0

Eğer esmer bir tene sahipseniz makyajınızı cilt alt tonunuza göre belirlemeniz gerektiğini hatırlatalım. Bu durumda bakmanız gereken ilk yer, damarlarınız. Biraz yeşile çalan damarlarınız varsa sıcak; maviye çalan damarlarınız varsa soğuk alt tonlusunuz demektir.

Esmerlere Özel Makyaj Tüyoları-1 - Saç Bakım Güzellik Esmerlere Özel Makyaj Tüyoları-2 - Saç Bakım Güzellik

Sıcak alt tonlu esmerler nasıl makyaj yapmalı?

Unutmayın, bronzluğu en iyi taşıyanlar sizlersiniz. Bu sebeple sıcak alt tonlu esmerlerin mümkün olduğunca sarı tonda renklere yönelmesi gerekiyor. Mercandan kırmızıya, renk yelpazesi oldukça geniş. Fondöteninizde sarı alt tonlu ürünler tercih edin. Aydınlatıcınızda altın bitiş ve tonlar; kontur ve allık seçiminizde ise şeftaliye kaçan renkler kullanın. Allıkta mercan tonları oldukça da doğal duracaktır. Mümkün olduğunca sıcak ve cilt at tonunuzla tezat taratmayacak renkler bunlar.

Gelelim dudak ve göz makyajına… Genel geçer kabule göre, dudak makyajında mercan, kırmızı gibi parlak renklerin esmerlere daha çok yakıştığını biliyoruz. Diğer taraftan daha doğal görünen bir makyaj için sarı alt tonlu nude rujlara da yönelmeniz mümkün. Göz makyajı konusunda ise daha özgür davranabilirsiniz. Göz pınarlarınıza uygulayacağınız inci rengindeki far, alt kirpik içinize uygulayacağınız göz kalemi gözlerinizi ekstra iri gösterebilir.

Esmerlere Özel Makyaj Tüyoları-3 - Saç Bakım Güzellik Esmerlere Özel Makyaj Tüyoları-4 - Saç Bakım Güzellik

Soğuk alt tonlu esmerler nasıl makyaj yapmalı?

Eğer soğuk alt tonlu bir esmerseniz, işiniz biraz zor. Satın alacağınız ten ürününün size uygun olup olmadığını test etmek için boyunuza sürüp mümkünse gün ışığında yüzünüzle olan uyumuna bakın. Alışveriş merkezi ya da mağaza ışıklarının altında doğru bir seçim yapamayabilirsiniz.

Ten makyajınızda pembe alt tonlu ten ürünlerine yönelebilirsiniz. Allıkta da yine pembeye dönük renkler sizin için ideal. Aydınlatıcıda altın yerine pembe ışıltılı inciyi tercih edin. Soğuk alt tonlu esmerlerin ten makyajında düşebileceği en büyük hata, kontür. Sarı yerine küllü alt tonlu kontür ürünleri kullanmanız önem taşıyor. Dudaklarda renksiz parlatıcılar, pembe alt tonlu mat nude’lar size çok yakışacaktır. Gözlerdeyse tıpkı sıcak alt tonlu esmerler gibi özgürsünüz; hayal gücünüzü konuşturabilirsiniz.

Makyaj ilhamı arama nedeniniz bir gündüz düğünü ise size bir önerimiz daha var: Gündüz Düğününde Ne Giyilir, ilham almak için yazımızı incelemeyi unutmayın.

Ayrıca Makyajınız Yokmuş Gibi Görünsün: Doğal Makyaj Tüyoları ve Esmerlere Yakışan Sarı Saç Renkleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.