0

Makyaj malzemelerinizi bulmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Makyaj masasına oturduğunuzda önce uygulayacağınız makyajı yapmak için gerekli ürünleri bulmak için fazlaca zaman mı harcıyorsunuz? Ortalığın sürekli dağınık olmasından mı yakınıyorsunuz? Hem zamandan tasarruf etmek hem de odanızda düzeni sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir makyaj organizeri! Peki, makyaj organizeri nedir nasıl kullanılır; gelin birlikte keşfedelim… 

Makyaj Organizeri Nedir, Ne İşe Yarar?

Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Fondöten, göz kalemi, maskara, ruj, allık, fırçalar, süngerler gibi tüm makyaj malzemeleri bir yığın halinde odanızın raflarından birinde ya da makyaj çantanızda dağınık biçimde duruyorsa; makyajınızın pek de pratik bir işlem olduğunu söyleyemeyiz. Tüm bu malzemeleri kategorilere ayırarak düzenlemenizi sağlayan özel tasarım ürünlere makyaj organizeri adı verilir. Makyaj organizeri ne işe yarar diye merak ediyorsanız; temel görevinin düzenli saklama olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok farklı çeşidi bulunan makyaj organizerleri aynı zamanda şık ve profesyonel bir dekorasyon öğesi olarak da öne çıkar.

Makyaj Organizeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Makyaj organizeri satın almadan önce sahip olduğunuz kozmetik ürünlerin miktarına ve boyutlarına göz atmalısınız. Eğer her üründen ikişer üçer tane varsa, büyük ve çekmeceli makyaj organizeri sizin için ideal olacaktır. Genellikle üst kısmında çoklu düzenleme alternatifi sunan ve hemen altında da çekmeceli alanı bulunan makyaj malzemesi düzenleyici ürünler tüm ihtiyacınızı karşılar. Ayrıca dilerseniz çekmece içi makyaj organizeri alarak mevcut şifonyer ya da başucu rafınızın içini de bununla düzenleyebilirsiniz.


Odanızın dekorasyonunda modern ve yalın bir tarzı benimsediyseniz; cam makyaj organizeri ya da şeffaf makyaj organizeri tercih edebilirsiniz. Bu seçenekte düzenleyicinin içine koyduğunuz tüm ürünleri dışarıdan net şekilde görebileceğiniz için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.


Hem kozmetik hem de cilt bakımı ürünleriniz için doğru bir malzeme arıyorsanız, dönen makyaj organizeri alabilirsiniz. 360 derece dönen yapıları ile bu stand tipi organizer yerleştirdiğiniz ürünleri hızlıca bulmanızı sağlar. Üstelik rafların yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilir, ister yatak odanızda isterseniz de banyoda konumlandırabilirsiniz.

 

Makyaj Organizeri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-5 - Saç Bakım Güzellik Makyaj Organizeri İle İlgili Her Şey-6 - Saç Bakım Güzellik

Makyaj organizeri ne işe yarar sorusunun cevabını verdikten sonra sıra geldi, makyaj malzemesi organizeri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine…

 

  • Odanızın dekorasyonuna uygun bir parça seçmeniz gerekir. Eğer mobilyalarınız ahşap ise, ahşap makyaj organizeri iç tasarımla uyum sağlayacaktır.
  • Makyaj organizeri almadan önce kaç tane makyaj malzemeniz olduğuna, boyut ve büyüklüklerine bakın. Sahip olduğunuz malzemelerin sığmayacağı bir düzenleyici işinizi görmeyecektir.
  • Tüm malzemeleri bir arada saklayan 2 katlı makyaj organizeri alabileceğiniz gibi; rujluk, fırçalık, makyaj pamukluğu, ojelik gibi tek tek satılan düzenleyicilerden de tercih edebilirsiniz.
  • Makyaj organizerleri farklı amaçlar için de kullanılabilir. Ofiste, çalışma masası için ya da takı gibi aksesuarlarınızı saklamak için de bu düzenleyici parçalardan edinebilirsiniz. Çok amaçlı kullandığınızda ekonomik bir ürün olduğunu da göreceksiniz.
  • Eğer çok seyahat ediyorsanız, kilitli kapakları olan seyahat tipi makyaj organizerleri tam size göre olabilir.
  • Zevkinize göre pek çok makyaj organizeri bulmanız mümkündür. Plastik, cam, keçe, pleksi, çelik gibi malzemeler arasından bütçenize ve tarzınıza en uygununu seçebilirsiniz.
  • Birkaç katlı, çekmeceli, katlanabilir, kapaklı ya da kapaksız modeller malzemelerinizin tipine göre güvenle saklama olanağı sunar. Eğer seçtiğiniz organizerin geniş bir gözü varsa burada parfüm ya da deodorantlarınızı da saklayabilirsiniz.

 

Organizer ile tüm makyaj malzemeleri düzenini sapladıktan sonra cildinizi parlak ve aydınlık gösterecek bir kontür makyajı için kolları sıvayabilirsiniz!