0

Saçlarınıza bakım yapmanın en keyifli yollarından biri de saç maskeleridir. Saç maskesi yapmayı alışkanlık haline getirdiğinizde bu ritüel size yalnızca fiziksel değil, ruhsal olarak da güzel dönüşler sağlayacaktır.

Saçları nemlendirmek ve onarmak için uygulanan saç maskeleri saçta en az 10 dakika bekletildiği için, başlamadan önce vaktiniz olduğuna emin olun.

Saç Maskesi Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?-1

Kullanım amaçlarına göre duşta ya da duştan önce olmak üzere iki farklı şekilde uygulanabilen maskeler, durulanmak üzere formüle ediliyor. Duşta uygulanan maskeler çoğunlukla haftalık nemlendirici bakımlara dahil edilirken; duştan öncekiler daha yoğun bir onarım için saçta 20 ila 45 dakika (hatta belki bir gece boyunca) bekletilebiliyor. Bunlar  saç diplerine de uygulanarak kökten uca bakım yapan maskeler. Duştan önce uygulanan maskeler yağ bazlı olduğu için, haliyle yoğun kıvamlı olabiliyor. Saç uzatmak için de idealler.

Saç Maskesi Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?-2

Duştan önce uygulanan maskelerin saçları güçlendirdiğine ise zaten aşinasınız. Krem formundaki bu ürünlerden biri de Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Maskesi by Elvin Levinler

Saç Maskesi Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?-3

Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Maskesi Nasıl Uygulanır?

  1. Nar Çekirdeği Yağı ve C vitamini içeren Elidor Saç maskesini tüm saçınıza yedirin.
  2. Maskeyi saçlarınızda 5 dakika bekletin.
  3. Saçlarınızı ılık su ile durulayın.
  4. Şimdi saçlarınızı Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Sampuanı by Elvin Levinler ile şampuanlayabilirsiniz.
  5. Son olarak Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Kremi by Elvin Levinler ile saçlarınızı kremleyin ve ardından ılık su ile iyice durulayın.