie kesim yapmasını isteyin.

Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-5 - Saç Bakım Güzellik Saçlarınızı Olduğundan Daha Gür Gösterecek Saç Kesimleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Hafif katlı, uzun lob kesim

İnce saçları gür ve hacimli gösterecek bir diğer önerimiz ise dalgalı ve orta uzunlukta bir saç kesimi. Hafif katlardan oluşan uzun lob saç kesimi, pixie veya bob gibi ciddi bir değişiklik yapmak istemeyenler için harika bir seçenek. Kuaförünüze saçlarınızda yumuşak katmanlar oluşturmak istediğinizi söyleyin. Bunu sağlayacak doğru katlar vermek, gerçekten saçlarınızın dolgun görünmesini sağlayabilir. Üstelik bu stil genellikle herkese yakışır ve yaz boyunca keyif aldığımız doğal kumsal dalgalarını kullanmanın harika bir yoludur.

Bu saç kesimine saçlarınızı ağırlaştırmadan şekil vermek için ise Elidor 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Şekillendirici bakım kremleri, dalgalı saçlı kişilerin 24 saat boyunca canlı ve belirgin buklelere sahip olmasını sağlarken aynı zamanda onlara hacim de katıyor.

İnce telli saçlara özel bakım önerileri için İnce Telli Saçlarınızı Hacimli Gösterin başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.