0

Lob saç kesimi, bir sonraki kuaför ziyaretinizde göz önünde bulundurmanız gereken bir trend. Bu saç modeli son dönemde ünlüler arasında çok popüler; aynı zamanda çok yönlü. Lob kesim, yuvarlak yüz şekillerinin yanı sıra uzun, kalp, kare ve oval yüzler için de oldukça ideal bir seçenek olabilir. Yani ne tür bir saça sahip olduğunuz, yüzünüzün nasıl bir şekle sahip olduğu ve hangi saç rengini kullanmayı tercih ettiğiniz önemli değil. Lob saç modeli hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulabilirsiniz. Bu popüler saç kesimine daha yakından bakmaya hazır olun.

Lob Saç Kesimi Nedir? Lob Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Lob Saç Kesimi Nedir? Lob Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Lob saç kesimi nedir?

Lob saç kesimi, aslında uzun bob saç kesimi anlamına gelir. Yani kısa bir bob ile orta uzunlukta bir kesim arasında bir yerdedir. Aşırı dramatik olmadan biraz daha kısa bir saç istiyorsanız aradığınız şey lob kesim olabilir.

Hala lob kesimin nasıl göründüğünü merak ediyorsanız bu şımarık stile bir göz atın. Dalgalı uçlar ve uzun katmanlara sahip klasik lobun daha uzun versiyonu, mükemmel bir örnek. Onu eğlenceli hale getirmek ve seksi bir görünüm elde etmek için saçlarınızda kül sarısı tonlara sahip ombre ve koyu renkli kökler yaratmayı deneyin.

Lob saç kesimini şekillendirmenin çok kolay olduğunu da hatırlatalım. Sadece saçlarınıza hacim veren bir ürün kullanın ve saçlarınızı yuvarlak bir fırça ile kurutun. Derin bir şekilde yandan ayırın ve şekillendirin.

Lob saç kesimi kimlere yakışır?

Cevap basit: Herkese! Lob kesimin en dikkat çeken özelliklerinden biri neredeyse her yüz şekline ve saç yapısına kolayca uyum sağlaması. Modern bir tarzı öne çıkaran bu saç modeli oval, üçgen, kare, elmas, uzun gibi yüz şekilleriyle doğal bir uyum yakalar. Çünkü saçların ön bölümündeki katlı tutamlar, yüz hatlarını daha yumuşak göstermeyi sağlar. Ayrıca ince telli saçlar için saç kesim modelleri ve gür gösteren saç kesimleri arasında yer alır. Lob saç kesimi bob kesime kıyasla formunu daha uzun süre korur. Siz de saçlarınızda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız saç renginiz ve yüz şekliniz fark etmeksizin lob kesime bir şans verebilirsiniz.

Lob Saç Kesimi Nedir? Lob Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Lob Saç Kesimi Nedir? Lob Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Lob saç kesimi nasıl yapılır?

Lob saç modeli ile ilgili merak edilen sorulardan biri de bu. Lob saç kesiminde saçlar tıpkı bob kesim gibi tamamen küt kesilmez. Saçların enseye dökülen bölümleri daha kısa kesilirken önler daha uzun bırakılır. Kısaca boyun hizasında düz bir çizgi halinde kesilen saçlar, öne doğru hafif bir eğimle uzar. Bu sayede saçlar daha dolgun ve gür görünür, boyun ise daha ince bir görünüme sahip olur. Elbette tercih edilebilecek farklı lob saç modelleri de var. Örneğin yüzün bir tarafındaki saçların daha kısa tutulduğu asimetrik modeller, daha farklı bir görünüm yaratmak için oldukça ideal seçeneklerden biri.

Lob saç modelleri

Lob saç kesimi konusunda tercih edebileceğiniz birçok farklı seçenek olduğunu söyledik. İşte size ilham olabilecek bazı lob saç modelleri.

Asimetrik lob saç kesimi

Lob saç kesiminin en güzel hali, asimetrik olanı olabilir. Özellikle ince telli saçlara çok yakışan bu uzun bob kesim gösterişli bir görünüm elde etmenizi sağlar. Saçın tek tarafının daha uzun bırakıldığı bu modelin son derece doğal ve kolay kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Açılı lob saç kesimi

Saçlarınızı kısa kestirmeye hazır olup olmadığınızdan emin değil misiniz? Öyleyse açılı bir lob kesim deneyin. Saçlarınızı hacimli kullanmayı seviyorsanız bu model size ön kısımda daha fazla uzunluk sağlar. Dalgalı saçlarınızı daha uzun açılı bir lob kesim ile kolayca topuz, atkuyruğu ve örgü haline de getirebilirsiniz.

Katlı lob saç kesimi

Katlı lob saç kesimi biraz daha cüretkar ama eğlenceli bir görünüm isteyenler için ideal. Bu modeldeki saçlarınızı şekillendirmek için saç maşası kullanın ve saçlarınızda yumuşak dalgalar yaratın.