0

Saç şekillendirme konusunda seçenekler, yaratıcılığınıza bağlı. İlham verici pek çok model, ekleyeceğiniz küçük detaylarla bambaşka bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir. Şelale saç örgüsü (waterfall braid) adındaki bu model de örgüye getirdiği yenilikçi ve modern bakış açısıyla pratik saç modelleri önerilerimizdeki yerini kolaylıkla alıyor. Şelale örgü saç modelleri ile şık görünmek istediğiniz herhangi bir günü kurtarabilir ve saçlarınızla göz kamaştırabilirsiniz. Bu stilin trend mezuniyet saç modelleri arasında yer aldığını da belirtelim.

Kolay saç örgü modelleri arasında olan Şelale örgüsü hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Şelale Örgü Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Şelale Örgü Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Şelale saç örgüsü nasıl yapılır?

Şalale saç örgüsü modelini uygulamak için sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin:

  • Nemli saçlarınıza TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey uyguladıktan sonra, saç düzleştirici yardımıyla saçlarınızı pürüzsüz hale getirin.
  • Saçlarınızı her zaman kullandığınız yönde veya ortadan ikiye ayırın.
  • Öncelikle saçlarınızın ön bölümünden bir tutam alın ve aldığınız bu tutamı üç eşit parçaya bölün. Tutamları numaralandıracak olursak en öndeki parça 1, ortadaki parça 2, en arkadaki 3 olabilir.
  • Saçlarınızı tutamlara böldükten sonra 3. parçayı diğer 1 ve 2 numaralı parçanın arasından geçirin.
  • Geçirdiğiniz 3 numaralı parçayı öne doğru bırakıp, onun önünde kalan 1. parçayı arkaya doğru uzatın.
  • Sonuçta 3 numaralı parça aşağıda kalsın ve 1 numaralı parça da yay şeklinde arkaya uzanmış olsun. 2. parça ise elinizde beklesin.
  • Ardından arkadan yeni bir küçük saç tutamı alıp bunu da yine 1 ve 2 numaralı parçanın arasından geçirin.
  • Geçirdiğiniz tutamı yine öne bırakın. Altta kalan 3 numaralı parçayı kıvırarak yeni bir tutam alın.
  • Örülmek istenen bölüm tamamlanana kadar aynı işlemi tekrarlayın.
  • Her iki tarafı da örerek kullanabilirsiniz.

Bu modeli düz yerine dalgalı stilde kullanmak isterseniz TONI&GUY Dalga Sabitleyici Krem Jöle uygulayabilir ve gün boyunca muhteşem buklelerinizin keyfini çıkartabilirsiniz.

 

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Şelale Örgü Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır? Şelale Örgü Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Şelale örgü saç modelleri

Şelale örgü nasıl yapılır, artık biliyorsunuz. Gördüğünüz gibi şelale örgü yapılışı son derece kolay. Her ortamda kullanabileceğiniz bu kurtarıcı saç modeli ayrıca onlarca farklı stilde yapılabilir. Özetle; şelale örgü saç modellerinin tamamı, dalga dalga uzanan bir örgüye sahip olmak isteyenler için harika bir seçenek.

Toplu şelale örgüsü saç modeli

Şelale örgüsü yapımının ardından dilerseniz saçlarınızı atkuyruğu veya dağınık topuz yapabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı ördükten sonra lastik bir toka ile enseden atkuyruğu şeklinde toplayın. Veya yine ensede dağınık topuz yapın. Bu tür bir modelle isterseniz şık bir akşam yemeğine dahi katılabilirsiniz. 

Tek taraflı şelale örgüsü saç modeli

Şelale örgüsü modelinde genelde saçın iki yanına da örgü yapılır ve örgüler saçın arkasında birleştirilir. Dilerseniz bu modeli tek taraflı da kullanabilirsiniz. Bunun için saçlarınızı yandan ayırın ve tek tarafına yukarıdaki adımları izleyerek şelale örgü yapın. Ardından örgünüzü başın arkasında bir tel toka ile sabitleyin. Saçınızın diğer tarafını ise hacimli bir şekilde görünmesi için açık bırakın.

Çiçek şelale örgüsü saç modeli

Şu sıralar çok sevilen modellerden biri de çiçekle örülmüş saçlar. Bunun için bildiğimiz şelale örgüsü yapın. Ardından arkada örgüleri birleştirdiğiniz parçayı alın, düz örgü gibi örün ve bitince biraz gevşetin. Sonrasında örgüyü dipten başlayarak kendi çevresinde toplayın ve ona gül şeklini verin.

Ayrıca Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır? : 6 Adımda Mısır Örgüsü ve Kuru Saçlara Özel Bakım Önerileri yazılarımız ilginizi çekebilir.