0

Eğer saçlarınızda değişiklik yapmak istiyor ve bunun yolunun kakül kestirmek olduğunu düşünüyorsanız, bunu yapmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey var. Sonuçta, bir elbiseyi veya bir çift ayakkabıyı iade edebilirsiniz. Ama kakül kestirmek öyle mi? Resmen çok daha büyük bir sorumluluk.

Kakül çoğu kişiye yakışsa da (sonuçta her saç tipi ve yüz şekli için harika seçenekler var) kesim yapmadan önce kesinlikle aşağıdaki noktalar hakkında kendinizi bilgiyle donatmanız gerekiyor! Keşfetmek için okumaya devam edin.

Kakül Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler-1 - Saç Bakım Güzellik Kakül Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler-2 - Saç Bakım Güzellik

Kakül, 2022 yılında da trend bir görünüm mü?

Kesinlikle evet! Kakül her zaman tarzdır; yıllar içinde sadece değişir ve gelişir. İster Sandra Oh gibi kıvırcık kahküllere sahip olun, ister Elizabeth Olsen gibi küt saçaklara sahip olun, tek yapmanız gereken artık ortaokulda olmadığınızı hatırlamak. Farklı kakül modelleri moda dünyasına girip çıksa da şu anda makyaj görünümlerinde odak noktası gözler olduğu için kaküller bu özelliği çerçevelemeye ve vurgulamaya yardımcı oluyor. Stil anahtar kelime! Size yakışan kakülü bulduktan sonra, geriye düşünmeniz gereken hiçbir şey kalmayacak!

Dikkate alınması gereken temel şeyler neler?

  1. Doğal saç yapınız
  2. Bakımının ne kadar süreceği (veya buna zaman ayırmaya ne kadar istekli olduğunuz)
  3. İş veya spor yaptıktan sonra hala sevimli görünüp görünmeyecekleri
  4. Gerçekten kakül isteyip istemediğiniz

Elbette istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz, sonuçta saçlar kesilse bile yeniden uzar... Yine de kimse kaküllerini uzatmak için altı ay harcamak istemez. Bu yüzden seçeneklerinizi önceden tartın ve buna göre karar verin.

Ne sıklıkla yeniden düzeltilmeye ihtiyaçları olacak?

Tarzınıza ve saç dokunuza bağlı olarak bu süre 2-12 hafta arasında değişebilir. Tüm kaküller aynı şekilde kesilmez. Saç dokuları da tamamen aynı değildir. Bu yüzden tarzınızı taze tutmak için stilistinizle konuşun ve onları asla kendiniz kesmeyin.

Kakül Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler-3 - Saç Bakım Güzellik Kakül Kestirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarım kıvırcık, yine de kakül kestirebilir miyim?

Tabi ki kestirebilirsiniz. Sadece şunları unutmamanız gerekiyor:

  • Bukleler saçı kısalttığı için kaküllerinizin biraz daha uzun kesilmesi gerekecek.
  • Saçlarınızın neme ihtiyacı olacak. Bu noktada size önerimiz Dove Yoğun Onarıcı Şampuan. Keratin Onarım Teknolojisi içeren Dove Yoğun Onarıcı Şampuan, yıpranmış saçları içten dışa onarır, nemlendirir, besler ve tekrar yıpranmasını engellemeye yardımcı olur.
  • Kıvırcık saçlar için bazı kakül kesimleri çok daha iyi. Ayrıca iyi bir kıvırcık saç stilisti bulmanız da kesinlikle önemli.

Saçlarımı kestirmeden kakül görünümünü deneyebilir miyim?

Kendall Jenner takma kakül takabiliyorsa, siz neden yapamayasınız? Bunun için kuaförlerde satılan kakül parçalarına yatırım yapın ve nasıl hissettiğinizi gözlemleyin. Saçlarınız yeterince uzunsa kendi saçınızla bile sahte kaküller yapabilirsiniz.

Ne sürede uzayacaklar?

Elbette bu, kısa kakül, perde kakül veya düz kakül gibi hangi stile sahip olduğunuza bağlı. Ayrıca saçlarınızın uzama hızı da önemli. Kakül uzatmak gerçek bir sabır testi; hatta harika bir kuaför için daha da iyi bir test. Bu yüzden kakül kestirmeden önce kuaförünüze güvendiğinizden ve bunun geçiş döneminde de sürecek bir ilişki olduğundan emin olun!

İlhamınızı yanınızda götürün

Ciara'yı kırmızı halıda istediğiniz kaküllerle gördüyseniz, o fotoğrafları mutlaka yanınızda getirin. Stilistinizin ne istediğinizi ve bunu size nasıl uyarlayacağını anlaması için modelin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını bulmaya çalışın.  Ayrıca, gözlük kullanımı kaküllerinizin ne kadar uzun olacağını ve nasıl şekillendirileceğini etkiler; bu yüzden onları da yanınıza aldığınızdan emin olun.