0

Saç dünyasının yeni trendi “boxer braid”i uygulayan Hollywood yıldızları, bu akımın sokaklara transfer olmasına çoktan yardımcı oldu bile.

Peki, bu örgü saç modelinin diğerlerinden farkı ne?

Sporcu örgüsü olarak bilinen bu saç modelini; Balıksırtı örgünün iki yandan uygulanmış şeklini düşünebilirsiniz. Bu modelin en büyük avantajlarından birisi, günün her saatine ve her ortama uyum sağlayabiliyor olması. Örneğin; çok şık bir davete giderken yaratıcı bir model istediğinizde de kullanabilirsiniz, spor yaparken de, arkadaşlarınızla kahvaltı planınıza giderken de. üstelik çok sıkı bir örgü olmasından dolayı çabuk bozulmaması bu sporcu örgü modelinin ön plana çıkmasını sağlıyor ve özellikle spor yaparken çok rahat hareket etmenizi sağlıyor.

Sporcu Örgüsü Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Sporcu Örgüsü Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Sporcu örgüsü nasıl yapılır?

Bu modeli rahatça uygulayabilmeniz için saçlarınızın pürüzsüz ve yumuşak olması çok önemli.

Haliyle öncelikle saç tipinize göre şampuan ve saç kremi seçmenizde fayda var. İnce telli saçlara sahipseniz Toni&Guy İnce Telli Saçlar İçin Şampuan ve Toni&Guy Saç Kremi’ni uyguladıktan sonra ipeksi bir görünüm için Toni&Guy Parlaklık Verici Serumdan destek alabilirsiniz.

Saçlarınızı kuruttuktan sonra tam ortadan ayırarak örgüyü uygulamaya başlayabilirsiniz. Saçınızın sağ ya da sol tarafı fark etmez, başladığınız kısmın dip kısımlarından ters balıksırtı şeklinde örmeye başlayın. İşlemi uca kadar devam ettirin.

Diğer tarafı da aynı şekilde bitirdikten sonra saçınızın önlerinden çıkan bebek saçları sabitlemek için Toni&Guy Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyinden destek almayı unutmayın. Spreyi kullandıktan sonra bir fırça yardımıyla yukarıya doğru tarayarak saçların çıkmasını engelleyebilirsiniz.

Sporcu örgüsü modelleri

Şimdi sporcu örgü modelini nasıl kişiselleştirebileceğinizden bahsedelim. 

Eğer bir davete katılacaksanız ve elbisenizin sırt dekoltesi varsa, örgüleri ensenizden birleştirerek ensede bir örgü topuz yapabilirsiniz. Yüzünüzü ön plana çıkarak bu saç modelini, kırmızı bir ruj sürerek çekici bir hale getirebilirsiniz.

Tabii sporcu saç örgüsü ile festival ya da konserlere de gidebilirsiniz. Bunun için örgülerin arasında birkaç renkli ip eklemeye ne dersiniz? Oldukça trend olan renkli iplerle dolu örgüler hem festival boyunca saçlarınızın terden ve rüzgardan dağılmasını engelleyecek hem de görünüşünüze canlılık ve enerji katacak. 

Saçınızı örmeden önce ayırdığınız saç tutamlarından bazılarına renkli ip ya da kurdele dolayın ve örgünüzü bu şekilde oluşturun. Saçınızın ucuna geldiğinizde fazla kalan ipi kesin. İşte bu kadar!

Ayrıca Antrenman Sonrası Sivilceleri Önlemenin 6 Yolu yazımız ilginizi çekebilir.