0

Saç dünyasının yeni trendi “boxer braid”i uygulayan Hollywood yıldızları, bu akımın sokaklara transfer olmasına çoktan yardımcı oldu bile.

Peki, bu örgü stilinin diğerlerinden farkı ne? Balıksırtı örgünün iki yandan uygulanmış şeklini düşünebilirsiniz. Bu modelin en büyük avantajlarından birisi, günün her saatine ve her ortama uyum sağlayabiliyor olması. Örneğin; çok şık bir davete giderken yaratıcı bir model istediğinizde bile kullanabilirsiniz. Ancak sıkı bir örgü olmasından dolayı çabuk bozulmaması bu örgü modelinin spor yaparken tercih edebilmesinin en büyük sebebi.

Sporcu Örgüsü Nasıl Yapılır?-1

Boxer Braid nasıl yapılır?

Bu modeli rahatça uygulayabilmeniz için saçlarınızın pürüzsüz ve yumuşak olması çok önemli. Haliyle öncelikle saç tipinize göre şampuan ve saç kremi seçmenizde fayda var. İnce telli saçlara sahipseniz Toni&Guy İnce Telli Saçlar İçin Şampuan ve Toni&Guy Saç Kremi’ni uyguladıktan sonra ipeksi bir görünüm için Toni&Guy Parlaklık Verici Serumdan destek alabilirsiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra tam ortadan ayırarak örgüyü uygulamaya başlayabilirsiniz. Saçınızın sağ ya da sol tarafı fark etmez, başladığınız kısmın dip kısımlarından ters balıksırtı şeklinde örmeye başlayın. İşlemi uca kadar devam ettirin. Diğer tarafı da aynı şekilde bitirdikten sonra saçınızı sabitlemek için Toni&Guy Ekstra Yüksek Tutuşlu Saç Spreyinden destek almayı unutmayın.

Ayrıca Antrenman Sonrası Sivilceleri Önlemenin 6 Yolu yazımız ilginizi çekebilir.