0

Vazgeçilmez saç modelleri arasında olan kahkülü her kadın hayatında en az bir kez denemiş ya da denemeyi düşünmüştür. Kestirmeden önce heyecanlandıran, görünümünüze ve tarzınıza farklı bir hava katan kahküller her sezon trend saç modelleri arasında yer almaya da devam ediyor.

Özellikle kısa saça çok yakışan, tüm havanızı anında değiştiren kahkül, cool bir görünüm vermesiyle de çok seviliyor. Birbirinden farklı birçok modeli olan kahküller arasından saç şeklinize ve yüz tipinize uygun bir model seçmek de oldukça önemli. Yan kahkül, kısa ya da uzun modeller, perçemler, asimetrik kesimler ve daha birçok seçenek hakkında tüm detayları sizin için araştırdık. Yüz şeklinize ve tarzınıza en uygun model için yazımızı okumaya devam edin.

Kahküllü Kısa Saç Modelleri Hakkında Her Şey -1 - Saç Bakım Güzellik Kahküllü Kısa Saç Modelleri Hakkında Her Şey -2 - Saç Bakım Güzellik

Kısa ve kahküllü saç modelleri

Tarzınıza gizemli bir hava katan kahkül seçerken saç modelinize uygunluğunu göz önünde bulundurmanız mühim. Saçınız pixie cut kadar kısa bir modeldeyse gözlerinize kadar inen uzun bir kahkül yerine daha asimetrik ve kısa bir model deneyebilir, omuz hizasında küt saçlarınız varsa ona uygun bir model seçebilirsiniz.

Kısa küt saça kahkül

Kısa saç modelleri arasında en çok sevilen küt saçlarınıza neredeyse her kahkül modelini uygulayabilirsiniz. Genellikle kahkülde de kaşlarınıza kadar inen uzunlukta küt bir kesim tercih edebilirsiniz. Özellikle düz ya da dalgalı saçlarınız varsa bu model size çok yakışacak. Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, kahkülünüzün ortasını yanlara göre daha kısa tutmak yüzünüzün de daha oval bir görünümde olmasını sağlar

Saçınız kıvırcıksa küt bir kesim kabarma ve elektriklenmelere neden olabilir. Küt ve düz bir modelde kahkül yerine katlı bir model tercih edebilir ya da saçın uçlarının ince bir kesim ile tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Şekillendirme tüyosu vermemiz gerekirse, düz saçlarınızı duştan sonra kuruturken saç kurutma makinesini kahkülün tepesinden uçlara doğru tutmayı deneyin. Eğer dalgalı ve kıvırcık saçlarınız varsa Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendirici Krem kullanarak ellerinizle şekillendirerek daha düzgün dalgalar ve bukleler elde edebilirsiniz.

Kahküllü Kısa Saç Modelleri Hakkında Her Şey -3 - Saç Bakım Güzellik Kahküllü Kısa Saç Modelleri Hakkında Her Şey -4 - Saç Bakım Güzellik

Pixie cut saça kahkül

Saçın asimetrik bir kesimle ense hizasında bir kısalıkta olduğu pixie cut model de en sevilen kısa saç modelleri arasında. Eğer saçınız pixie bir modeldeyse, düz ve küt kesimler yerine asimetriden yardım alın. Kahkülünüzü sağa ya da sola atarak kolayca şekillendirebileceğiniz modeller deneyebilirsiniz. Özellikle alnınız darsa, alın kısmınızın tamamen kapanacağı bir modelden uzak durarak saç kenar kısımlarının biraz daha uzun, uçların ise tamamen aynı hizada olmadığı perçem saç modelleri arasından da tercihinizi yapabilirsiniz.

Kısa kahkül

Yukarıdaki örneklerde kaş hizasına kadar inen kahkül modellerinden bahsettik. Sırada özellikle son birkaç yıldır ön plana çıkan kısa kahkül modeli var. Küçük bir yüzünüz ve dar bir alnınız varsa, yüzünüzü daha fazla küçültmemek için kısa kahkülü deneyebilirsiniz. Alnınızın genişliğine göre 2 ya da 3 parmak kalınlığında olan bu modeli genellikle küt bir bitişle uygulanır. Saçınız kulak hizasından daha uzun modellerde ise, kısa kahkül ile kendinizi çok iyi hissetmeniz mümkün.

Yan kahkül

Kahkülün genellikle farklı uzunluklarda olduğu bu model, saçın sağ ya da sol yanına almasıyla kullanılır. Yüzün önüne düşen saçlar, kenar kısımdaki saçlara göre daha kısa olarak kesilir. Bu modeli kısa ve asimetrik perçemler gibi de düşünebilirsiniz. Kısa saçlarınızı şekillendirdiğiniz modele göre tek bir yana alarak kullanabileceğiniz yan kahkül ortadan ayırdığınız saçları iki yana atarak da kullanılabilir. Bu çeşitlilik yüzünden de çok fazla tercih edilen yan kahkül kullanım farklılığı nedeniyle genellikle yer yüz tipine ve saç şekline de uygundur.