0

Durulanmayan saç kremleri, saç bakım rutinimizin önemli bir parçası. Bunlar sadece çeşitli saç problemlerini gidermekle kalmıyor aynı zamanda saçlarınızın kolay şekil almasına da yardımcı oluyor. Saçlarınızı yıkadıktan ve kremledikten sonra ekleyebileceğiniz bu adım, tıpkı duşta kullanılan saç kremi gibi nemlendirme, şekil verme, ısı koruma benzeri özellikler sunuyor. Ancak duşta kullanılan saç kreminin aksine durulanmıyor. Peki sağlıklı saçlar için durulanmayan saç kremi nasıl ve ne zaman kullanılmalı?

Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-1 - Saç Bakım Güzellik Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-2 - Saç Bakım Güzellik

Durulanmayan saç kremi nedir?

Bir düşünün; saçlarınız fön makineleri, bukle maşaları, yanlış yastık kılıfları, yanlış tarama ve kötü boya uygulamaları gibi sayısız zarar verici duruma maruz kalıyor. Durulanmayan saç kremleri hem saç hasarlarını önlemeye hem de onları hızlıca şekillendirmeye yardımcı oluyor. Üstelik bu noktada belirli ihtiyaçları hedefleyen bir dizi formül olduğu için hemen her saç tipi onlardan yararlanabiliyor.

Bununla birlikte durulanmayan saç kremlerinin, sampuandan sonra duşta kullandığınız saç kreminin yerini almaması gerektiğini unutmayın. Şampuan ve saç kremini her yıkamada kullanmalısınız. Durulanmayan saç kremleri ise saçlarınızın ihtiyacı olan zamanlarda yardımcı olabilecek etkili ve destekleyici bakım ürünleri.

Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-3 - Saç Bakım Güzellik Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-4 - Saç Bakım Güzellik

Durulanmayan saç kremlerinden hangi saç tipleri yararlanabilir?

Cevap basit: Hepsi. Tüm saç tipleri, kendi özelliklerine uygun tasarlanmış saç kremlerinden yararlanabilir. Durulanmayan saç kremi saçları güneş, çevresel koşullar, ısı hasarı, kirlilik gibi çok sayıda faktörden korur.

Elbette her saç kremi her ihtiyacı eşit şekilde karşılayamayabilir. Bazı formüller, yalnızca farklı saç tiplerine özgü, belirli sorunları (renk hasarı veya saç uçları gibi) hedefler. Yine de onarıcı, bukle belirginleştirici, elektriklenme önleyici gibi her saç tipine yönelik bir saç kremi bulmanız mümkün. Böylece kolay şekil alan saçlara sahip olabilir, farklı saç modellerini kolaylıkla kullanabilirsiniz. (Örneğin tulum giyerken saçınızı nasıl toplamalısınız? Bu saç modeli hakkında daha fazlasını keşfetmek için yazımızı inceleyin.)

Formülde neye bakmalıyım?

Bu sorunun yanıtı tamamen saç tipinize bağlı. Saç kremleri, spreyler, yağlar, durulanmayan kremler ve benzeri ürünler bir dizi formülle üretilir. Örneğin ince saçlara sahipseniz saçlarınızı yağlandırmadan dolgunlaştıracak bir şampuan ve saç kremi seçin. Kuru, yıpranmış ve aşırı işlem görmüş saçlarınız varsa nemlendirici özelliklere sahip, besin açısından zengin formüllere yönelin. Bununla birlikte saç tipiniz ne olursa olsun; bakım ürünlerinizi seçerken genel olarak vitaminler, antioksidanlar, doğal yağlar, bitkisel özler ve ısıya karşı koruyucu maddeler gibi saçlarınızı güçlendirecek içeriklere sahip olmasına özen gösterin.

Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-5 - Saç Bakım Güzellik Durulanmayan Saç Kremi Rehberi-6 - Saç Bakım Güzellik

Durulanmayan saç kremi ne zaman uygulanır?

Tabii ki duştan sonra. Bu tür kremler durulama gerektirmediğinden ıslak saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Yatmadan önce ıslak saçınıza uygulayın ve siz uyurken saçlarınızın besleyici içerikleri emmesine izin verin. Veya saçlarınızı kurutmadan önce bir koruma kalkanı oluşturmak; aynı zamanda şekillendirmek için kullanın.

Durulanmayan saç kremi nasıl uygulanır?

Elinize saç uzunluğunuza uygun miktarda ürünü alın. Avucunuzda hafifçe ısıtın ve ıslak veya nemli saçlarınıza, saç köklerine değdirmeden saç uçlarına odaklanarak uygulayın. Ardından saçlarınızı tarayın ve kolayca dilediğiniz şekli verin.

Size en uygun durulanmayan saç kremi hangisi?

Önce saçlarınızın neye ihtiyacı var; düşünün. Ardından Elidor güvenilirliğiyle tasarlanmış 7/24 Şekillendirici Bakım Kremleri’nden saçlarınıza en uygun bakım kremini bulun.

Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi, argan yağı ve bal içeren özel formülüyle bir yandan saçlarınızı beslerken diğer yandan yatıştırır ve kabarmaların önüne geçer.

Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi, elastin ve badem sütü içeriğiyle saçlarınızı besler ve buklelerinizin gün boyu hacim kalmasını sağlar.

Elidor Onarıcı Etki 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi, keratin ve çay ağacı içeriğiyle yıpranmış saçlarınızın onarılmasına yardımcı olur.

7/24 Şekillendirici Bakım Kremleri’nden maksimum sonuç alabilmek için beraberinde saç tipinize uygun şampuan ve bakım ürünlerini kullanmayı da unutmayın. Elidor dünyasını keşfetmek için tıklayın.

Ayrıca Saç Kremi Zararlı mı? yazımız da ilginizi çekebilir.