KAKÜL MODELLERİ

Geçmişten bugüne modası hiç geçmeyen, moda ikonların tarafından tercih edilen kakül, en popüler saç kesim modelleri arasında.


Kakül, kişinin yüz hatlarını öne çıkaran, bakışlarına derinlik kazandıran bir saç kesimidir. Saç kesimini başka bir boyut ve görünüm kazandıran kakül, yüzün görünümünü de değiştirir. Yüz şeklinize ve saç yapınıza göre kesilmiş bir kakül, yüz hatlarınızı tam da istediğiniz gibi vurgulayabilir. Doğru kakül kesimi hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa Saç Bakım Güzellik’teki kakül konulu içeriklerimize mutlaka göz atın.

Kakül ile yüz hatlarınızı vurgulayın

Kakül, kesim şekline göre kişiye asi, naif ya da modern bir tarz kazandırabilir. Kakülün yüz hatlarınızı vurgulayabilmesi için doğru bir kesim tekniğini tercih etmeniz önemlidir. Eğer saçlarınızda kakül gibi bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız öncelikle yüz şeklinize göre en uygun modeli seçmeniz gereklidir.


Kakül, yuvarlak, kare, oval ve uzun gibi farklı yüz şekilleri için uygun olarak kesilmelidir. Örneğin, düz bir çizgi şeklinde kesilen kaküller kare ve yuvarlak yüzlere yakışırken yumuşak ve doğal görünüm sağlayan yandan ayrılmış kaküller ise uzun ve oval yüzler için ideal olabilir. Kesim şeklinin yanı sıra kakülün bakımı da oldukça önemlidir. Peki, yüz hatlarınızı vurgulayan kakülleri nasıl kestirebilir ve bakımını nasıl yapabilirsiniz? Saç Bakım Güzellik’te tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Doğru kakül kesimi için ipuçları

Saç Bakım Güzellik’te doğru kakül kesimi hakkında birçok içerik yer alıyor. Farklı yüz tipleri için yan kakül kesimi, perde kakül ve perçem hakkındaki bilgiler sayesinde size en uygun modeli kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda Saç Bakım Güzellik’te kıvırcık, düz ve dalgalı saçlarda kakülün nasıl olması gerektiğiyle ilgili içerikler de mevcut.


Kakül, direkt olarak alın bölgesiyle temas ettiği için yağlanmaya daha fazla meyillidir. Saç Bakım Güzellik’te kaküllerin daha temiz ve kuru görünmesi için neler yapabileceğinize dair bilgilere de ulaşabilirsiniz. Kakül kestirmeden önce bilmeniz gereken tüm detaylara ulaşarak yeni saç modelinizi daha rahat kullanabilirsiniz.


Siz de Saç Bakım Güzellik’te sunduğumuz kakül modelleri içeriklerimize hemen göz atabilirsiniz.