0

Nar, dünya çapında yaygın olarak yetiştirilen ve geleneksel olarak sağlığın, bereketin, sonsuz yaşamın sembolü olarak görülen bir meyve. Bu lezzetli meyvenin sadece kendisi değil yağı da güzelliğinize sayısız fayda sağlıyor. Nar yağı, meyve taneciklerinin içinde bulunan tohumlardan (çekirdeklerden) güneşte kurutma ve soğuk presleme yöntemiyle elde ediliyor. 

Nar çekirdeği yağı faydaları

Nar çekirdeği yağı antioksidanlar açısından zengin olan E vitamini, K vitamini, C vitamini, potasyum, bakır, çinko ve demir gibi yararlı içeriklerle dolu. Bu şifalı yağın saçta hoş bir koku bırakan hafif meyvemsi bir kokusu ve sarımsı bir rengi var. Ayrıca son derece hafif ve uygulandığında hızla emilen bir forma sahip.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Nar çekirdeği yağının saça faydaları

Nar çekirdeği yağının saç sağlığına faydaları ise saymakla bitmiyor. İçeriğindeki punisik asit kuru saçların canlanmasına ve güçlenmesine yardımcı oluyor. Oleik asit ve E vitamini içeriği, saçın yumuşaklığını ve esnekliğini koruyor; kepeği ortadan kaldırıyor ve daha sağlıklı bir saç derisi için ortam sağlıyor. Nar çekirdeği yağındaki linoleik asit içeriği nem tutmayı artırarak saç derisini rahatlatıcı özelliğe sahip. Ayrıca hafif bir yağ olması sebebiyle saçta herhangi bir kalıntı bırakmadan kolayca emiliyor; bunu yaparken gözenekleri tıkamıyor.

Nar çekirdeği yağının cilde faydaları

Tabii nar çekirdeği yağının cilde faydaları da oldukça fazla. Cildin parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olan nar çekirdeği yağı cildin yağ oranını dengeleyerek canlanmasını da sağlar. Ayrıca cildin kolajen üretmesini teşvik ederek ince çizgi görünümünü azaltmaya da yardımcı olabilir.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Nar Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

1973’ten bu yana kullanıcıları için denemekten, keşfetmekten keyif alacakları yenilikçi ürünler geliştiren Elidor, nar çekirdeğinin tüm bu faydalarını saçlarınızda hissetmeniz için Elidor by Elvin Levinler Serisi’ni hazırladı. Enerjinin kaynağı saçlarınız Elidor by Elvin Levinler Saç Bakım Serisi ile hep istediğiniz gibi hacimli!

Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Şampuan by Elvin Levinler, nar çekirdeği yağı ve C vitamini içeren özel formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmaz ve saçlarınızın hacmini gün boyu korumasına yardımcı olur.

Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Kremi by Elvin Levinler, zengin besleyici içeriğiyle saçlarınıza güç verir.

Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Süper Saç Kremi by Elvin Levinler, saçlarınızı onarırken içeriğindeki koku incileri sayesinde onlara 48 saat etkili bir koku ve yumuşaklık kazandırır.

Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Süper Saç Maskesi by Elvin Levinler, duş öncesinde uygulandığında doğal içeriklerle zenginleştirilmiş formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmadadan bakım yapar.

Elidor Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Yağı by Elvin Levinler, saçlarınıza dolgunluk ve canlılık getirir.